Skocz do zawartości
IGNOROWANY

poszukuje informacji nt audi 80 cabrio


Lukbro

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie,

poszukuje informacji nt 80 cabrio. ciezko cos znalezc w necie, moze ktos ma jakis ciekawy adres. nt wersji, wyposazenie, silnikow, ew zmian w przeciez bardzo dlugim okresie produkcji itd itp. bede szukał takiego auta i chce sie dobrze przygotowac.

z gory bardzo dziekuje za wszystkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tyle , że to najczęściej jumane Audi :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniki takie same jak w coupejkach b4 + 1.9 Tdi

wyposażenie raczej bogate :P

na AKP szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniki takie same jak w coupejkach b4 + 1.9 Tdi

wyposażenie raczej bogate :P

na AKP szukaj

a dziekuje juz cos wiem ale malo tam info ;) motornia interesuje mnie 2.3 2.6 2.8

szukam porad, komentarzy opini itd. ale to info z akp juz cos tam nakresla.

thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniki takie same jak w coupejkach b4 + 1.9 Tdi

wyposażenie raczej bogate :P

na AKP szukaj

a dziekuje juz cos wiem ale malo tam info ;) motornia interesuje mnie 2.3 2.6 2.8

szukam porad, komentarzy opini itd. ale to info z akp juz cos tam nakresla.

thx

Z tych akurat najlepszy to 2.8 poza tym technicznie to zwykła B4 bez dachu ale moim skromnym zdaniem najładniejsze audi tamtych lat. Kupuj 2.8 ale z końcowych lat produkcji najlepiej black w czerwonej skórze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motornia interesuje mnie 2.3 2.6 2.8

Akurat silnik 2.3 bym odradzał -mój brat miał ten silnik w Audi 90 2.3 + Q .. elektryka płatała figle . Czasami zamierał i nie dało sie go odpalić , a po 15 minutach palił z pierwszego .Może nie we wszystkich tak jest ,ale w tym przypadku było troche zabawy i wycieczek po mechanikach . Zapomniałem dodać ze akurat był na gazie a te silniki straaaasznie gazu nie trawią . Ja bym sie rozglądał za 2.8

no kolego akurat nie pomogles ;)

autko tylko dla hobby, do garazu i tylko na sezon na przejazdzki. o kradziez sie akurat nie martwie.

Znajomy miał podobe podejście ..wracał z Monachium ..poszedł na stacje po fajki , nie było go chwilke ...Cabrioleta juz nie było .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma cabrio z 96 roku 2.6 v6 z LPG sekwencją od jakiegoś roku i nie narzeka .. robi trasy Śląsk- Holandia .. i nie narzeka .. pali mu okolo 12-14 gazu .. szara skóra grzane fotele itp. i zero problemów .. chwali sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma cabrio z 96 roku 2.6 v6 z LPG sekwencją od jakiegoś roku i nie narzeka .. robi trasy Śląsk- Holandia .. i nie narzeka .. pali mu okolo 12-14 gazu .. szara skóra grzane fotele itp. i zero problemów .. chwali sobie :)

ciesza mnie takie wlasnie posty ;)

generalnie ja mam ochote na takie autko tylko dla hobby, zadnego lpg

2.0 odpada bo za slabe 2.3 wlasnie ponoc najmniej awaryjne a 2.6 i 2.8 piekne motory tylko stosunkowo drozsze w utrzymaniu ( nie tylko same paliwo )

ale silnik nie jest priorytetem. byle ladnie cykał, nie nastawiam sie tylko na jeden motor.

autko ma byc piekne, bezwypadkowe i jak najmniej uzywane. powoli zaczynam sie przymierzac od rozpoczecia poszukiwań, licze sie z tym ze moge szukac wymarzonego egzemplarza nawet rok, nie ma problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko pięknie ładnie... tylko że stuknął tył jak cofał .. na lampy ori czekał 4 tygodnie ..a na tą " szybe " czeka do dzisiejszego dnia... trudno o części do nich nadwozia itp.

a i jesli chodzi o jazde w zimne dni nie ma tragedii .. sam jechałem.. tylko że jadąc z założonym dachem przy " wyższych " predkosciach czuc troche ze jedzie sie cabrio.. przez swist na łączeniu dachu a przednią szybą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał podobe podejście ..wracał z Monachium ..poszedł na stacje po fajki , nie było go chwilke ...Cabrioleta juz nie było.

Różnie to bywa. Akurat nie widzę różnicy jeśli chodzi o kradzież 80 cabrio i sedana. Mi do 80 B4 włamali się dwa razy i dwa razy zastałem auto ze złamanym łamakiem w stacyjce :))) U znajomego to samo. Bardzo twarde były te stacyjki :) Natomiast otworzenie drzwi to było parę chwil roboty.

Wykupić AC śmigać i cieszyć się z jazdy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.3 10 V fajny silnik, ale fakt troche kłopotliwy, najlepsze by było 2.3 20V no ale w b4 nie montowali, w sumie do cabrio ze wzgledu na mase raczej tylko 2.8 V6 z quattrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.8 V6 z quattrem

nie spotkalem jeszcze cabrio z quattrem?

a 2.6 motor ?

tdi raczej nie chce, raz ze sa wyjatkowo drogie a dwa ma byc wedlug mnie jakas klasyka wlasnie np 2.8 ;) a4 mam klekota cabrio chetnie benzynkę ;) jakos mi do tego auta bardziej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.8 V6 z quattrem

nie spotkalem jeszcze cabrio z quattrem?

no chyba faktycznie nie było, lipa

w takim razie ja bym na Twoim miejscu kupił sobie coupete na funcara zamiast cabrioleta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na akp jakoś tak polecają silniki V6 do cabrio, czytałem jakiś wątek na ten temat ostatnio. Podobno Cabrio cięzkie i przy np. 2.0 słabo jeździ.... a przecież ma to być samochód dla fun-u, tylko na sezon więc raczej dużych przebiegów nie będzie, możesz np. barc bardzo prosty i dośc tani V6 2.6 9niby ma plastikowy kolektor, ale gazu też pewnie nie będziesz montował więc chyba spoko, silniczek jest podobno prostszy w budowie od 2.8 i relatywnie tani w utrzymaniu, oczywiście 2.8 też jest bardzo dobry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie, autko tylko na letnie przejazdzki na gdynski bulwar itd ;) ma byc w benzynie, zadnego lpg!

generalnie najchetniej 2.6 lub 2.8 ale tak jak mowie silnik nie jest priorytetem i jesli całe autko było by idealne ( kolor, wypas, nie bite, mały przebieg ) to pewnie nawet z 2.0 bym wzial ale to juz ostatecznie, na pewno sie slabo odpycha.

w takim razie ja bym na Twoim miejscu kupił sobie coupete na funcara zamiast cabrioleta :P

coupe tez sa piekne, i moze kiedys uda mi sie tez zakupic, poki co zdecydowanie cabrio chce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...