Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Jak wyjąć ramę okna?


steve69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj, podczas otwierania przedniego okna pasażera usłyszałem bardzo nieprzyjemne chrobotanie. Widać, że silniczek ma ciężko, bo przy zamykaniu szyba potrafi się cofać do dołu. Dopiero krótkimi skokami udało się okno zamknąć. Próbowałem parę razy i efekt jest taki sam.

Postanowiłem zajrzeć do środka.

Z tapicerką nie było problemu. Natomiast nie bardzo wiem jak wyjąć ramę okna?

Otóż nie zgadza mi się liczba pokazanych w instrukcji śrub, które trzeba wykręcić, z tymi które mam faktycznie u siebie.

Według instrukcji należy wykręcić 7 śrub: 7(x2), 4, 8, 10, 6, 9.

wymontowanieizamontowan.png

Czy dobrze rozumiem, że jedna ze śrub nr 7 jest pod głośnikiem, więc trzeba go zdemontować?

A tak to wygląda u mnie (silnik jeszcze przykręcony):

drzwiokno.jpg

Gdzie u mnie jest śruba nr 10 ?

_________________________________________________

I już wszystko jasne.

Nad śrubą nr 9 jest u mnie taka gąbkowa wytłoczka - trzeba ją wyciągnąć/oderwać. Pod spodem jest właśnie śruba nr 10 :>

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 7 musisz zdemontować głośnik jest tam śrubka na torxa[br]Dopisany: 22 Maj 2011, 00:58_________________________________________________prawdopodobnie linka w mechanizmie opuszczenia niedomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak śruba nr 10 nie znajduje się pod piankową wytłoczką, tylko pod plastikową maskownicą mocowania lusterka:

srubanr10a.jpgsrubanr10b.jpg

Dla ułatwienia pracy innym, którzy będą w przyszłości demontowali ramę okna dodam, że aby wyciągnąć ramę należy odczepić w 4 miejscach (1 plastikowy dziurkowany pasek, 1 spinka i 2 mocowania taśmą) wiązkę idącą od lusterka do silniczka mechanizmu podnoszenia szyby, zakończoną jasno-brązową wtyczką.

Tutaj sama wtyczka:

wtyczkaa.jpg

Tutaj miejsce, w którym normalnie jest wyprowadzona/zamocowana:

wtyczkab.jpg

A tutaj winowajca moich kłopotów z otwieraniem okna:

rolkau.jpg

Teraz pytanie do znawców: czy to jest jeszcze do uratowania, czy jednak w grę wchodzi wyłącznie kupno nowego mechanizmu?

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo?? kupiłem cały nowy mechanizm razem z szyba za 120zł :)

http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-ramka-szyba-podnosnik-szyby-i1598504968.html cos takiego tylko tu koleś chce 100zł za szybę.

Poszukaj na allegro jest tego masa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli linka sie zalamala na koleczku i popekaly druciki linke masz do wymiany inaczej bedzie chrobotac. Jezeli jest cala delikatnie postarj sie wyprostowac linke i przetestuj czy nic nie drapie

Udało mi się w miarę wyprostować linkę i wprowadzić ją z powrotem na swoje miejsce w tej rolce. Niestety, mimo że druty nie popękały, to jednak przy otwieraniu i zamykaniu okna chrobocze nadal. Widocznie uszkodziły się bieżnie linki, te na obwodzie rolki.

Miałem to samo?? kupiłem cały nowy mechanizm razem z szyba za 120zł :)

Poszukaj na allegro jest tego masa!!!

Obawiam się, że mogę trafić coś w niewiele lepszym stanie niż ten mój.

Z drugiej strony, płacić w ASO za nowy mechanizm 417zł, to "trochę" drogo...

Tak czy inaczej trzeba będzie poszukać sprawnego mechanizmu. :kwasny:

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identycznie i nawet jak wyprostowałem linkę to po kilkukrotnym otwarciu i zamknięciu szyby linka znowu się pozakręcała, naszczęscie próbę robiłem zanim skręciłem wszystko z powrotem.

Po dokładniejszych ogledzinach okazało się, że to białe kółko w niebieskiej obudowie jest uszkodzone (dokładnie tak jak twoje) i linka zamiast siedzieć w tym wytłoczeniu zsuwała się i był zonk.

Ja kupiłem na allegro cały mechanizm 2 lata temu i wszystko jest ok! Nawet szybe mam na zbyciu bo dostałem wszystko razem, szybe, ramkę i mechanizm :) przełożyłem tylko mechaniz a reszte zostawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiazanie jest proste by tego uniknac pomiedzy kolko a blache trzeba dociac np ze starej karty magnetycznej podkladke wtedy linka nie bedzie miala jak spasc:)[br]Dopisany: 23 Maj 2011, 08:23_________________________________________________jedna zagadke jeszcze opisze ja mam taka sytuacje ze jak testuje nawiniecie linki w drzwiach na sucho (bez podłączenia podnosnika) chodzi super a jak podlacze podnosnik zaczyna zle nawiajac czy ktos wie o co chodzi??? :slina:[br]Dopisany: 23 Maj 2011, 08:34_________________________________________________moim zdanie tak jak pisalem podkladka ktora docisnie kolko z boku i nie pozwoli na wypadniecie linki z prowadnicy. Moze ktos mial podobny problem napiszcie jak zostal roziwazny. Koles elektryk chce za robote 250 zl i mowi ze wie o co chodzi ale nie powie :)[br]Dopisany: 23 Maj 2011, 08:37_________________________________________________http://automotoparts.eu/ linki i slizgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisany: 23 Maj 2011, 08:37_________________________________________________http://automotoparts.eu/ linki i slizgi

czy ktoś kupował tam ten mechanizm? :kwasny:

albo może coś polecić?

wczoraj wieczorem musiałem szybę (lewy przód) ręcznie podnosić po zdjęciu silnika, zanim zaczęło lac jak z cebra :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tak jak pisałem wyżej. Mialem z tym troche problemu bo linka cały czas zle sie nawijała nie widomo czemu. Po wielu próbach okazało sie ze linka jest za długa i w momencie (otwieranie, zamykanie) dostawała luzu i zaczela zle nawijac. Linke otrzymalem skrocona sprezyny sa skurczona na 95 % linka max napieta i tylko cos takiego daje gwarancje prawidlowego dzialania meczanizmu. Malo tego miedzy kolkiem a blache dociolem kolko z dzira na podnosnik by linka z boklu kolka nie miala szans wypadniecia! Jestem z siebie dymny bo meczylem sie z tym 2 tygodnie a spowodowane bylo tym ze czekalem na przyjscie link i wygrałem. pozdrawiam :naughty:[br]Dopisany: 29 Maj 2011, 08:02_________________________________________________co do automotoparts.eu super koles naprawde chce pomoc takze moge polecic!!! Co do linki dokladne wymiary (dlugosci) juz znaja :) [br]Dopisany: 29 Maj 2011, 08:03_________________________________________________zamawiac i zakladac :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w klubie;] ja się dzisiaj męczyłem z tym cały dzień a problem był toćka w toćke taki sam jak Twój nawet w tym samym miejscu się załamała.. nawinąłem od nowa założyłem i pupa znowu chrobocze zrobiłem tak jeszcze raz założyłem chodziło przez kilka otwarć szyby potem zaczęło chrobotać i za którymś razem coś zaskoczyło i chrobotanie ustało.... otwierałem kilkanaście razy i cisza ale jutro jeszcze przeprowadze kilka prób bo szkoda silniczka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steve i jak rozwiązałeś sytuację,mam jeszcze pytanie czy ktoś próbował

przełożyć mechanizm z tylnych elektrycznie szyb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steve i jak rozwiązałeś sytuację...

Kupiłem na Allegro używkę (mechanizm + prowadnice).

Po przełożeniu szyby i zmontowaniu całości do kupy okno działa tak jak należy.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steve i jak rozwiązałeś sytuację...

Kupiłem na Allegro używkę (mechanizm + prowadnice).

Po przełożeniu szyby i zmontowaniu całości do kupy okno działa tak jak należy.

--

Pozdrawiam.

Sławek

ile tak ze zwykłej ciekawości

i nie orientujesz się czy sam mechanizm będzie pasował od tylnych drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile tak ze zwykłej ciekawości

i nie orientujesz się czy sam mechanizm będzie pasował od tylnych drzwi

Zapłaciłem 150zł.

Co do możliwości zamiany samego mechanizmu przód-tył, to nie mam pojęcia czy będzie pasować.

Tak "na oko" ta niebieska część z rolką z przodu wygląda tak samo jak ta z tyłu , ale czy tak jest na pewno???... :mysli:

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przod-tyl jest inny.

Da sie natomiast zamienic linki stronami.

Mechanizm jest odwrocony,ale po demontazu i spasowaniu samych linek wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,no to trzeba szukać przód :hi:[br]Dopisany: 28 Lipiec 2011, 12:08_________________________________________________

Wykręciłem 7 śrub,zdemontowałem uszczelkę i gdzie jeszcze może trzymać?

rusza się na około 5cm góra dół i dalej nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręciłem 7 śrub,zdemontowałem uszczelkę i gdzie jeszcze może trzymać?

rusza się na około 5cm góra dół i dalej nic

Kabel od lusterka odczepiłeś (tak jak to opisałem wyżej)?

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...