Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Głośniki przód-problem


kajusamuraju

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam nie typową syt. dzisiaj zauważyłem, że przestały mi grac 4 przednie głośniki, tylne dwa grają bez zastrzeżeń, nie mam pojęcia co może być tego przyczyną. nie mam pewności czy to stało sie dzisiaj czy kilka dni temu, ale pewien jestem że wcześniej wszystkie grały, opis w instrukcji jest po niemiecku i jest tam tylko powierzchowny opis, mam prośbę jeżeli ktos wie o co chodzi tp prosze o kontakt na mail [email protected] badz na tel 507479843. moje radio to oryginalne AUDI gamma CC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to za radio ale jesli ustawienia to najlepiej wyciag radio odepnij od niego kostki odczekaj chwile i podepnij na nowo ustawienia sie resetna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio wyjmuje się specjalnymi wyjmakami albo czymś podobnym, ja wtykałem tam cienkie blaszki i też wychodziło u dało radia masz dwa podłużne otwory

http://allegro.pl/klucze-wyjmaki-do-radia-vw-audi-mercedes-i1589676221.html

tylko jeśli zamierzasz odpinać radio to pamiętaj, że potrzebyn będzie Ci kod do radia bo inaczej Ci się nie włączy po podłączeniu (chyba, że zostało rozkodowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciągałem za pomocą scyzoryka, małym ostrzem, bo ma podobny kształt do tych wyjmaków :naughty:[br]Dopisany: 15 Maj 2011, 14:26_________________________________________________W tym radiu na pewno jest regulacja, tylko nie wiem czy to jest balans czy fader. Próbowałeś tym pokręcić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma ani balans ani fader.. wyjełem radio wedle wskazowek i poszlo bardzo latwo i szybko, odlaczyłem kostki odczekalem jakis czas i podlaczylem je ponownie, oczywiście musiałem wpisać kod dostepu i przód nadal nie daje głosu.. ogólnie to lipa, macie jeszcze jakieś pomysły jak sprawdzic co sie stalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamień we wtyczce przód z tyłem będziesz wiedział czy to radio czy coś innego :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec na pewno odpadaj ustawienia radia bo zostały res i nic nie pomogło

widzę 2 wyjścia

1 poszły głośniki ale to mało prawdopodobne żeby oba na raz klękły

2 poszła końcówka mocy w radiu odpowiadająca za przednie głośniki

wiec żeby wykluczyć głośniki wziął bym jakiś stary głośnik który na 100 % działa i podpioł go zamiast któregoś głośnika w drzwiach

w tym celu niestety trzeba ściągnąć obicie drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kostek to jedna jest zasilająca a druga to wyjście na głośniki, trzeba zamienić piny w jednej kostce :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem pod gałeczką do basu nie ma sterowania? Masz strzałeczki narysowane przy tej gałeczce? Tylko właśnie nie wiem czy to fader czy balans. Zdaje się, ze wciska się ją, żeby się wysunęła, a następnie delikutaśnie pociąga do siebie i się reguluje coś tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pocianiesz te małe gałeczki to przestawia sie później prawo lewo fader tył przód... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Wiedziałem, że na pewno coś się ustawia, tylko nie byłem pewny co. Więc jeszcze spróbuj w ten sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za OT

ale dziwna sprawa ze po odpięciu radia od aku ustawienia nie zresetowały się :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest potencjometr zwykły a nie cyfrowy, to może sobie do woli odłączać prąd, to i tak nic nie pomoże, dopóki fizycznie nie przestawi potencjometru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...