Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vag 311-2 a 409-1


adrian009

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przegladalem wszystkie tematu o wyborze intefejsu ale ciagle nie wiem co wybrac. Zgodnie z artykulem http://viaken.pl/artykuly.php?strona=5&lang=pl mozna kupioc intefejs obslugujacy wersje VAG do 311-2 albo do 409-1. Tu pytanie: czy do samochodu z 1996 nowsza wersja da mozliwosc wiekszego przegladu auta? Czytalem gdzies ze wersja 311 jest lepsza od najnowszej 409 ale nie znalazlem czemu tak jest...Moze ktos juz szukal informacji na ten temat albo testowal obie wersje? Vag bedzie uzywany wylacznie przeze mnie, w samochodzie mam tylko 3 kable w zlaczu(12+,gdn,k-line) wiec chyba nie ma sensu inwestowac w cos czego nie bede uzywac, zgadza sie? Tu kolejne pytanie czy lepiej kupic uklad na Max 232 czy transoptorach?

Pozdrawiam szczesliwych posiadaczy A4 :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adrian009, po pierwsze nie znajdziesz pelnej wersji 409.1 bo ja sam szukam i nie moge. Szukam tylko dlatego, ze ta wersja obsluguje USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adrian009, stary torentem szukalem i nie znalazl nic. Jesli mozesz to dawaj [email protected] ale jestes pewien, ze ma ze soba programik do wygenerowania kodu??

Ja chce na USB bo wiekszac lapkow do ktorych mam dostep nie ma wejscia COM.

A staregy interfejs pewnie sprzedam.

Cos znalazlem ale nie wiem czy to to, wiec jak cos to dawaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, jeden plik juz sie sciagnal, sprawdzilem antywirusem na wszelki wypadek-czysty. U mnie zainstalowal sie ok i crack tez dziala, niemoge sprawdzic pod zadnym interfejsem bo jeszcze nie posiadam. Tu link do sciagniecia:usunięty link

Pikuś, daj znac czy dziala, sciagam jeszcze kilka plikow o innych rozmiarach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adrian009, w blad Cie troche wprowadzilem bo bylem przekonany, ze w ustawieniach tej wersji pisalo USB, a teraz mi sie przypomnialo, ze to mi sie chyba wyswietlilo jak uzywalem przejsciowki COM-USB.

A interfejs na USB jest instalowany na kompie jako port COM bo teraz pisalem do Viakena.

Teraz sie zastanawiam czy sprzedac ten stary i kupic na USB. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - jestem w posiadaniu interfejsu od Viakena na transoptorach z podwójną linią K i końcówką na USB. Niestety było o tym szeroko na forum Viakena, że ten fejs nie działa na wersji 409-1, ale na wersji 311-2 śmiga jak trzeba. W razie czego mogę udostępnić soft (wersja anglojęzyczna, w opcjach dostepne cztery porty com - zaznaczamy com4 i na tym porcie znajduje interfejs (laptop bez com)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ralph, a mi wlasnie jakis Admin czy ktos z Viakena odpisal ze na oprogramowaniu 409 powinien smigac bez zadnych problemow. Czyzby ludzi nabijali w butelke :?: :shock:

Juz mam pelne wersje ale dzieki.

Zastanawiam sie czy nie kupic fejsu od OBDII, bo ten stary mam od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jesteś pierwszym, któremu wciskają kit, mnie również przekonywał i wielu przede mną też, może wersja 409-1 łączy się z fejsem na com-ie (nie mam wiedzy), ale na usb ni cholery. fejs od Viakena nie działa również na oprogramowaniu od p.Kruka tzw. polski vag, mimo to wersja 311-2 chodzi i daje wiele możliwości w zakresie diagnostyki, usuwania błędów i kasowania inspekcji, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jesteś pierwszym, któremu wciskają kit, mnie również przekonywał i wielu przede mną też, może wersja 409-1 łączy się z fejsem na com-ie (nie mam wiedzy), ale na usb ni cholery. fejs od Viakena nie działa również na oprogramowaniu od p.Kruka tzw. polski vag, mimo to wersja 311-2 chodzi i daje wiele możliwości w zakresie diagnostyki, usuwania błędów i kasowania inspekcji, itp.

Bzdura.

Fejs KKL działa z polskim vagiem 2.1.

VAG-COM 409 działa z fejsem na Com-ie.

Nie znajdziecie działającej witaminy do wersji 409-1, już o to Ross-tech się postarał. Mimo, że będzie pisało w opcji, że jest full, to przekonacie się po uruchomieniu, że jednak tak nie jest.

Niczym się w praktyce nie różni ta wersja od 3.11-2.

Zwykła przejściówka USB->COM daje radę z fejsem com i podłączeniem do portu USB, jedynie czasami mogą być problemy z połączeniem się z licznikiem np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG-COM 409 działa z fejsem na Com-ie.

To wiem, tylko, ze nie z kazdym. :razz:

Nie znajdziecie działającej witaminy do wersji 409-1, już o to Ross-tech się postarał. Mimo, że będzie pisało w opcji, że jest full, to przekonacie się po uruchomieniu, że jednak tak nie jest.
.

jakos znalazlem z jakas witaminko tylko nie wiem jak to jeszcze dziala ale kod jest wpisany w okienko i w opcjach jest napisane, ze jest zarejestrowany. :razz:

Ja chce zakupic odrazu fejs z USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos znalazlem z jakas witaminko tylko nie wiem jak to jeszcze dziala ale kod jest wpisany w okienko i w opcjach jest napisane, ze jest zarejestrowany. :razz:

No to się przekonasz jak podłączysz fejs i spróbujesz zrobić jakąś adaptacje, albo jak ci wyrzuci przy odczycie błędów brak opisów. :evil:

W opcjach jest napisane, że wersja full, ale program i tak nie działa w ten sposób. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie wersja 409 się wywala - sprawdzałem kilka witaminek.

Mam interface od Viakena pod USB i śmiga elegancko z wersją 311-2. Mam tylko jeden problem ... w odczytach łędów mam numer błędu ale opis blędu to już krzaki!!! i musze szukać w spisach co oznacza. Ma ktoś na to radę - może inną wersję popróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też krzaki się pojawiają i dlatego używam wer. 303.

Ale ogólnie, to przeważnie i tak przechodzę do vwtool.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szogun napisał:

Bzdura.

Fejs KKL działa z polskim vagiem 2.1.

VAG-COM 409 działa z fejsem na Com-ie.

Sprawa dotyczyła fejsa na USB i przejściówka nie zawsze załatwia temat, a co do polskiego vaga chodzi o klucz sprzętowy jako przyczynę problemów łączenia sie z innymi fejsami

U mnie wersja 311-2 chodzi ok i błędy oznaczone są numerem i opisem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ralph, starsze auta mozna chyba tez zdiagnozowac robic sobie krotkie kabelki i poprostu sie wpinac w odpowiednie piny, czy sie myle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...