Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Wymiana sprężarki klimatyzacji


gregor_gg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy ma ktoś może opis wymontowania sprężarki klimy do silnika AVF? Jeśli ktoś by się podzielił doświadczeniem byłbym wdzięczny. Trochę mi sprzęgiełko grzechocze i w wolnej chwili może bym sobie wymienił.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wiec jesli chcesz odkrecic sprzezarke to auto dajesz na kanal zdejmujesz pasek odkrecasz weze od klimy potem odkrecasz kompresor przed calym demontazem oddessaj czynnik ja mam sprezarke od passata jest wydajniejsza i nie jest na elektrozawor ktory lubi sie psuc i sprezarka od passata jest o wiele tansza niz od audi jezeli jestes zainteresowany to ci powiem jak to przerobic mysle od napisaniem poradnika ale jakos brak czasu jezeli bedzie duzo chetnych na ten mod zaloze temat powiem tylko ze koszt o wiele mniejszy niz nowy kompresor a wydajnosc lepsza i klimatyzacja zalacza sie bez problemu tak jak na elektrozaworze mod sprawdzony jezdze juz 2 sezon :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy ma ktoś może opis wymontowania sprężarki klimy do silnika AVF? Jeśli ktoś by się podzielił doświadczeniem byłbym wdzięczny. Trochę mi sprzęgiełko grzechocze i w wolnej chwili może bym sobie wymienił.

Z góry dzięki.

Jeśli chcesz wymienić same sprzęgło zrywne to można to zrobić bez wyciągania kompresora....

:szukaj:http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=81803.0;highlight=wymiana+sprz%EAg%B3a+zrywnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze kombinuję (jeśli nie to poprawcie mnie) to w AVF sprężarka klimatyzacji znajduje się po lewej stronie (od kierowcy) i napędzana jest wspólnym paskiem z resztą osprzętu silnika wspomaganie itp. a wątek jest o AWX a tam ona jest po prawej na osobnym pasku tylko do klimatyzacji, z tym że kolega Bart-S na 6 stronie przedstawił właśnie zdjęcia demontażu w silniku AVF ale reszta powinna być taka sama. Właśnie przerabiam ten sam temat :wallbash: tylko moja niestety nie hasa :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. W wolnej chwili podziałam sobie. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

ja mam sprezarke od passata jest wydajniejsza i nie jest na elektrozawor ktory lubi sie psuc i sprezarka od passata jest o wiele tansza niz od audi jezeli jestes zainteresowany to ci powiem jak to przerobic mysle od napisaniem poradnika ale jakos brak czasu

[...]

Napisz, napisz - przyda się :rolleyes: Na pewno wiele osób by skorzystało z Twojego doświadczenia :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawa sprawa, bo mi się sprężarka kończy. Jak nabijali, to wymienili taki mały filterek i było tam pełno aluminiowych opiłków. No i na zegarach pokazywało, że cisnienie skacze. Podobno może jeszcze wytrzymać sezon, a może i dwa. Nowa po regeneracji ok. 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...