Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Wygłuszanie drzwi - pytania do znawców :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, będę wygłuszać przednie drzwi w b7 :). Wcześniej wygłuszałem drzwi w a3 za namową znajomych matami souldal czy jakoś tak - generalnie nie polecam. Chcę to zrobić porządnie i w sposób taki żeby wykorzystać przynajmniej 80% potencjału głośników. Nie planuję zakupu mat typu dynamat i pokrewnych , ewentualnie w miejscach za głośnikiem i przed mogę położyć właśnie takie. Powiedźcie mi jakie maty najlepiej kupić żeby okleić wewnętrzną część blachy , czy mają to być maty miękkie , twarde lub innego typu. Jakie maty na zewnętrzną część blachy oraz jakie na miejsca gdzie są otwory montażowe , czy dobrze jest zanitować jakąś blachą otwory montażowe i dopiero zakleić matą?? , czy można na otwory montażowe np. zakleić twardszą mate. Czy maty typu App , bitumiczna itp mogą się sprawdzić ?? cenowo kształtują się na alledrogo od 4zł?? Pomóżcie zrobić zakupy to zrobię ładnie opracowany tutorial. W linku są parametry głośnika http://mobile.jlaudio.com/products_components.php?comp_id=119

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Ja robiłem wygłuszenie w golfie III. Zastosowałem maty twarde z firmy APP. Dokupiłem do tego matę dekarską o szerokości 10cm. Całe poszycie wew. drzwi wykleiłem jedną warstwą, za głośnikiem dwie warstwy. Następnie na to wszystko przykleiłem matę dekarską. Mata jest bardzo miękka i ładnie wszystko oblepiła :> Po tej stronie gdzie przylega tapicerka, większe dziury zakleiłem twardymi matami APP. Założyłem dystans z MDF-u i wszystko znowu obkleiłem matą dekarską. Wrażenia z odsłuchu :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaopatrz sie w elektryczna opalarke albo kombinuj z rozgrzewaniem mat w piekarniku czy cos w tym stylu (beda sie maty wyraznie lepiej lipic) :>

nozyce do blachy + grubsza blacha na zabudowanie otworow + jakas nitownica.... z jednym otworem tam gdzie chyba klamka wchodzi jest wiecej zabawy bo musi byc wgiecie na klamke (generalnie jest z tym zabawy ale jezeli glosniki maja glosniej grac (sa do wzmacniacza a nie radia podlaczone) to warto...)

to nie moje drzwi ale chyba profesjonalnie zrobione? :D

f0f7d757ae922078m.jpg

Przy zakladaniu dystansu ustaw to wszystko tak by woda ewentualnie glosnika nie zalewala

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do mnie. Będzie zrobione jak należy.

Masz już te JL'e?

Mam je na zbyciu - wiszą na allekicha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do mnie. Będzie zrobione jak należy.

Masz już te JL'e?

Mam je na zbyciu - wiszą na allekicha

Mam te głośniki , zostały mi z poprzedniego autka , tylko tweeter się spalił i jutro dopiero oddaje do naprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...