Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Naprawa po stłuczce


1szatan4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam miałem małą przgode trafiłem w mur.I teraz zastanawiam sie co moge zrobić samemu , ile bedziędzie mnie kosztować owa przygoda czy to jest do wyklepania czy nowe elemęty trzeba kupić itd image.jpg

1_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maska, lampa, błotnik, zderzak, plus malowanie :mysli: będzie drogo Najlepiej podjedź do blacharza i się zapytaj o koszty naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz tu klepać, przecież sieczka jest? Wszystko wyjdzie po rozebraniu przodu, ale na pewno maska, błotnik, zderzak z belką i odbojami, pas przedni, lampa z kierunkiem. Do tego drobiazgi w rodzaju ślizgów zderzaka chyba że chcesz łapać na blachowkręty. Jeżeli koło nie doostało to pewnie niewiele więcej. Ceny elementów masz na allegro, jeżeli chcesz robić sam to dolicz jeszcze lakierowanie chyba że to też sam zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Już rozglądnij się za nowym zderzakiem kpl. wraz z belką, maską, prawym błotnikiem, lampą a resztę zobaczysz po rozebraniu czy da się jeszcze coś powyciągać i uratować. Z tego już nic nie zrobisz albo przynajmniej jest to nieopłacalne. Pogadaj z kolegami z forum, w dziale sprzedam mają kilka furek na części to dogadaj się z nimi odnośnie tych elementów.

Ogólnie to współczuję :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

jestem akurat w podobnej sytuacji co Ty, ale mam mniej zniszczeń. Zdecydowałem się na wymianę całych elementów (oryginalnych), najbardziej chciałem uniknąć szpachlowania. Radzę Ci abyś poszedł tą samą drogą (w Twojej sytuacji nie widzę innej opcji). Dodam, że większość elementów zakupiłem od kolegów z forum (Pozdrawiam :good:) ale zacząłem szukać prawie od razu po stłuczce.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz bedziesz robil to na twoim miejscu kupowalbym juz czesci z polifta. Mache zderzak lampki i blotniki nie wiele wiecej wydasz a juz bedziesz mial odmlodzone autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wymiana na nowe/allegrowe bo z tego juz nic nie wyklepiesz :no:

Tak jest jak sie po pijaku jeździ :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o lampki to minimum zespolone (najlepiej Valeo), a zderzaczek, to jak będziesz miał cierpliwość+kasa to tylko S4. Ja szukałem z S4, ale ceny takie wysokie, że musiałem odpuścić, więc decyzja padła no poliftowy z halogenami. Co do błotników to nie ma sensu wymieniać na polifty, wystarczy tylko usunąć znaczek Audi i już będzie jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy wyżej szukaj całych elementów, trochę to wyjdzie naprawa ale pomyśl że przynajmniej zyska autko na wyglądzie, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie po pijaku tylko chwila nieuwagi a co do tego aby poliftowe wstawić to bardzo ciekawa propozycjia

Tak ciepełko się zrobiło, laski zrzuciły trochę z siebie garderoby i się pojechało tam gdzie się patrzyło :kox:

A znajomy zawsze mówi " Patrz gdzie jedziesz bo pojedziesz tam gdzie patrzysz "

sorki za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym robił na częściach przedlifta żeby wrócić do stanu sprzed kolizji i odpuścił dziwactwa, wstawisz poliftowy przód i wyjdzie kundel. Jeździło kiedyś trochę takich ulepów, 80 "B3.5" z przodem B4 i nadwoziem B3, moim zdaniem ładnie to nie wyglądało ale gusta są różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym robił na częściach przedlifta żeby wrócić do stanu sprzed kolizji i odpuścił dziwactwa, wstawisz poliftowy przód i wyjdzie kundel. Jeździło kiedyś trochę takich ulepów, 80 "B3.5" z przodem B4 i nadwoziem B3, moim zdaniem ładnie to nie wyglądało ale gusta są różne.

Kolego nie porownuj b3 b4 do a4 zdecydowanie lepiej by wygladal na czesciach z polifta. Zreszta kto co lubi. Uwazasz ze jak ludzie wkladaja lampy z polifta do przedlifta to tez bedzie kundel?<lol2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jak rafal powiedzial, b3+ wygladalo beznadziejnie, ale w a4'ce wkladanie poliftowych czesci jest jak najbardziej na plus, o ile nie ma kolega z tylu tych pomaranczowych lamp, tylko juz czerwone(nie pamietam jaki rocznik ma kolega, ktory zalozyl watek).

dobry dzwon podstawa tuningu takze masz teraz kolego chwilke na zastanowienie w ktorym kierunku chcesz isc, ori przedlift, ori polift, s4, rs4 :decayed::)

a czesci, to tak jak koledzy pisali, tylko nowe/uzywane, z tych nic nie uratujesz

powodzenia w naprawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jak by mial pomaranczowe lampki to koszt poliftowych nie jest taki wielki. Tak jak kolega adrian pisze dobry dzwon podstawa tuningu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym robił na częściach przedlifta żeby wrócić do stanu sprzed kolizji i odpuścił dziwactwa, wstawisz poliftowy przód i wyjdzie kundel. Jeździło kiedyś trochę takich ulepów, 80 "B3.5" z przodem B4 i nadwoziem B3, moim zdaniem ładnie to nie wyglądało ale gusta są różne.

Kolego nie porownuj b3 b4 do a4 zdecydowanie lepiej by wygladal na czesciach z polifta. Zreszta kto co lubi. Uwazasz ze jak ludzie wkladaja lampy z polifta do przedlifta to tez bedzie kundel?<lol2>

Dla mnie połączenie poliftowego przodu z resztą nadwozia przedliftową wyglądałoby nieszczęśliwie i od razu widać że było przekombinowane. Lampy poliftowe w przedlifcie też mi nie leżą, sam bym nie założył chociażby po to żeby zachować halogeny bez większego dłubania. Takie odmładzanie w moim odczuciu to jak stara baba naciągnięta u plastycznego :naughty: żresztą trafnie stwierdziłeś, że co kto lubi i proponuję na tym poprzestać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie lamp też osobiście nie zmieniłem, ale zauważ że z wierzchu nie ma jakiś wielkich różnic miedzy po liftem a przed liftem tylko detale jak klamki lampy grill dla laika nie do odróżnienia no chyba że staną obok siebie i się przyjży :tongue4: ale kto co lubi kolega musi sam zadecydować teraz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...