Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Moment załączenia się Turbiny

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Sprawdź sobie elastyczność na III biegu od 60km/h do 140km/h. U mnie jest około 13 sekund.

Będziemy wiedzieć jak bardzo Twoja Audiczka odbiega od normy...

Może być tak, że Twoja poleci na III biegu 145km/h, a moja 165km/h, ale do 140km/h rozpędzają się podobnie...

Opublikowano
  • Autor

Dziś zobaczę ile mojej zajmie rozpędzenie się od 60-140km/h... Ale coś czuje, że lipa :disgust::kwasny:

Opublikowano

Nie chcę Cię martwić ale moim zdaniem na 3 biegu bez problemu powinien się dokręcić do samej odcinki, czyli chyba około 165-170km/h.

Chyba że to mój AEB jest jakiś dziwny :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Nie chcę Cię martwić ale moim zdaniem na 3 biegu bez problemu powinien się dokręcić do samej odcinki, czyli chyba około 165-170km/h.

Chyba że to mój AEB jest jakiś dziwny :wink4:

Jeżeli dobrze pamiętam, to ostatnio jak miałem na 3 biegu 145km/h to było gddzieś około 5900-6000 obr/min

Opublikowano

Może masz krótszą skrzynie? Tu by się trzeba zapytać speców czy Audi montowało skrzynki o różnych przełożeniach w A4 1.8T.

tutaj widać że przy 140 ma dopiero 5,5tyś obr/min.
Opublikowano

pogdybac sobie mozna. jak niebardzo sie orientujesz w temacie to lepiej oddaj auto do jakiegos magika. tak jak napisał devastation

Vag-iem mozna zlogowac przepływke

bedzie mniej wiecej wiadomo co nie halo

mozliwosci jest kilka:

- przepływka

- DV-ka

- wypalony lub niedomkniety WG

- zapchany kat

- nieszczelnosc w dolocie

zdrową turbine słychac juz od 1600 obr/min

przy 1600 obr autko powinno dostawac dodatkowego kopa i naprawde laik nie odczuł by tego. wbij 3 bieg przy około 1200 obr i but do podłogi jak tego nie poczujesz to radze podjechac do jakiegos warsztatu

dodatkowo radze podłączyc vaga i sprawdzic błędy

Opublikowano
  • Autor

pogdybac sobie mozna. jak niebardzo sie orientujesz w temacie to lepiej oddaj auto do jakiegos magika. tak jak napisał devastation

Vag-iem mozna zlogowac przepływke

bedzie mniej wiecej wiadomo co nie halo

mozliwosci jest kilka:

- przepływka

- DV-ka

- wypalony lub niedomkniety WG

- zapchany kat

- nieszczelnosc w dolocie

zdrową turbine słychac juz od 1600 obr/min

przy 1600 obr autko powinno dostawac dodatkowego kopa i naprawde laik nie odczuł by tego. wbij 3 bieg przy około 1200 obr i but do podłogi jak tego nie poczujesz to radze podjechac do jakiegos warsztatu

dodatkowo radze podłączyc vaga i sprawdzic błędy

VAG podpinałem, zero błędów... Więc pozostaje tylko jakis magik. :wallbash:

Opublikowano

przepływke zlogowałeś?

Opublikowano

VAG podpinałem, zero błędów... Więc pozostaje tylko jakis magik. :wallbash:

Kolego - uszkodzona przepływka wcale nie musi generować błędu, może źle mierzyć ale nie będzie generować błędu. Zrób log z przepływki to będzie wiadomo, czy mierzy prawidłowo.

Opublikowano
  • Autor

Kurcze, jak ja nie wiem jak się do tego zabrać i w ogóle nie mam kabla. :confused4:.

Taki kabel może być, jak podałem w linku wyżej?

Opublikowano

kabel będzie ok.

Na poczatek proponuję:

1) diagnoza układu dolotowego (sprawdzić szczelność)

2) świece

3) zawór DV

4) układ podciśnienia (zaworki zwrotne)

Jeśli to nic nie pokaże to:

1) Przepływka

2) N75

3) Czujniki spalania stukowego (czy nie są zaoliwione)

4) napinacz łańcucha faz rozrządu

Opublikowano
  • Autor

Ok, dziś jazda druga moją furmanką:

Na biegu III - 170km/h obrotów było 65000/min :naughty:

Na biegu III od 60-140km/h jakieś 12-14sekund

Więc chyba jest ok, prawda?

Wymieniłem filtr paliwa

Opublikowano

No na moje jest wszystko OK. :cool1: Chyba, że moja AEB też kuleje, ale to nie możliiiiiiiiweeeee.... :kox: Mamy podobne wyniki. :naughty:

Opublikowano

Na biegu III - 170km/h obrotów było 65000/min :naughty:

Czyli jednak miałem racje :gwizdanie:

Wyniki mój też ma podobne więc myślę że bestia naprawdę się obudziła :good:

Opublikowano
  • Autor

Głupi filtr paliwa a uśmiech miałem od ucha do ucha :gwizdanie:. Jeszcze jak wywale kata to już całkiem powinna byc kosa :tongue4:.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.