Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Moment załączenia się Turbiny


KL4K50N

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam taki mały dylemat, który chodzi już mi w myślach od dłuższego czasu. Mianowicie, od jakich obrotów u Was słychać pracę Turbiny?. Ponieważ u mnie ją dopiero słychać tak od 4500obr/min i wtedy dopiero coś tam zaczyna ciągnąć. I nie wiem czy to ok... Bo wydaje mi się, że te autko jakoś nie idzie jak powinno ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

U mnie daje się słyszeć taki cichutki świst od ok. 3000 rpm. ale ładuje ciśnienie robocze już wcześniej, teraz już nie pamiętam przy jakich obrotach ma już max boost. Proponuję zaopatrzyć się w czujnik doładowania - będziesz wiedział czy ładuje tak jak powinna. Niestety w AEB vag'iem nie sprawdzisz ciśnienia doładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wilekie za szybką odpowiedź. Kurde, mieszkam w NL i na razie nie mam jak zakupić ten wskaźnik, brak czasu. Jak tu można mniej więcej porównać czy Mój AEB jeździ jak powinien... Widzisz u Ciebie już od 3000tys słyszysz a u mnie dokladny gwizd turbo daje się uslyszeć tak od 4500 :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie świst było słychać od 1800 RPM :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie świst było słychać od 1800 RPM :gwizdanie:

Ty to już całkiem mnie zdołowałeś :confused4:... W Holandii za hamownie krzyczą 100E :wallbash:... Zdało by mi się w końcu się dowiedzieć ile mam tych koni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To od kiedy słychać turbinę zależy też od jej kondycji, jak będzie miała duże luzy i będzie umęczona to będzie słychać gwizd od początku zakresu obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gwizd słychac bardziej jak turbawka jest na padnięciu?. A powiedzcie mi, bo byłem teraz i otworzylem maske, dziewczyna dodawała gazu a ja ścisnąłem ten wąż co idzie od IC do silnika i on się w ogóle nie stawał twardy :no: ;(... Nie powinien sie on pompować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obciążenia nie napompuje turbina ciśnienia, wąż nie musi twardnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie jakiś wskaźnik doładowania i będziesz wszystko wiedział. kosztuje grosze a w przedliftach to podstawa bo nie ma możliwości sprawdzenia wartości boost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy dziala Ci dobrze zaworek DV, czasami potrafi sie zatrzeci i nie dziala jak powinien;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy dziala Ci dobrze zaworek DV, czasami potrafi sie zatrzeci i nie dziala jak powinien;)

A gdzie on się znajduje i jak go sprawdzić :gwizdanie:[br]Dopisany: 13 Maj 2011, 13:47_________________________________________________Witajcie, wczoraj sprawdziłem trochę audilkę. Na 3 biegu 145km/h, to dobry wynik :mysli:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie on się znajduje i jak go sprawdzić

już mi się nawet nie chce pisać po raz kolejny :wallbash:

w dolocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrz się w VAGa i zrób logi to się dowiesz czy wszystko bangla jak należy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrz się w VAGa i zrób logi to się dowiesz czy wszystko bangla jak należy :gwizdanie:

a co ma vag do doładowania w tym roczniku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vag-iem mozna zlogowac przepływke

bedzie mniej wiecej wiadomo co nie halo

mozliwosci jest kilka:

- przepływka

- DV-ka

- wypalony lub niedomkniety WG

- zapchany kat

- nieszczelnosc w dolocie

zdrową turbine słychac juz od 1600 obr/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 1800 ????? to masz padake nie turbo :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Kolego Twoje auto powinno sie zbierac od wolnych obrotów

ale nie zauważyłes że my tutaj mówimy o benzynie a nie o gnojojadzie :decayed: :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...