Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Problem z centralnym zamkiem


Krycha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewien problem otóż po wygłuszeniu drzwi coś stało mi się z zamkiem centralnym. Gdy zamknę samochód nie zależnie czy z kluczyka czy z alarmu pompa centralnego chodzi cały czas! Tak jakby nie mogła się wyłączyć. Co jakieś 5 sekund słuchać pracę pompki. W związku z tym codziennie rano mam rozładowany akumulator i już mnie to zaczyna denerwować. Nie wiecie co może być przyczyną?? Przy wygłuszaniu nie grzebałem nic przy zamku wiec nie wiem co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj „froger34”.

Jak przeczytasz mojego posta [http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=21982.0] to zauważysz podobieństwo przynajmniej w objawach. Powiem Ci, że poprawiłem usterkę silniczka i działa bez zarzutu. Objawy włączania się silniczka, co jakiś czas ustąpiły, niestety tym razem mam następujące objawy: podczas zamykania lub otwierania samochodu silniczek pracuje ze 25 sekund, przez co się dosyć mocno nagrzewa. Pojechałem z tym do elektryka i powiedział mi, że coś w elektronice od pompki siadło i trzeba nową kupić - niestety. Pompka podczas zamykania lub otwierania powinna pracować tylko do momentu pełnego domknięcia zamków i potem STOP. Sprawdzał to między innymi w następujący sposób: zdjął przewód od powietrza z pompki, zatkał palcem zamykał lub otwierał drzwi. Pompka pracowała jak wyżej z 25 sek. Potem STOP. Polecił mi abym odlutował przewody idące do silniczka, tak dla bezpieczeństwa przed spaleniem czegoś jeszcze. Tak też zrobiłem i do czasu kupna drugiej pompki mam auto bez centralnego. I jak wyczytałem na forum i elektryk mi powiedział musi być kupiona o takich samych numerach katalogowych w przeciwnym razie może coś nie tak działać.

Pozdrawiam.

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kiedys mialem podobny problem ze pompka mi caly czas pracowala. Zaczelem szukac przyczyny i okazalo sie ze przy jednym z zamków poluzowal sie wezyk od powietrza. Banalnie glupie i proste a ile problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam poprostu masz nie szczelny z ktuirys silownika i ucieka powietrze sprawdz to w miare szybko bo mialem to samo i cala pompka od centralnego sie sfajczyla a to nie jest tanie udalo mi sie znalesc uzywane za 250zl a w serwisie 950zl sobie krzycza wiec rozbierz i zovbacz to nieszczelnosc w ukladzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...