Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Bluetooth


Sebo_

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jako opcja nie wszyscy to mają , jeśli nie masz możesz dołożyć , koszt oryginalnego to jakieś 1000/1500 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj na ebajach, kosztuje połowę tego (jakieś 160EUR) - mówię o sterowniku, który jest najdroższy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego kabelek i antenka. Najlepiej kupic zestaw w Kufatec-u. Niestety niezbyt tanio jak wszystko do Audi :)

Tutaj tutorial jak zainstalować w autku:

http://www.navplus.us/forum/viewtopic.php?t=2563

Tak na prawdę pełną funkcjonalność uzyskujesz dopiero gdy masz kierownicę wielofunkcyjną.

http://www.navplus.us/forum/viewtopic.php?t=1959&start=0

Telefon synchronizuje książkę numerów poprzez BT. Za pomocą rolki i przycisków na kierownicy możesz przeglądać i wybierać numery na FISie. Niestety nie zawsze to działa. Dużo zależy od wersji RNS-E jaką posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie zadane w pierwszym poście - też chcę sie dowiedzieć czy mam w mojej B6 fabrycznego Bluetootha !! :mysli:

JAK TO ZROBIĆ?

zaznaczam że mam uchwyt do telefonu - ten fabryczny jednolicie połączony z deską rozdzielczą, gdzie pasuje taki mniej więcej telefon: http://allegro.pl/item361700092_telefon_nokia_oryginalny_do_audi.html

ale NIESTETY sprowadzone zostało dla mnie z Niemiec bez tego telefonu i teraz nie wiem czy był ten telefon - pozostał sam uchwyt

jak tak to gdzie dokładnie powinno być gniazdo (bo telefon ma kabel), i jak ma się ten telefon do BLUETOOTH ??

za wszelką pomoc dziękuję :> :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz zapłon wyszukaj nowe urządzenia BT w telefonie , jak znajdzie zestaw Audi to połącz sie wpisując kod 1234.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio 3 klubowiczów dorezało instalacje BT w swoich autkach. Z mniejszymi lub większymi sukcesami :kox: W każdym bądź razie, jakbyś miał jakieś pytania to zapraszam :) Jestem wydoktoryzowany z tego tematu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio 3 klubowiczów dorezało instalacje BT w swoich autkach. Z mniejszymi lub większymi sukcesami :kox: W każdym bądź razie, jakbyś miał jakieś pytania to zapraszam :) Jestem wydoktoryzowany z tego tematu :decayed:

czy da się zainstalować moduł 8P0 862 335 K ? Słyszałem, że ma coś z softem. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się złożyło, że już mam ten moduł. Myślisz, że nie ma, co nawet próbować instalki.

Może ktoś już walczył z tematem? Na czym polega wada tego modułu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak już masz, to podłączaj i spróbuj się do niego wbić vag-comem, jeśli nie dasz rady to gleba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi pomoze,poruszałem już raz ten wątek a mianowicie mam w podłokietniku telefon który wygląda jak atrapa,tzn.jest to sama słuchawka z pokrętłem do pogłaśniania i nic więcej,żadnych klawiszy,nie wiem gdzie mam szukac modułu i gdzie jest on orginalnie montowany,BT raczej nie mam gdyż szukałem go w sposób jak opisano wyzej-mam tą "black brilante" juz 2 miesiące i nie mogę rozpracować tego problemu-prosze o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak już masz, to podłączaj i spróbuj się do niego wbić vag-comem, jeśli nie dasz rady to gleba...

ktory to kanal na vagu zeby polaczyc sie z blutkiem w b6 ?[br]Dopisany: 04 Sierpień 2008, 22:16 _________________________________________________

Ostatnio 3 klubowiczów dorezało instalacje BT w swoich autkach. Z mniejszymi lub większymi sukcesami :kox: W każdym bądź razie, jakbyś miał jakieś pytania to zapraszam :) Jestem wydoktoryzowany z tego tematu :decayed:

jak wybierac glosowo funkcje cd albo radia i navigacji? potrafie tylko wybierac glosem jesli chce polacenie telefoniczne ale nie wiem jak reszte wybierac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktory to kanal na vagu zeby polaczyc sie z blutkiem w b6 ?

Dopisany: 04 Sierpień 2008, 22:16

jak dobrze pamiętam to 77[br]Dopisany: 04 Sierpień 2008, 23:09 _________________________________________________

no jak już masz, to podłączaj i spróbuj się do niego wbić vag-comem, jeśli nie dasz rady to gleba...

sytuacja wygłąda tak:

-moduł bluetooth podłączony do RNS-e widzi go 3.11 (ale nie można zmienić kodowania-jest 0011811)a 4.09 nie można odpalić (kabel KKL)

-moduł odłączony 4.09 chodzi i można przekodować RNS-E

może trzeba hex-cana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alex, ale piszesz teraz, że masz problem z rns-e czy telefonem (to grupa 77) ?

Tak jak pisałem kilka razy, potrzebny jest soft nowszy (co się wiąże ze zmianą kabla) do paru zmian w rns-e. Nie pamietam jak z telefonem, ale chyba bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z rns-e mogę się połączyć (kabelkiem kkl + vag 4.09) tylko wtedy, gdy moduł bluetooth jest odłączony. W momencie, gdy go podłączę ucieka mi komunikacja z rns-e vagiem 4.09, ale vag 3.11 widzi moduł, nie wykrywa błędów, lecz nie mogę zmienić kodowania tego modułu 0011811 które w/g mnie jest błędne.

Postępując zgodnie z instrukcją kolegi malika dla którego wielkie dzięki docieram do tego momentu:

Po przekręceniu kluczyka powinien pokazać się taki ekran

c445996dc762f239.jpg

restartuje i dalej mam ten sam ekran.Co teraz zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z rns-e mogę się połączyć (kabelkiem kkl + vag 4.09) tylko wtedy, gdy moduł bluetooth jest odłączony. W momencie, gdy go podłączę ucieka mi komunikacja z rns-e vagiem 4.09, ale vag 3.11 widzi moduł, nie wykrywa błędów, lecz nie mogę zmienić kodowania tego modułu 0011811 które w/g mnie jest błędne.

Postępując zgodnie z instrukcją kolegi malika dla którego wielkie dzięki docieram do tego momentu:

Po przekręceniu kluczyka powinien pokazać się taki ekran

c445996dc762f239.jpg

restartuje i dalej mam ten sam ekran.Co teraz zrobić?

wlasnie no to laczysz sie z telefonem 77 czy blutem bo to roznica? Potrafisz sie laczyc z rns-e tym zwyklym kablem kkl? :shocked: poradz mi jak odlaczyc bluta bo ja za nic nie moge sie polaczyc z rns-e bo psize ze jest zbyt wiele bledow w komunikacji...no i napisz ktory to kanal odpowiada za blutka bo jak wiemy nie jest to 77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie no to laczysz sie z telefonem 77 czy blutem bo to roznica?

nie wiem, jaka jest różnica, ja walcze z podłączeniem ori modułu bluetooth 8P0 862 335 K do rns-e, który diagnozuje się w kanale 77

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Control Module Part Number: 8P0 862 335 K

Component and/or Version: FSE_255x BT H26 0340

Software Coding: 0011811

Work Shop Code: WSC 06335

No fault code found.

Potrafisz sie laczyc z rns-e tym zwyklym kablem kkl?

tak wystarczy ten kabel kkl

VAG-COM Version: Release 409.1-S

Control Module Part Number: 8E0 035 192 C

Component and/or Version: RNS-E HIGH EU H47 0600

Software Coding: 0300115

Work Shop Code: WSC 00000

2 Faults Found:

00856 - Radio Antenna

011 - Open Circuit

00858 - Connection: Radio ZF Output to Antenna Amplifier

poradz mi jak odlaczyc bluta bo ja za nic nie moge sie polaczyc z rns-e bo psize ze jest zbyt wiele bledow w komunikacji

napisz, jakiego Ty masz tego blutka. Jeśli chodzi o komunikacje z rns-e to może masz źle ustawioną szybkość transmisji, ale tu niech się wypowiedzą fachowcy.

...no i napisz ktory to kanal odpowiada za blutka bo jak wiemy nie jest to 77

jak się dowiemy jakiego masz blutka to się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie no to laczysz sie z telefonem 77 czy blutem bo to roznica?

nie wiem, jaka jest różnica, ja walcze z podłączeniem ori modułu bluetooth 8P0 862 335 K do rns-e, który diagnozuje się w kanale 77

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Control Module Part Number: 8P0 862 335 K

Component and/or Version: FSE_255x BT H26 0340

Software Coding: 0011811

Work Shop Code: WSC 06335

No fault code found.

Potrafisz sie laczyc z rns-e tym zwyklym kablem kkl?

tak wystarczy ten kabel kkl

VAG-COM Version: Release 409.1-S

Control Module Part Number: 8E0 035 192 C

Component and/or Version: RNS-E HIGH EU H47 0600

Software Coding: 0300115

Work Shop Code: WSC 00000

2 Faults Found:

00856 - Radio Antenna

011 - Open Circuit

00858 - Connection: Radio ZF Output to Antenna Amplifier

poradz mi jak odlaczyc bluta bo ja za nic nie moge sie polaczyc z rns-e bo psize ze jest zbyt wiele bledow w komunikacji

napisz, jakiego Ty masz tego blutka. Jeśli chodzi o komunikacje z rns-e to może masz źle ustawioną szybkość transmisji, ale tu niech się wypowiedzą fachowcy.

...no i napisz ktory to kanal odpowiada za blutka bo jak wiemy nie jest to 77

jak się dowiemy jakiego masz blutka to się wyjaśni.

kabel mam od viakenna kkl line-nie wiem jakiego mam bluta bo nie wiem jak sie z nim polaczyc chyba ze sie czegos nie doczytalem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...