Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Łapie temperaturę na mieście w trasie nie.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dobra to tak, jakoś w marcu jeszcze na trasie złapał mi temperaturę i wymieniałem termostat bo okazał się uszkodzony. Dodam, że po wymianie termostatu jakoś tak pod koniec marca auto dostało podtlenek LPG :rolleyes: Aktualnie ledwo z przyjściem ciepłych dni silnik na mieście łapie mi temperaturę, choć nie zawsze. Czasem temp. wody dojdzie do 100 stopni, temp. silnika zwiększa się do ok. 107 stopni. Na trasie wszystko powraca do normy tzn. temp. wody 90 stopni silnika jakieś 93 stopnie. Dodam, że gruby przewód od chłodnicy jest gorący, co wskazuję, że termostat chyba dobrze pracuję. W sobotę podepnę go pod kabel, ale do tej pory proszę o jakieś sugestie co do tego przypadku, może ktoś z was spotkał się z podobnym przykładem. Aha, jak to u was jest z klimą? U mnie jest chyba zajechana, po włączeniu, aż słychać jak silnik dostaje po d*pie, zafalowanie obrotów, a później daje się słyszeć "jęczenie" klimy, być może łożysko, ale to też pod kabel pójdzie.

Opublikowano

Może czujnik temp szwankuje..

Opublikowano

porównaj wskazania temp na zegarze ze wskazaniami temp na kliamtroniku

Opublikowano

Ogólnie temp. w mieście wzrasta bo nie ma takiego przedmuchu powietrza co w trasie. No ale takie temperatury co u Ciebie to trochę za dużo, wentylator odpala na czas?? powinien przed 100st.

Opublikowano

porównaj wskazania temp na zegarze ze wskazaniami temp na kliamtroniku

przecież wtedy będzie sprawdzał wskazania z tej samej sekcji czujnika G2/G62 ( dokładnie z G2) :cool1:

Ogólnie temp. w mieście wzrasta bo nie ma takiego przedmuchu powietrza co w trasie. No ale takie temperatury co u Ciebie to trochę za dużo, wentylator odpala na czas?? powinien przed 100st.

Dokładnie :good: ... ale do sprawdzenia przede wszystkim wisko ( które powinno już być słychać powyżej ~ 94oC ) :wink4:

Opublikowano

Sprawdz czy mozesz zatrzymac palcem wentylator przy gorącym silniku ,jesli tak to masz uszkodzone sprzegło wiskozowe i to jest przyczyną przegrzewania - ja mam to samo :wink4:

Opublikowano

Sprawdz czy mozesz zatrzymac palcem wentylator przy gorącym silniku ,jesli tak to masz uszkodzone sprzegło wiskozowe i to jest przyczyną przegrzewania - ja mam to samo :wink4:

Oj z tym sprawdzaniem palcem to ostrożnie bo jak zasprzęglone to w najlepszej sytuacji przypalisz opuszki palców :gwizdanie: ale kolega ma rację wisko do sprawdzenia

Opublikowano

ADR ma 2 czujniki, jest osobny do klimy 2-pinowy

Opublikowano
  • Autor

wiska nie idzie zatrzymać, nie wiem cholera czy jest to powiązane, ale wczoraj jeździłem po mieście bez włączonej klimy i kurna problem jakby ręką odjął, a przecież klima ma niewiele wspólnego z chłodzeniem silnika z tego co ja wiem :disgust: czekam na tego vaga i tak kur.a myślę, żeby może spróbować odpowietrzyć i odkamienić układ chłodzenia, bo miałem zakładany gaz wcześniej a i dodam, że mój magik popierdo.ił mi płyn chłodzący, pomieszał i powstał taki kawowy uj wie jaki, a ja na nim jeździłem i jeżdżę do tej pory :bicz:

Opublikowano

wiska nie idzie zatrzymać, nie wiem cholera czy jest to powiązane, ale wczoraj jeździłem po mieście bez włączonej klimy i kurna problem jakby ręką odjął, a przecież klima ma niewiele wspólnego z chłodzeniem silnika z tego co ja wiem :disgust: czekam na tego vaga i tak kur.a myślę, żeby może spróbować odpowietrzyć i odkamienić układ chłodzenia, bo miałem zakładany gaz wcześniej a i dodam, że mój magik popierdo.ił mi płyn chłodzący, pomieszał i powstał taki kawowy uj wie jaki, a ja na nim jeździłem i jeżdżę do tej pory :bicz:

Poczytaj mój temat: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=201593.0 w podobnych okolicznościach miałem jajca z układem chłodzenia, poradziłem sobie wymianą termostatu oraz płukaniem układu chłodzenia, czyszczeniem nagrzewnicy, napełnieniem nowym płynem G12 oraz porządnym odpowietrzeniem.

Opublikowano
  • Autor

no nic będę coś tam modził, cholera, ale chyba mam wisko pieprznięte, bo nie idzie go ani na zimnym silniku ani na ciepłym zatrzymać.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.