Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)


maudia4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiem sobie tanio komplecik - modul z literka Q (od B7), manetke Fis i tempomatu, oraz tasme kierownicy. Przeczytalem ze modul Q nie obsluzy mi kierownicy z MF w B6, lecz nie chce montowac MF tylko zostac przy sportowej 3 ramiennej kierownicy. Czy modul Q nie bedzie sie gryzl z kierownica 3 ramienna z B6 i czy tasme ktora mam w zestwie bedzie pod nia pasowala? Jezeli nie czy moge sobie podmienic na ta tasme ktora mam zamontowana teraz wraz z modulem F. Prosze o pomoc.

Pozdro.

zakładasz moduł Q z manetkami i podpinasz do niego starą taśmę bo wiązka AIR BAG z B6 ma inną wtyczkę

pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Panowie jak to jest przy montazu tempomatu tzn manetki tempomatu, dokladniej chodzi mi o obudowe ta od spodu co idzie.

W mojej nie ma dodatkowego wyciecia na manetke tempomatu :mysli:.jest tylko miejsce na manetke od kierunkowskazow, a co z miejscem dla manetki tempomatu?? nie dlugo chce zamontowac tempomacik i nagle zaciekawila mnie ta obudowa?

co o tym myslicie?

:mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie jak to jest przy montazu tempomatu tzn manetki tempomatu, dokladniej chodzi mi o obudowe ta od spodu co idzie.

W mojej nie ma dodatkowego wyciecia na manetke tempomatu :mysli:.jest tylko miejsce na manetke od kierunkowskazow, a co z miejscem dla manetki tempomatu?? nie dlugo chce zamontowac tempomacik i nagle zaciekawila mnie ta obudowa?

co o tym myslicie?

:mysli:

Albo kupujesz taką pod tempomat albo wycinasz dziurę, musisz mieć odpowiedni moduł pod tempomat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się bawić nie chce, to kup sobie nową, a jak nie kupować, to wycinać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem do swojej A4 tempomat od B7 moduł z literką Q i manetka. Zrobiłem wszystko wg instrukcji, nie mam błędów, czujnik sprzęgła działa, manetka reaguje na VAGu, ale nic nie rusza. ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tempomat masz wylaczony musisz podciągnąć do siebie na on :wink4: albo coś nie tak z manetką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem we wszystkie strony, oczywiście podczas jazdy ale nie działa. Na VAGu widać że manetka reaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

Panowie, podobno czujnik pedału sprzęgła może być wynikiem moich problemów z działaniem tempomatu.

Proszę mi podać sposób (już z grubsza) wiem jak sprawdzić manetkę tempomatu:. Podobno Vagiem:

Instruments 17 -> Mensure Block -> Tu jakiś kanał wybieram, ale jaki i co powinno być "sygnałem" że taśma, czy manetką jest OK?

Proszę mnie jakoś naprowadzić, bo męczę się cały dzień :wallbash:.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ten tempomat - Engine - Meas Blocks - Kanał 006:

Tempo.jpg

Gdy naciskałem pedał gazu tylko zmieniał się współczynnik procentowy w Cruise Control, a w Brake Pedal była 100. Czyli wychodzi z tego że czujnik nacisku pedału sprzęgła mam uwalony?

Robiłem wg. tego schematu:

"1. jeśli pedały są nie wciśnięte to prawidłowy odczyt wyniesie : 000

2. jeśli hamulec jest wciśnięty to odczyt wyniesie: 110

3. jeśli wciskamy sprzęgło i hamulec to odczyt wyniesie: 111

lub

Nie wciśnięte 000

Hamulec 011

Sprzęgło i hamulec 111

Sprzegło 100"

Pozdro,

Arris_88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...