Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Krzywe tylne koła


seba_m_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Z racji, że zrobiło się troszkę cieplej zwracam się do znawców tematu i mojego problemu jeszcze z jesieni zeszłego roku. Moje tylne koła stoją "rozkraczone" co widać na poniższym rysunku. Wymieniłem przed zimą tuleje tylnej belki ale to nie pomogło. Zastanawiam się teraz czy to tylko czopy piasty są krzywe (ale musiałbym mieć pecha aby dwa się skrzywiły a ja nie miałem żadnej przygody), czy amortyzatory krzywe, lub ostatecznie belka. W samochodzie na dziurach lub nierównościach rzuca tyłem, tak jakby tylna część pojazdu zmieniała tor jazdy. Samochód nie miał dzwona, no chyba że ktoś zmienił całą budę :naughty:. Proszę o jakieś sugestie.

wymiary_A4_krzywe_kola.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 niestety nie ma regulacji, jest tutaj belka i to wszystko, żadnego manewru regulacji, no może po kilka mm ale nie w pochyleniu koła tylko zbieżności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kolego pierwszy raz widzisz? Tak rozjechane koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tematu , u mnie w B5 lewe tylne się tak rozkraczyło przynajmniej dopiero teraz zauważyłem , luzu nie ma a na jesieni wymieniane były te gumowe tuleje czy coś tylnej belki bo i tył na boki chodził ale po wymianie jest już dobrze tylko to dziwne pochylenie koła :disgust:[br]Dopisany: 22 Maj 2011, 10:37_________________________________________________

Dołączam się do tematu , u mnie w B5 lewe tylne się tak rozkraczyło przynajmniej dopiero teraz zauważyłem , luzu nie ma a na jesieni wymieniane były te gumowe tuleje czy coś tylnej belki bo i tył na boki chodził ale po wymianie jest już dobrze tylko to dziwne pochylenie koła :disgust:

witam i odświerzę trochę temacik :gwizdanie: to tylne lewe koło stoi pochylone ale zwróciłem uwagę że w innych jest podobnie ale prawe stoi w pionie a nawet trochę bardziej odchylone w przeciwną stronę , to by wyjaśniało już że prawe nadkole było szpachlowane co widac pod światło i rozje... zapasowe 5 alu felgę :kwasny: belka niby jest prosta odległości jakieś tam się zgadzają , na przeglądzie nie wiedzieli w czym wina ale zbierzności z tyłu nie ma dodatkowo tył miałem już łysy i kupiłem nówki oponki i pasowało by to zrobic bo szkoda oponek a i w prowadzeniu auta nie ma problemów od nośnie tej belki a może skrzywiony jest ten czop piasty ? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, znajomy miał w B5 prostą belkę a lekko krzywy był ten trzpień na który wchodzą łożyska z tarczą, ale to łatwo było się zorientować bo co parę miesięcy zaczynało huczeć jedno łożysko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tylne koła powinny byc centralnie w pionie czy lekko pochylone jak na rysunku w pierwszym poscie ? chcial bym się upewnic na którą stronę wsadzic nowy trzpień chyba ze używany trafię zależy jak cenowo , i pytanko jeszcze czy dużo z tym roboty wymianą trzpienia i czy sztuka nadaje się na obie strony czy tylko na jedną ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roboty nie jest dużo, ale musisz kupić sobie nowe łożyska do tarczy

nie wiem czy pasuje lewy na prawy...

Kolega kupił używany za 30zł[br]Dopisany: 24 Lipiec 2011, 12:22_________________________________________________poza tym zacznij od sprawdzenia luzu na kołach, jak jest to zmieniaj łożyska i koła zaczną stać []--[]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzu na kołach nie było i nie ma tarcze mi się kończyły wiec wymieniełem już całośc nowe tarcze klocki i łożyska w tamtym roku wymieniałem te gumy od belki silenbloki czy jakos tak i po ty już nie żuca na boki bo oderwane były i nośiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje trochę temat. Podobny problem mam obecnie jak kolega wyżej z tym że koło tylne nie dość że pochylone jest w pionie /---\ to jeszcze w poziomie (patrząc od tyłu wchodzi w podwozie przednią jego częścią). Tuleje belki mam do wymiany ponieważ są zerwane, czy to może być winowacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...