Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)


maudia4

Rekomendowane odpowiedzi

Pany.... czy taśma 4E0953541A będzie działać z modułem 8E0953549N? Taśma jest 12-pinowa ale nie jestem pewiem czy będzie obsługiwać multifunkcję wraz z kierą czteroramienną z B6?

Ta taśma 4E0953541A jest z modelu B7, Ty potrzebujesz 8E0953541E lub 8E0953541D

a ta taśma nie podejdzie do kiery czteroramiennej z multi z B6? Bo nie chcę kiery z B7

Nie podejdzie bo jest inna wtyczka do okablowania poduszki, napisałem o jakim numerze potrzebujesz taśmę :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pany.... czy taśma 4E0953541A będzie działać z modułem 8E0953549N? Taśma jest 12-pinowa ale nie jestem pewiem czy będzie obsługiwać multifunkcję wraz z kierą czteroramienną z B6?

Ta taśma 4E0953541A jest z modelu B7, Ty potrzebujesz 8E0953541E lub 8E0953541D

a ta taśma nie podejdzie do kiery czteroramiennej z multi z B6? Bo nie chcę kiery z B7

Nie podejdzie bo jest inna wtyczka do okablowania poduszki, napisałem o jakim numerze potrzebujesz taśmę :hi:

Eee to lipa.... nie chce ktoś się zamienić na taśmę do multi do B6? Oddam z chęcią taśmę do multi do B7 12-pinową :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee to lipa.... nie chce ktoś się zamienić na taśmę do multi do B6? Oddam z chęcią taśmę do multi do B7 12-pinową

Moge sie z toba machnac tasiemkami posiadam 8E0953541D tylko wyslij mi swoja, pokryj moje koszty wysylki i ci wysle, z tego wzgledu ze lezy mi bezuzyteczna nie chce zyskac ani tracic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

chciałem zrobić u siebie tempomat i mam problem nie mogę przejść tego kodowania

03-ABS Brakes

Korzystamy z tej informacji na ross-tech.com

Pojawią się błędy :

Address 03 -------------------------------------------------------

Controller: 8E0 614 517

Component: ABS/ESP front 3429

Coding: 00000

Shop #: WSC 00000

2 Faults Found:

01044 - Control Module Incorrectly Coded

35-00 - -

00778 - Steering Angle Sensor (G85)

66-10 - Not Matched - Intermittent

Należy wejść do grupy 03-ABS i wykonać wszystkie trzy czynności bez wychodzenia przy włączonym zapłonie :

Wcisnąć przycisk Recode, wpisać Login, który utworzymy na podstawie poniższych informacji :

Note #1: Po zalogowaniu się, nalezy przeprowadzić kodowanie modułu.

Note #2: Dla silnika BFB, hamuców 1LT (opcje) i Multitronika potrzebny jest login 09399 .

* 0?xxx: Model auta

o 9 = Audi A4

* 0x?xx: Hamulce

o 2 = Brembo 17" (PR-1LJ)

o 3 = FN3 16" (PR-1LT/1LF)

o 4 = HP2 16" (PR-1LX)

o 4 = FNR 16" (PR-1LA/1LG)

o 5 = FN3 15" (PR-1LB/1LE)

o 6 = C54 (PR-1LZ)

* 0xx?x: Silnik

o 5 = 4/6 Cyl. Diesel

o 7 = 4/5 Cyl. benzyna

o 9 = 6/8 Cyl. benzyna

* 0xxx?: Skrzynia biegów

o 5 = Manualna

o 7 = Automatyczna (5HP19, 5HP24, AG4, AG5)

o 9 = Multitronic

W naszym przypadku : Audi A4, hamulce FN3 15", diesel, manual, loginem jest : 09555

Od razu po zalogowaniu się przechodzimy do Recode i kodujemy :

Note #1: Kodowanie jest zaakceptowane po poprawnym logowaniu.

Note #2: Po zalogowaniu, potrzebne jest również ustawienie czujnika kąta skrętu kierownicy.

Note #3: Kod 04499 jest użyty w przypadku silnika BFB z hamulcami 1LT i skrzynią typu Multitronic.

* 0?xxx: Rodzaj nadwozia (model)

o 4 = Audi A4

* 0x?xx: Hamulce

o 1 = C54 (PR-1LZ)

o 2 = FN3 15" (PR-1LB/1LE)

o 3 = HP2 16" (PR-1LX)

o 3 = FNR 16" (PR-1LG)

o 4 = FN3 16" (PR-1LT/1LF)

o 5 = Brembo 17" (PR-1LJ)

* 0xx?x: Silnik

o 5 = 4/6 Cyl. Diesel

o 7 = 4/5 Cyl. Benzyna

o 9 = 6/8 Cyl. Benzyna

* 0xxx?: Skrzynia biegów

o 5 = Manulana

o 7 = Automatyczna (5HP19, 5HP24, AG4, AG5)

o 9 = Multitronic

W naszym przypadku do zakodowania potrzebowaliśmy : 04255

Nie wychodząc wykonujemy procedurę kalibracji czujnika skrętu kierownicy (G85) :

Wchodzimy do grupy 03-ABS Brakes, następnie [Fault Codes - 02] i [Done, Go Back]

Skręcamy kierownicą co najmniej 30° w lewo i z powrotem.

Wchodzimy do : [Meas. Blocks - 08]

Kanał 005 pole 1 (Steering Angle Sensor -G85-)

Specification: 0.0 °

Tolerance (when straight): ±5.0 °

[Done, Go Back]

[Login - 11]

Wpisz 40168

[Do It!]

[basic Settings - 04]

Group 001

[Go!]

[Done, Go Back]

[Fault Codes - 02]

Nie powinno być już żadnych błędów

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Robiłem kilka razy i nic, abs świeci, kontrola trakcji i hamulec

Chciałem tez włączyć tempomat i teraz mam błąd w silniku 18097

Bardzo proszę o pomoc bo już kilka godzin siedzę nad tym i nic gg4346329 lub PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło by tylko rozwinąć, przecież to Tobie zależy na tym żeby to działało. Tempomat z tym błędem powinien działać, przeprowadź dobrze kodowanie w kierownicy 16 i hamulcach 03 wtedy dopisz tempomat w silniku i błąd powinien zniknąć. Udało Ci się dobrze przypisać nowy moduł L do auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tak a jak to sprawdzić żeby mieć 100% pewność że moduł jest prawidłowo przypisany.

Sory za takie pytania ale jestem słaby w tym temacie a chciał bym coś zdziałąć

A robiłeś coś wogóle w adresie 16 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak robiłem według opisu na pierwszej stronie wygląda że to poszło ok ale pewności nie mam temu pytam jak to sprawdzić.

Moduł kupiłem ze wszystkimi manetkami i taśmą i w całości to wymieniłem nie przekręcałem manetek ani nic przy tym nie grzebałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak robiłem według opisu na pierwszej stronie wygląda że to poszło ok ale pewności nie mam temu pytam jak to sprawdzić

Więc tak zobacz czy po przypisaniu modułu czyli adaptacja 10 - kanał 81 i wpisaniu 00111 pokazuje się po chwili bus not ok - tak powinno być. Zakoduj sterownik odpowiedni wyjdź z niego i zobacz czy kodowanie zostało.

Następną opcją są hamulce wpisujesz z kod z wlepki czy dobierasz po rozmiarze zamontowanych kół ? - weź te z wlepki.

W hamulcach musisz zrobić wszystko za jednym razem bez wychodzenia ze sterownika !

Pamiętaj o odpalonym aucie :cool1: bo inaczej nic z kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Postępy są błędy udało mi się usunąć moduł mam przypisany dobrze natomiast tempomat nie działa bo mam walnięty czujnik sprzęgła sprawdziłem vagiem. Manetka od tempomatu działa zmieniają się wartości po ruszaniu nią.

Teraz próbuje się zabrać za fis o ile w 16 Steering Wheel mam chyba ok to nie mogę sobie poradzić z

17 - Instruments nie wiem jaką powinienem mieć konfigurację wpisałem 31101 i nic błąd sprysków nie wyskoczył i na fisie żadnych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Postępy są błędy udało mi się usunąć moduł mam przypisany dobrze natomiast tempomat nie działa bo mam walnięty czujnik sprzęgła sprawdziłem vagiem. Manetka od tempomatu działa zmieniają się wartości po ruszaniu nią.

Teraz próbuje się zabrać za fis o ile w 16 Steering Wheel mam chyba ok to nie mogę sobie poradzić z

17 - Instruments nie wiem jaką powinienem mieć konfigurację wpisałem 31101 i nic błąd sprysków nie wyskoczył i na fisie żadnych zmian.

x10xx

tak powinno wyglądać kodowanie czyli musisz miec takie

31001

I napisz co zmieniłeś w procedurze kodowania że się nagle zakodowało, może innym się przyda. Bo najłatwiej powiedzieć że już zrobione i po sprawie :) a na forum jest trochę ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz kodowanie na pozycji 2 :mysli:

Adres 17 - Instruments

10 - Adaptacja --> kanał 19

Tutaj ustawiamy kodowanie wg swojej konfiguracji.

?xxxx: Illumination Option

0 - Needle and Scala only active at 'Light on"

1 - Needle already active at 'Ignition on'

2 - Scale already active at 'Ignition on'

3 - Scala (2. Map) and Needle at "ignition on" active

x?xxx: Board Computer

0 - only Level 2 (long time memory)

1 - Level 1 and 2

xx?xx: Driver Information System (DIS)

0 - DIS 1

1 - Highline without DIS

2 - DIS 2

xxx?x: Ambient Temperature

0 - no Display, Illumination inactive

1 - Display and Illumination active

xxxx?: Remote Clock

0 - Remote Clock not active

1 - Remote Clock active

Witam

Postępy są błędy udało mi się usunąć moduł mam przypisany dobrze natomiast tempomat nie działa bo mam walnięty czujnik sprzęgła sprawdziłem vagiem. Manetka od tempomatu działa zmieniają się wartości po ruszaniu nią.

Teraz próbuje się zabrać za fis o ile w 16 Steering Wheel mam chyba ok to nie mogę sobie poradzić z

17 - Instruments nie wiem jaką powinienem mieć konfigurację wpisałem 31101 i nic błąd sprysków nie wyskoczył i na fisie żadnych zmian.

x10xx

tak powinno wyglądać kodowanie czyli musisz miec takie

31001

I napisz co zmieniłeś w procedurze kodowania że się nagle zakodowało, może innym się przyda. Bo najłatwiej powiedzieć że już zrobione i po sprawie :) a na forum jest trochę ludzi.

Moim zdaniem kolega nie przeprowadził poprawnie całej procedury chodzi o to "Należy wejść do grupy 03-ABS i wykonać wszystkie trzy czynności bez wychodzenia przy włączonym zapłonie" :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to na kanale 19 miałem 10100 i zmieniłem na 31101 ale nie działało.

Dzisiaj spróbuje 31001 jak radzi @dominikt1

Dlaczego twierdzisz że sobie nie poradziłem, w 03-ABS nie mam już żadnych błędów i kontrolki licznika zachowują się tak jak powinny.

Powiem tak ta grupa 03-ABS dała im mocno popalić robiłem kodowanie kilka razy bez wychodzenia i nic, dopiero pojeździłem trochę i zrobiłem to z pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to na kanale 19 miałem 10100 i zmieniłem na 31101 ale nie działało.

Dzisiaj spróbuje 31001 jak radzi @dominikt1

Dlaczego twierdzisz że sobie nie poradziłem, w 03-ABS nie mam już żadnych błędów i kontrolki licznika zachowują się tak jak powinny.

Powiem tak ta grupa 03-ABS dała im mocno popalić robiłem kodowanie kilka razy bez wychodzenia i nic, dopiero pojeździłem trochę i zrobiłem to z pierwszym razem.

Wpisz to i będzie dobrze 31001 albo możesz tak jak miałeś 11001 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem 31001 i zaświeciły się spryski :rolleyes: i fis działa ale po naciskaniu reset mam jak by 3 pozycije 1, 2 i jak trzeci raz nacisnę reset to gaśnie mi cały fis i tak w kółko.Tak powinno być.

No to masz pelny FIS :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spoko ludzie zapominają czasem zmienić kodowanie w Adres 17 - Instruments, 10 - Adaptacja --> kanał 19 i przez to są problemy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...