Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Moja kolejna 0000


Steav

Rekomendowane odpowiedzi

Oto mój zakup z kwietnia. Na razie bez fajerwerków i pewnie tak zostanie do jesieni, gdyż trzeba doinwestować dom :/

W standardzie:

- 2x airbag

- klimatronik

- el. szyby x2 domykane z kluczyka

- ABS

- centralny z kluczyka

- alufelgi

- podgrzewane lusterka

- el. sterowane lusterka

- radio koncern (kaseciak)

- immobiliser

Modyfikacje:

- Obniżenie - nie wiem o ile bo już było jak kupiłem ( raczej sprężyna krutsza :/ )

Naprawy:

- rozwalona plecionka (pierwsze starcie z progiem w garażu :polew:) koszt 100zł z wymianą.

- nabijanie klimatyzacji + filtr -190zł

- szyba czołowa

- impulsator

- gumy przegubów

Plany:

- malowanie zdeżaków bo są tragedia

- obszycie skórą lub czymś podobnym ( jeszcze nie wiem czy całe fotele czy tylko boczki)

- opony bo firma kogucik kiepsko wyglądają - teraz bridgestone

- xenon

etap drugi: (raczej wiosna 2012r :( )

- silnik jakaś modyfikacja lub podmiana

- hamulce

Postaram się umieszczać wszystkie inf o naprawach, modyfikacjach oraz zdjęcia na bieżąco.

A oto kilka fotek:

img1855pu.jpg

img1858x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kolor to pasuje, tak słońce padło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawędź maski trochę za wysoko, chociaż ja w swoim mam tak samo. Chyba przywara przedliftów. :kwasny:

Nie ma takiej możliwości :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ADRka.

Całkiem spoko, ale rzeczywiście malowana była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maska ma jaśniejszy kolor od błotnika stąd odcień. Co do obniżenia kup gwintowane zawieszenie :) Zgubiłeś może atrapę na zderzaku :P Pokaż wnętrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra pany :decayed: zbliża się wiosna, budżet się uzupełnił więc czas na mody :> A co za tym idzie, potrzebuję sporo info ;(

A więc, w jakiej kolejności to wszystko robić by się nie urobić i by nie kolidowało z innymi pracami :D Swap silnika, malowanie auta, wymiana zawieszenia na gwint, pełen fis, tempomat, i rezanie konsoli środkowej na poliftową. potem małe gadżety które już nie będą kolidować z niczym jak wymiana foteli lamp także to na koniec :D

Pytanie nr 2 jaki motorek spasuje w miejsce mojego ADR, zdecydowany jestem na 1.8T tylko nie wiem który :/ najlepiej najwieksza moc seryjna, bezawaryjność(bex z b6) ale to chyba nie podejdzie??

Idąc dalej tym tropem mamy załóżmy tego bexa goły słupek, alternatory itd pasowne z adra, półośki, tarcze ham, przeróbki mocowań, zawieszeń?? Po prostu z czym się to je. wiązka nowa z kompem(to ma coś do licznika i obsługi np klimatronika)?? Pytam raczej od strony zakupów bo swapa sam nie będę robił (możecie kogoś polecić)

wymiana zawieszenia na gwint, kupuje dedykowane i all pasuje???

To tyle resztę myślę, że ogarnę :naughty:

Zadaję te pyt. tu bo na forum ciężko się doszukać a najczęstsza odp, że kupić nowe auto :baseball:

Pozdrawiam i liczę na konkretne odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nr 2 jaki motorek spasuje w miejsce mojego ADR, zdecydowany jestem na 1.8T tylko nie wiem który :/

Praktycznie każdy :wink4:
najlepiej najwieksza moc seryjna, bezawaryjność(bex z b6) ale to chyba nie podejdzie??
Podejdzie, po prostu więcej rzeźby z przeróbką wiązki el. :good:

Idąc dalej tym tropem mamy załóżmy tego bexa goły słupek, alternatory itd pasowne z adra, półośki, tarcze ham, przeróbki mocowań, zawieszeń?? Po prostu z czym się to je. wiązka nowa z kompem(to ma coś do licznika i obsługi np klimatronika)?? Pytam raczej od strony zakupów bo swapa sam nie będę robił (możecie kogoś polecić)

Z doświadczenia jak kupisz silnik z kompletnym osprzętem wyjdzie Cię taniej niż późniejsze sztukowanie :cool1:

Co do kolejności ja bym wytargał stary silnik, dał do blacharza i w tym czasie przygotował nowy. A potem sam miód: wjazd silnikiem, zawiecha, heble itd :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że się wtrącę ale w opisie masz błąd jeśli chodzi o radio bo nie występowały takie :decayed: bo radio to chyba masz concert :> heh pozdro i czekamy na efekty rezania xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bex żadnego nie znalazłem, więc jestem skazany na AEB lub coś podobnego :confused4:

Prace rozpocznę jakoś w marcu a raczej zakupy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bex żadnego nie znalazłem, więc jestem skazany na AEB lub coś podobnego :confused4:

Prace rozpocznę jakoś w marcu a raczej zakupy :naughty:

niezle sie kreci

ciekawy jestem koncowego efektu

moze i sam sie kiedys na to skusze, chociaz nie wiem czy nie lepiej oplacaloby sie poprostu zmienic fure na inna z 1,8T

ale przyjemnosc z modzenia.... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...