Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Uchwyt na kubek zamiast schowka w przedliftowej wersji


Lukasz_N

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji z tego ze schowek w przednim panelu w przedliftowej wersji B5 jest raczej malo przydatny postanowilem wyrezac zmiast niego praktyczniejszy uchwyt na kubek.

Operacja przeszczepu wcale nie jest taka trudna i kazdy o troche wiecej rowzinietych zdolnosciach manualnych powinien sobie z tym poradzic. Uchwyt na kubek od polifta pasuje w schowek przedliftowy. Nalezy od tego przedliftowego odciac czesc tylna w mniej wiecej na wyskosci kiedy scianka zaczyna robic sie skosna.

p2205111817.th.jpg

Teraz wsuwamy uchwyt w schowek i dopasowujemy tak zeby swobodnie sie otwieral i zamykal. Bardzo wazne jest zeby zbyt mocno przy tym nie sciksac scianek bo nowy uchwyt jest bardzo delikatny i nie bedzie dzialal prawidlowo.

P220511_18_18.jpg

Teraz trzeba nowy uchwyt unieruchomic w schowku. Ja do tego celu uzylem zwyklych podkladek pod sruby. Po jednej z gory i dolu i po bokach. Posmarowalem je klejem i ladnie przylegly do scianek schowka i nowego uchytu. Teraz trzeba zabezpieczyc uchwyt przed przesunieciem wzdluznym. Zastosowalem do tego dwie blaszki, ktore przykleilem do schowka i uchwytu

P220511_19_11_01.jpg

Teraz kiedy mamy wszystko unieruchomione wypelniamy przestrzen miedzy nowym uchytem i schowkiem za pomoca czarnego silkonu. Pozostaje do wykonania maskownica. Ja zrobilem ja z klapki po schowku. Dobra piła i wycinamy ksztalt pasujacy pod wysuwany panel uchwytu.

Kwestia zamocowania w konsoli polega na wycieciu trzech gornych wystepow ktore mocowaly stary schowek i teraz spokojnie mozemy umiescic nowy uchywt w miejsce schowka.

P220511_20_03.jpg

Tak to wyglada po zamocowaniu:

P220511_20_03_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a mówią, że się nie da :kox: można by tylko popracować nad obróbką tej ramki która została ze schowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z ta obrobka to juz kwestia estetyki i zabawy w docinanie tak zeby pasowalo idelanie i wygladalo jak w serii :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna robota :)

dociąć z blachy , lub plastiku odpowiedni kawałek pod odpowiednią grubość

czarny mat na to

i jak ta lala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego wielki szacun :notworthy: Nad estetyką można popracowac ale mechanicznie pierwsza klasa :notworthy:

Ostatnio poruszyłem ten temat na forum i miałem coś takiego wykombinować no ale mnie ubiegłeś :przebiegly:

No ale nic przetarłes drogę więc ja tez nią na pewno podaze jak kupie uchwyt :gwizdanie:

Licze że jak sie wezme za działanie to w razie potrzeby pomożesz okiełznać.[br]Dopisany: 25 Maj 2011, 13:04_________________________________________________choć powiem że ja zastanawiałem sie czy nie zastąpić tego front panelu od uchwytu na kupe własnie tymi drzwiczkami od schowka i wtedy wygladało by jak przedlift a po naciśnięciu by się ukazywał uchwyt :naughty:

Ale to się jeszcze zobaczy :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez na poczatku chcialem zastapic go drzwiczkami od starego schowka ale po pierwsze stare drzwiczki sa lekko pod katem i podczas wpasowywania ich do nowego uchwytu kijowo to wyglada. Poza tym nowy uchwyt dziala na zasadzie wcisniecia i zeby mogl dzialac ze starymi drzwiczkami musialby byc troche wysuniety wzgledem panelu i tez niezbyt to wyglada. Takze najlepszym sposobem wg mnie jest wyciecie w starych drzwiczkach otworu pod nowy uchwyt tak jak ja to zrobilem. Kwestia zabawy i dokladnosci a efekt napewno bedzie OK :good:

W razie pytan i problemow chetnie pomoge i podpowiem[br]Dopisany: 25 Maj 2011, 14:38_________________________________________________Dla calosci efektu mozna jeszcze pobawic sie w podciagniecie zasilania do podswietlenia znaczka na uchwycie. Wystraczy podpiac przewod pod plus ktory dziala po wlaczeniu swiatel np oswietlenia deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez na poczatku chcialem zastapic go drzwiczkami od starego schowka ale po pierwsze stare drzwiczki sa lekko pod katem i podczas wpasowywania ich do nowego uchwytu kijowo to wyglada. Poza tym nowy uchwyt dziala na zasadzie wcisniecia i zeby mogl dzialac ze starymi drzwiczkami musialby byc troche wysuniety wzgledem panelu i tez niezbyt to wyglada. Takze najlepszym sposobem wg mnie jest wyciecie w starych drzwiczkach otworu pod nowy uchwyt tak jak ja to zrobilem. Kwestia zabawy i dokladnosci a efekt napewno bedzie OK :good:

W razie pytan i problemow chetnie pomoge i podpowiem

tam jak jest schowek to ramka tunelu ma takie ograniczniki żeby te drzwiczki nie poleciały dalej wiec myślałem nad wycięciem ich i wtedy wpasowanie tego tak żeby było na równo i wciśnięcie powodowało by wpadnięcie całości do środka i wysunęło by się.

No ale na razie tylko teoretyzuję i jak sie wezme za to to tez sie podziele efektem i spostrzeżeniami. :hi:

dobrze że wyjaśniłes sam dylemat z tym czy sie zmieści. w tej chwili to już będzie formalność. Musze tylko gdzies okazyjnie dorwać uchwyt na kubek :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiescic sie zmiesci. Caly problem polega na tym ze po spasowaniu nowy uchwyt jest dluzszy i nie da rady go tak bezposrednio wlozyc w ramke na tunelu. Trzeba pozbyc sie tych 3 gornych zebow na ramce. Wtedy wchodzi bez problemu. Wyleciec tez nie wyleci bo trzymaja go dwie blaszki sprezynujace i na dole jest dodatkowo stopka prowadzaca, ktora go podtrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie zastanawialem nad tym schowkiem, ale myslalem tez nad wpasowaniem w miejsce nieczym nie przypominajacy schowek wyswietlacz czujnikow parkowania. Nie wiem co lepsze, chcialbym obie te rzeczy, wyswietlacz czujnikow parkowania i szufladke na kubek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla doprecyzowania dla tych co siedza przed kompem i majacych kawalek drogi do auta napisz jak sie wyciaga ten stary schowek :wink4:

Podwaza sie z boku i wyjezdza?

Trzeba otworzyć i pociągnąć ruszając na boki :gwizdanie:

Dokladnie tak. Otwierasz, pociagasz, nawet na boki nie trzeba ruszac i musi wyskoczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowany tym watkiem zrobilem to samo u siebie z taka roznica, ze przedniej klapki nie rzezbilem.

Sciagnalem przedni panel od uchwytu kubka tak aby uchywt mogl sie caly zmiescic w schowaku i jednoczesnie by mogl sie caly rozlozyc gdy chcemy go uzywac.

Sorki za syfek na uchwycie, taki dostalem i nie zdazylem go jeszcze wyczyscic.

201106011345.jpg

201106011346.jpg

201106011347.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowany tym watkiem zrobilem to samo u siebie z taka roznica, ze przedniej klapki nie rzezbilem.

Sciagnalem przedni panel od uchwytu kubka tak aby uchywt mogl sie caly zmiescic w schowaku i jednoczesnie by mogl sie caly rozlozyc gdy chcemy go uzywac.

Sorki za syfek na uchwycie, taki dostalem i nie zdazylem go jeszcze wyczyscic.

201106011345.jpg

201106011346.jpg

201106011347.jpg

No kolego respect :notworthy: To jest piękne. Napisz z czego to poskładałeś?, też rezany z polifta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak uchwyt na kubek jest z polifta. Wszystko jest jak u kolegi powyzej. Roznice polegaja na usunieciu panela czolowego z logo kubka z uchwytu i na glebszym obsadzeniu uchwytu w schowku. Reszta bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak uchwyt na kubek jest z polifta. Wszystko jest jak u kolegi powyzej. Roznice polegaja na usunieciu panela czolowego z logo kubka z uchwytu i na glebszym obsadzeniu uchwytu w schowku. Reszta bez zmian.

Ok dzięki, fajna sprawa, chyba sobie też takie cudo wyrezam :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

też mi się zachciało uchwytu na kubki, kupiłem szybko na allegro i d..a :wallbash: Uchwyt z audi A4 2001-2004, myślałem, że o ten chodzi, ale jest za szeroki. Nie wchodzi do schowka:( ale bida ;(

Może jakieś propozycje... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

też mi się zachciało uchwytu na kubki, kupiłem szybko na allegro i d..a :wallbash: Uchwyt z audi A4 2001-2004, myślałem, że o ten chodzi, ale jest za szeroki. Nie wchodzi do schowka:( ale bida ;(

Może jakieś propozycje... :confused4:

a dużo brakuje? zrób foto przystawiając ten uchyt do schowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

też mi się zachciało uchwytu na kubki, kupiłem szybko na allegro i d..a :wallbash: Uchwyt z audi A4 2001-2004, myślałem, że o ten chodzi, ale jest za szeroki. Nie wchodzi do schowka:( ale bida ;(

Może jakieś propozycje... :confused4:

a dużo brakuje? zrób foto przystawiając ten uchyt do schowka.

.

Wewnatrz schowek ma 9,4 cm. Uchwyt po zewnątrz ma 9,9 cm. We wcześniejszych postach była mowa, że uchwyt wchodzi w schowek, a tu lipa no i nie wiem, co dalej. Zdjęcia nie mogę wrzucić na forum, cały czas wyskakuje błąd :angry: Postaram się później na innym portalu zamieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...