Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Podświetlenie włącznika świateł awaryjnych nie gaśnie.


emay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kilka dni temu zauważyłem, że jak zgaszę samochód i zamknę go to podświetlenie włącznika świateł awaryjnych cały czas się świeci.

Myślałem, że to normalne ( niedawno dopiero kupiłem to auto ). Dzisiaj sobie schodzę do garażu a tutaj akumulator rozładowany.

Wkurzyłem się, bo świeżo co kupione auto i już się coś wali. Pomyślałem sobie o tym włączniku, który cały czas był podświetlony to pewnie rozładowało akumulator.

Szukałem na forum podobnego problemu i dokładnie takiego samego nie znalazłem.

Pewnie tutaj tylko wymiana włącznika pomoże czy coś jeszcze mam sprawdzić ?

Proszę o pomoc.

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię kolego żeby nawet ten świecący się przycisk awaryjnych przez całą noc- rozładował aku. I tak jak pisał powyżej mgas, on po jakims czasie gaśnie. Ja kiedyś zostawilem w garażu przez przypadek na odpalonym radiu i rano normalnie odpalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten włącznik gaśnie po paru minutach,chyba musisz szukać innego powodu.

Uruchomiłem auto dzisiaj i od razu sprawdziłem podświetlenie czy gaśnie. Zamknałem samochód wrociłem po 15 minutach i podświetlenie włącznika ciągle się świeci. Jak włącze awaryjne to miga włącznik i kierunki. Jak wyłącze awaryjne to podświetlenie świeci się ciągle. W tym przypadku to wymiana włącznika pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto stało 4 dni bez odpalania. Samochód świeżo kupiony nie wiem jaki stan akumulatora był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten włącznik gaśnie po paru minutach,chyba musisz szukać innego powodu.

Uruchomiłem auto dzisiaj i od razu sprawdziłem podświetlenie czy gaśnie. Zamknałem samochód wrociłem po 15 minutach i podświetlenie włącznika ciągle się świeci. Jak włącze awaryjne to miga włącznik i kierunki. Jak wyłącze awaryjne to podświetlenie świeci się ciągle. W tym przypadku to wymiana włącznika pomoże ?

Weź jakiegoś znajomka i podmieńcie na próbę :mysli: po co od razu kupować.....

Podpytam jutro swojego elektryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie włącznika awaryjnych, świeci przez kilka minut po zamknięciu samochodu pilotem (lub z kluczyka) nie ma takiej możliwości żeby podświetlenie włącznika rozładowało ci akumulator, masz b6 więc we włączniku jest dioda. Musisz jechać do elektryka żeby zmierzył ci pojemność akumulatora i pobór prądu w tanie spoczynku. Nic więcej nie wykombinujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kilka dni temu zauważyłem, że jak zgaszę samochód i zamknę go to podświetlenie włącznika świateł awaryjnych cały czas się świeci.

Myślałem, że to normalne ( niedawno dopiero kupiłem to auto ). Dzisiaj sobie schodzę do garażu a tutaj akumulator rozładowany.

Wkurzyłem się, bo świeżo co kupione auto i już się coś wali. Pomyślałem sobie o tym włączniku, który cały czas był podświetlony to pewnie rozładowało akumulator.

Szukałem na forum podobnego problemu i dokładnie takiego samego nie znalazłem.

Pewnie tutaj tylko wymiana włącznika pomoże czy coś jeszcze mam sprawdzić ?

Proszę o pomoc.

Dzięki i pozdrawiam.

witam kolege i co udalo sie rozwiazac problem ?? mam to samo u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia moduł komfortu czy wszystkie drzwi się zamykają.

Może być wina mikrostyku lub pęknięty przewód pomiędzy słupkiem a drzwiami

Przez to że auto nie jest zamknięte świeci się wł.awaryjnych nie gaśnie po czasie

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche stary kotlet. Ale pamietam co tam bylo nie tak.

Mikrostyk drzwi kierowcy nie dzialal. Nawet na fis sie nie wyswietlalo czy drzwi sa otwarte.

Porob pradu w wylaczonym aucie bylo ponad 1 A. Wymiana zamka poprawila sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kilka dni temu zauważyłem, że jak zgaszę samochód i zamknę go to podświetlenie włącznika świateł awaryjnych cały czas się świeci.

Myślałem, że to normalne ( niedawno dopiero kupiłem to auto ). Dzisiaj sobie schodzę do garażu a tutaj akumulator rozładowany.

Wkurzyłem się, bo świeżo co kupione auto i już się coś wali. Pomyślałem sobie o tym włączniku, który cały czas był podświetlony to pewnie rozładowało akumulator.

Szukałem na forum podobnego problemu i dokładnie takiego samego nie znalazłem.

Pewnie tutaj tylko wymiana włącznika pomoże czy coś jeszcze mam sprawdzić ?

Proszę o pomoc.

Dzięki i pozdrawiam.

witam kolege i co udalo sie rozwiazac problem ?? mam to samo u siebie

W B6 generalnie chodzi o to, że moduły sterujące przechodzą w tryb uśpienia po iluś tam sekundach po wyłączeniu zapłonu. Jesli awaryjka się świeci oznacza to, że komunikacja po CAN się "nie usypia", moduły pozostają aktywne i ciągną prąd. Powodem może być brak któregoś modułu albo błąd w nim samym lub złe kodowanie. Np ja wyjąłem po południu i na noc licznik - i do rana aku prawie trup. Podobnie może być jak źle zakodujesz np RNS-E - nie uśpi się i całość wyssie szybko aku. Po zamknięciu centralnym chyba jest 10 sekund, bez zamknięcia chyba 30 sekund i awaryjka ma zgasnąć. Jak nie to VCDS i szukanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...