Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Moment załączenia się Turbiny

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie. Mam taki mały dylemat, który chodzi już mi w myślach od dłuższego czasu. Mianowicie, od jakich obrotów u Was słychać pracę Turbiny?. Ponieważ u mnie ją dopiero słychać tak od 4500obr/min i wtedy dopiero coś tam zaczyna ciągnąć. I nie wiem czy to ok... Bo wydaje mi się, że te autko jakoś nie idzie jak powinno ;(

Opublikowano

Witam!

U mnie daje się słyszeć taki cichutki świst od ok. 3000 rpm. ale ładuje ciśnienie robocze już wcześniej, teraz już nie pamiętam przy jakich obrotach ma już max boost. Proponuję zaopatrzyć się w czujnik doładowania - będziesz wiedział czy ładuje tak jak powinna. Niestety w AEB vag'iem nie sprawdzisz ciśnienia doładowania.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki wilekie za szybką odpowiedź. Kurde, mieszkam w NL i na razie nie mam jak zakupić ten wskaźnik, brak czasu. Jak tu można mniej więcej porównać czy Mój AEB jeździ jak powinien... Widzisz u Ciebie już od 3000tys słyszysz a u mnie dokladny gwizd turbo daje się uslyszeć tak od 4500 :confused4:

Opublikowano

u mnie świst było słychać od 1800 RPM :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

u mnie świst było słychać od 1800 RPM :gwizdanie:

Ty to już całkiem mnie zdołowałeś :confused4:... W Holandii za hamownie krzyczą 100E :wallbash:... Zdało by mi się w końcu się dowiedzieć ile mam tych koni....

Opublikowano

To od kiedy słychać turbinę zależy też od jej kondycji, jak będzie miała duże luzy i będzie umęczona to będzie słychać gwizd od początku zakresu obrotów.

Opublikowano
  • Autor

Czyli gwizd słychac bardziej jak turbawka jest na padnięciu?. A powiedzcie mi, bo byłem teraz i otworzylem maske, dziewczyna dodawała gazu a ja ścisnąłem ten wąż co idzie od IC do silnika i on się w ogóle nie stawał twardy :no: ;(... Nie powinien sie on pompować?

Opublikowano

Bez obciążenia nie napompuje turbina ciśnienia, wąż nie musi twardnieć.

Opublikowano

kup sobie jakiś wskaźnik doładowania i będziesz wszystko wiedział. kosztuje grosze a w przedliftach to podstawa bo nie ma możliwości sprawdzenia wartości boost.

Opublikowano
  • Autor

Nie mam gdzie kupić. Holandia zacofana :gwizdanie:. Nie ma fajnych sklepów. Chyba zamówię przez allegro.

Opublikowano

sprawdz czy dziala Ci dobrze zaworek DV, czasami potrafi sie zatrzeci i nie dziala jak powinien;)

Opublikowano
  • Autor

sprawdz czy dziala Ci dobrze zaworek DV, czasami potrafi sie zatrzeci i nie dziala jak powinien;)

A gdzie on się znajduje i jak go sprawdzić :gwizdanie:[br]Dopisany: 13 Maj 2011, 13:47_________________________________________________Witajcie, wczoraj sprawdziłem trochę audilkę. Na 3 biegu 145km/h, to dobry wynik :mysli:?

Opublikowano

A gdzie on się znajduje i jak go sprawdzić

już mi się nawet nie chce pisać po raz kolejny :wallbash:

w dolocie

Opublikowano

Zaopatrz się w VAGa i zrób logi to się dowiesz czy wszystko bangla jak należy :gwizdanie:

Opublikowano

Zaopatrz się w VAGa i zrób logi to się dowiesz czy wszystko bangla jak należy :gwizdanie:

a co ma vag do doładowania w tym roczniku??

Opublikowano
  • Autor

W moim roczniku nie mogę tego sprawdzić poprzez VAG'a...

A co Wy na te 145km/h na 3 biegu, dobrze?

Opublikowano

Ja swoją pocisnąłem na III biegu około 165km/h - bez LPG. :cool1:

Opublikowano

Vag-iem mozna zlogowac przepływke

bedzie mniej wiecej wiadomo co nie halo

mozliwosci jest kilka:

- przepływka

- DV-ka

- wypalony lub niedomkniety WG

- zapchany kat

- nieszczelnosc w dolocie

zdrową turbine słychac juz od 1600 obr/min

Opublikowano

od 1800 ????? to masz padake nie turbo :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Kolego Twoje auto powinno sie zbierac od wolnych obrotów

ale nie zauważyłes że my tutaj mówimy o benzynie a nie o gnojojadzie :decayed: :decayed: :decayed:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.