Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wymiana turbiny z AFN na turbo od AWX


Maniusiek28

Rekomendowane odpowiedzi

[po co krzyczysz ?]

bo już mnie to wk... że głupiej przelotki nie mogę dostać (pisałem do ctv ale chłop milczy)

to zadzwon .... ;)

to daj mi do niego telefon

http://www.gaweda.com/Matschke/ctvtuning/w/index.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZY MA KTOŚ DO SPRZEDANIA PRZEJEJŚCIÓWKĘ Z TURBO-IC Z AFN NA AWX !!!

Jeżeli faktycznie masz tak wielką potrzebe udaj sie do kogoś w okolicy co spawa w aluminium. Weź stronę zimną turbiny i powiedz jakiej średnicy ma przyspawać kawałek alu rurki.

Będziesz miał dwa tematy z głowy a nawet trzy:

1. nie będzie możliwości żeby Ci kiedykolwiek szybkozłączka wyskoczyła (a bywa tak jak źle dorobisz "uszy" albo nie masz ori sprężyny)

2. nie będzie możliwości żeby pociło się z między wy. z turbo a szybkozłączką (a poci się niemalże zawsze)

3. będziesz miał problem z głowy :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZY MA KTOŚ DO SPRZEDANIA PRZEJEJŚCIÓWKĘ Z TURBO-IC Z AFN NA AWX !!!

Jeżeli faktycznie masz tak wielką potrzebe udaj sie do kogoś w okolicy co spawa w aluminium. Weź stronę zimną turbiny i powiedz jakiej średnicy ma przyspawać kawałek alu rurki.

Będziesz miał dwa tematy z głowy a nawet trzy:

1. nie będzie możliwości żeby Ci kiedykolwiek szybkozłączka wyskoczyła (a bywa tak jak źle dorobisz "uszy" albo nie masz ori sprężyny)

2. nie będzie możliwości żeby pociło się z między wy. z turbo a szybkozłączką (a poci się niemalże zawsze)

3. będziesz miał problem z głowy :)

Pozdrawiam

no w sumie tez pomysł jest(ale spawając czy nie uszkodzę oringu)

tylko teraz pytanko jaka ma być średnica przelotki od strony rurki prowadzacej do IC (nie znam tego wymiaru, a sprawdzenie zajmie dużo roboty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko teraz pytanko jaka ma być średnica przelotki od strony rurki prowadzacej do IC (nie znam tego wymiaru, a sprawdzenie zajmie dużo roboty)

ori wyjście z turbiny ma średnice 36mm więc powinieneś zrobić wyjście na 36-37mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki to już większość wiem w tym temacie...nic tylko kupować turbo AWX toczyć przelotkę, zakładać i jechać na korektę. Kolejne pytanko to skąd kupić turbo awx????, allegro???Na nową mnie nie stać , więc myślałem o regenerowanej lub używce.Zastanawiałem się nad zakupem w firmie TURBO-TECH z poznania. Może znacie jakieś doświadczenia w zakupach tego typu. Jakie firmy polecacie???Linki mile widziane.Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki to już większość wiem w tym temacie...nic tylko kupować turbo AWX toczyć przelotkę, zakładać i jechać na korektę. Kolejne pytanko to skąd kupić turbo awx????, allegro???Na nową mnie nie stać , więc myślałem o regenerowanej lub używce.Zastanawiałem się nad zakupem w firmie TURBO-TECH z poznania. Może znacie jakieś doświadczenia w zakupach tego typu. Jakie firmy polecacie???Linki mile widziane.Dziękuję za pomoc

polecam nowa albo ze sprawdzonego zródla ....

jest kilku zawodowych chipsmacherów na forum [Ali_TDI,ctv,rob555,Rogalotti - kolejność alfabetyczna ;) ] i popytaj .. moze cos maja ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i turbo AWX 038 145 702 G zamontowane.................teraz czekam na grupowe czipowanko u Rogala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratki,sam wymieniałeś czy z pomocą mechanika??

mechanik mi wymienił....koszt 150 zł

a turbinka ile cię kosztowała? jeśli możesz to podaj jakiś adresik gdzie ją nabyłeś. Nówka czy po regeneracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że takie rzeczy to na priva, ale nie chce mi się ciągle pisać, więc podam to tu: 1000 zł turbina (nowa nigdy nie używana kupiłem od tego kolesia http://www.allegro.pl/show_item.php?item=302175359)+ 150 zł wymiana +75 przelotka+15zł spawanie przelotki do turbiny(aluminium)+15zł uszczelki,oring,dwie śruby..............oto cały koszt wymiany suszarki[br]Dopisany: 18 Luty 2008, 10:59 _________________________________________________

Witam klubowoczow. Mam pytanko bede w niedelekiej przyszłosci wemieniał suszarke oczywiscie na awx i teraz pytanko czy ten waz bedzie pasowal do turbinki bez przeróbek??

http://moto.allegro.pl/item309839960_audi_a4_8e0_waz_rura_turbo_intercooler.html

wydaje mi się że nie będzie pasowało do AFN bo wyjście do IC na przejściówce jest około 35mm(mogę się mylić,nie pamiętam dokładnie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duzo daje zmiana tej turbiny i czy trzeba zmieniac program po tym zabiegu? :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duzo daje zmiana tej turbiny i czy trzeba zmieniac program po tym zabiegu? :th:

Przedewszystkim masz większe perspektywy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...