Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Sposoby na pozbycie się brzydkiego zapachu w aucie (papierosów)


chrisnetpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

znalazłem tylko jeden wątek na forum odnośnie tego tematu. A myślę sprawa dotyczy bardzo wielu naszych autek. Jakie znacie sposoby, aby pozbyć się zapachu fajek (i nie tylko)?

Czytałem o praniu tapicerki (w profesjonalnej firmie), ale nie wiem czy to da oczekiwany skutek :wallbash:. Ja prałem sam i efekt ładnego zapachu starczył na kilka dni :thumbdown:

Ktoś napisał na forum także o sposobie z kawą :gwizdanie:...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem,poprzedni właściciel palił,ale zarzekał sie że nie :shocked: ale ja nie pale wiec wyczułem :) ,bede prał tapicerke w sobote to dam znać co i jak ,oczywiście nie sam, tylko profesjonalista sie tym zajmnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozbyłem się zapachu palonych papierosów w następujący sposób: do naczynia np. patelnia duża wlałem 250mil denaturatu i postawiłem na podłodze w samochodzie, pozamykałem drzwi,okna. Samochód stał w garażu do czasu odparowania denaturatu, następnie wietrzenie. Fakt ,że 2 dni czuć było"dyktę " ale po tym czasie było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja oddalem firmie zajmujacej sie praniem/czyszczeniem aut, całe brudy, podusfitke itd. super wyczyscili... koszt. juz dokladnie niepamietam ale 120-150zl za auto, a dodam ze wczesniej kupilem preparaty pianki i inne cuda, i nie zdały rezultatu, tak jak ja chcialem, a mialem plamy po kawie itd. po starych wlascicielach na siedzeniach, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozonowanie klimy niszczy grzyby w układzie klimatyzacji ale nie wytępi zapachu fajek ze środka auta. Zasadniczo nic nie pomoże w całkowitym pozbyciu się zapachu, jeśli przez dłuższy czas ktoś palił w aucie. Wiem to z autopsji bo paliłem w aucie i z czasem nawet mi to przeszkadzało. Prałem tapicerkę po wyciągnięciu całej z auta i tylko zmniejszyło to zapach. Polecam sposób z kawą ze względu na jej higroskopijne właściwości. Słyszałem też o sposobie z kadzidełkami, mianowicie kładziesz jedną sztukę na nawiewie na szybę (oczywiście nieodpalone) i powinno to pomóc, ale nigdy tego nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w samochodach po powodzi pozbywa się smrodu wkładając gdzieś do środka kostkę zapachową (taką do wc) albo jakiś odświeżacz (też z wc :decayed:) i zostawia na 2-3 dni na słońcu. Kostka się rozpuszcza a zapach wsiąka w tapicerkę. Ile w tym prawdy, nie wiem ale tak słyszałem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj ten sposób na kawe? Na czum to polega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozsypujesz kawę lub wsypujesz do jakiegoś pojemnika i trzymasz w aucie. ponoć pochłania zapach :gwizdanie: ale jeszcze tego nie sprawdziłem

z tą kawą, to słyszałem, że jak w lodówce coś "zdechnie" i jest przykry zapach, to też dobrze jest wsadzić do środka kawę w jakimś pojemniku, podobno w miarę dobrze wyciągnie "niemiłe" zapachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak widzę w Twoim opisie bywasz czasami w Poznaniu a to nie daleko Bydgoszczy, ja miałem podobny przypadek tylko że u mnie śmierdziało tytoniem (auto z Holandii, więc tytoń też inny:):)), za pranie całego auta 180zł, (a4 b5 kombi) , u mnie smród zanikł, a i zaraz wygląda higieniczniej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawa pochlania zapach oddajc swoj aromat wciaga wilgoc i smrod :) musialbys czesto wymieniac rozsypywana kawe podobno to dziala ale tez pokrojona cytryna schowana np. W skarpete(czystą :P) zostaw az wyschnie mozna wozic kilka dni zabija smrod np. w przepoconych butach wiec mozna sprobowac w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak widzę w Twoim opisie bywasz czasami w Poznaniu a to nie daleko Bydgoszczy, ja miałem podobny przypadek tylko że u mnie śmierdziało tytoniem (auto z Holandii, więc tytoń też inny:):)), za pranie całego auta 180zł, (a4 b5 kombi) , u mnie smród zanikł, a i zaraz wygląda higieniczniej. Pozdrawiam

Potwierdzam, tylko pranie tutaj da rade. W Cordobie próbowałem domowych sposobow i ni chu chu.

Samemu nie mając doświadczenia a wypożyczając sprzęt do prania też mało zdziałasz. No chyba ze sie teoretycznie obcykasz gdzies :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbować najpierw ozonowanie a potem jakaś pianka do prania tapicerki mało inwazyjna np. tuf tuf (z tego co pamiętam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez polecam kompleksowe pranie. Ja znalazlem mobilna myjnie parowa. Przyjechal facet porzadnie wypral wszystko karcherem, plastiki i cala reszte para. Teraz jest czysciutko i pachnaco. Koszt 150 zł, ale efekt naprawde swietny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie jak wracałem z wakacji i klima padła :P 4 osoby były mokre od potu, potem nie dało sie do auta wejść tak śmierdziało. Nic nie pomogło tylko pranie tapicerki karcherem (100zł) widać wtedy ile brudu, kurzu itp jest w fotelach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...