Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy, sąsiad, kolega, brat, klient... Czy jest ktoś kogo nie znasz?? :whistling:

Ubezpieczyciel zobaczył?? Ciekawe stwierdzenie. Myślałem że to rzeczoznawcy oglądają i dokumentują szkody...

Poza tym - skoro Twój znajomy dał się tak wyfrajerzyć to jego problem. Ja nie będę z nim polemizował bo nie mam o czym. Ciekawe czy komuś odmówili wypłaty odszkodowania bo miał przyciemnione szyby, nieoryginalny podłokietnik albo końcówkę wydechu :facepalm:

Tak zapomniałeś dodać Tuska :decayed::polew:

Rozmowa z kumplem na ten temat: "wiesz o tym ze jak bedziesz miał stłuczke czy cokolwiek i masz hidy bedzie w 90% twoja wina, nawet jak ktos w ciebie wjedzie, policja moze stwierdzic jego wine ale ubezpieczalnia kaze Tobie placic, policja moze nie zobaczyc ale jak przyjedzie ubezpieczalnia to oni robia zawsze by nie placic, jak poczytasz pelen regulamin ubezpieczen to chwycisz sie za glowe jakie tam maja wykluczenia np jak jedziesz 120 na 70 i ktos w ciebie wjedzie, to przekroczyles predkosc o 50km to 50% Ci odbieraja wycene samochodu masz na 15 tys to oni ci daja za kasacje np 12 tysz czego odetna ci 50% i dostaniesz tylko 6 a jak wyjdzie ze masz hidy nie dadzą ci ani grosza."

Co szanowny kolega na to odpowie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • PABLO

    11320

  • Cuber

    10897

  • KERCZI

    8573

  • Wąski

    6617

Top użytkownicy w tym temacie

Maro, pijemy co w sobotę w Borku ? :naughty:

a co to za okazja? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy, sąsiad, kolega, brat, klient... Czy jest ktoś kogo nie znasz?? :whistling:

Ubezpieczyciel zobaczył?? Ciekawe stwierdzenie. Myślałem że to rzeczoznawcy oglądają i dokumentują szkody...

Poza tym - skoro Twój znajomy dał się tak wyfrajerzyć to jego problem. Ja nie będę z nim polemizował bo nie mam o czym. Ciekawe czy komuś odmówili wypłaty odszkodowania bo miał przyciemnione szyby, nieoryginalny podłokietnik albo końcówkę wydechu :facepalm:

Tak zapomniałeś dodać Tuska :decayed::polew:

Rozmowa z kumplem na ten temat: "wiesz o tym ze jak bedziesz miał stłuczke czy cokolwiek i masz hidy bedzie w 90% twoja wina, nawet jak ktos w ciebie wjedzie, policja moze stwierdzic jego wine ale ubezpieczalnia kaze Tobie placic, policja moze nie zobaczyc ale jak przyjedzie ubezpieczalnia to oni robia zawsze by nie placic, jak poczytasz pelen regulamin ubezpieczen to chwycisz sie za glowe jakie tam maja wykluczenia np jak jedziesz 120 na 70 i ktos w ciebie wjedzie, to przekroczyles predkosc o 50km to 50% Ci odbieraja wycene samochodu masz na 15 tys to oni ci daja za kasacje np 12 tysz czego odetna ci 50% i dostaniesz tylko 6 a jak wyjdzie ze masz hidy nie dadzą ci ani grosza."

Co szanowny kolega na to odpowie :decayed:

PABLO zasada jest jedna, jezeli wada/modyfikacja samochodu nie wpływa bezpośrednio na zdarzenie drogowe, czyli na przykład ktos ci wjedzie w dupsko to nie ma takiej opcji żeby nie wypłacili odszkodowania, jezeli auto ma wazny przegląd to zaden rzeczoznawca nie sprawdza jakie masz swiatła z przodu w takim przypadku, innym tematem jest ze jezeli jedziesz w nocy/dzien na hidah i masz jakiegos dzwona przodami z innym pojazdem, to jezeli nawet ty jechałes dobrze a ktos w ciebie wiechał i powie ze został oslepiony to wtedy tematem dochodzenia policji znajdujacej sie na miejscu zdazenia jest to czy masz zarówki zgodne ze specyfikacją samochodu, jezeli nie to stajesz sie współwinny, a w notatce policyjnej znajduje sie wzmianka ze kierujacy pojazdem A miał zarówki nie zgodne ze specyfikacją samochodu, co bezposrednio lub pośrednio przyczyniło sie do zaistnienia zdarzenia, jednakże jezeli sprawca złamał przepisy drogowe na przykład wymuszając pierwszeństwo to policja zawsze orzeknie jego wine i auto twoje bedzie naprawiane z jego oc, inaczej ma sie sytuacja jezeli wina lezy po twojej stronie, masz autocasco i hidy, które wg. policji przyczyniły sie do zdarzenia, bo poszkodowany powiedział ze go oslepiłes, wtedy ubezpieczyciel ma prawo do nie wypłacenia odszkodowania z AC gdyż w chwili zdazenia auto było nie sprawne, nie z przyczyn nie zaleznych od kierującego, ale wynikające z jego "niedbalstwa" w szerokim tego słowa znaczeniu.

:hi:BTW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie jak kilka miesięcy temu mówiłem że zmarła matka mojego kumpla którego znam prawie całe życie (sąsiedzi)?

3 dni temu zmarł mu ojciec, gość był zawsze pełni życia i nigdy nie chorował ale nie przetrwał straty żony...

Mieli po 60 lat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co, popełnił samobójstwo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co, popełnił samobójstwo??

Prawdopodobnie zawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jak rozkrecil w b6 kolumne kierownicza bo ja probuje juz wszystkimi rozmiarmi torx i nic nie kreci sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jak rozkrecil w b6 kolumne kierownicza bo ja probuje juz wszystkimi rozmiarmi torx i nic nie kreci sie

Śrubokręt torx T8 (o długości przynajmniej 7cm)

Dzial "Warsztat - zrob to sam" masz w conajmniej 2 przyklejone tematy o demontazu kolumny.

Bardzo malutki, a ja zeby sie tam dostac musialem plastikowa raczke za ktora sie trzyma, poobcinac nozem bo nie dostawal :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, Sobota sie zbliża jakies konkrety są ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PABLO zasada jest jedna, jezeli wada/modyfikacja samochodu nie wpływa bezpośrednio na zdarzenie drogowe , czyli na przykład ktos ci wjedzie w dupsko to nie ma takiej opcji żeby nie wypłacili odszkodowania, jezeli auto ma wazny przegląd........

i tu bym polemizował bo w/g. mnie ubezpieczyciel nie będzie dochodził czy wada/modyfikacja miała wpływ na zdrzenie tylko czy ogólny stan techniczny samochodu którego spór sie będzie tyczył na chwilę zdarzenia pozwalał na poruszanie się po drogach publicznych innymi słowy czy odpowiadał pozytywnie na badania techniczne a jeśli miał HID-y to nie miał prawa mieć ważnego przeglądu technicznego i to będzie gwóźdź do trumny i nic nie będzie obchodziło ubezpieczyciela czy samochód był z tyłu OK a z przodu be więc tłumaczenie że skoro przód nie brał bezpośredniego udziału w kolizji to w sumie wszytsko jest cacy jest w/g. mnie błędne. Generalnie w OWU jest mnóstwo zapisów które wykluczją odpowiedzialnośc finansową ubezpieczyciela w przypadku gdy sprawca naruszy warunki OWU. Pablo przytoczył jeden z nich a jest ich dużo więcej m.in np. brak ważnych badań technicznych więc się pytam czy brak pieczątki w dowodzie rejestracyjnym wpływa bezpośrednio na zdarzenie drogowe. Ubezpieczyciela nie będzie obchodziło tłumaczenie że termin badań minął tylko tydzień temu a auto ma np. 3 lata i jest jak igła a komuś termin badań umknął z racji wydłużonych okresów przeglądów technicznych dla nowych aut. Dla ubezpieczyciela takie info to woda na młyn i każdy pretekst jaki mu się "podsunie" dzięki któremu będzie się mógł wypąć na odszkodowanie jest dla nich dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Hejka ludziska :wink:

patrząc na niektóre odpowiedzi czy tak ciężko dodać Wam kilka zdań od siebie ?? czemu mają służyć te "kapelusze" które dodajecie?

nabijacie posty?

Ozi nie tyczy się to tylko Ciebie, ale niektórej pozostałej części szanownego grona, które tutaj zagląda...

bez urazy, ale irytuje mnie to :facepalm:

Słuchaj emotki sa po to zeby zastepowac na przykład w tym przypadku słówko siema lub witam lub cześć, nie chce mi sie wpisywac z klawi tego bo po co, postów tez sie tu nie nabija, poza tym ja nie musze, twoja irytacja nie wiem z czego wynika, bo ja mam na to wyjebane, jak przypuszczam wiekszość tutaj, mam ochote sie przywitac to bede wklejał emotka, a jak bede chciał cos napisac tak jak teraz to po prostu napisze i tyle, nie wiem OCB. Wiem ze nie jest to tylko do mnie ale zastanawia mnie ze zawsze tak było, nikomu to nie przeszkadza a tobie nagle tak :wink:, no chyba ze to prowokacja zebym cos napisał to ci sie udała :grin::wink:

nie biłem tylko do Ciebie, ale również do innych... to co napisałem nie jest prowokacją bo niby po co ??:decayed:

niekiedy pod rząd jest kilka kapeluszy... i irytuje mnie to... i nie tylko mnie...

tyle w temacie

radimm to teraz na tej zawieszce kozak będzie :decayed: podjeżdżaj do mnie :wink:

Niech będzie, mnie też irytują kapelusze i inne emoty dodane bez treści...

---------- Post dopisany at 18:40 ---------- Poprzedni post napisany at 18:33 ----------

hejka:decayed:

jutro będzie ktoś na Spocie??///

Ja się wybieram :naughty:

Będziesz na pewno? Bo w końcu zapytam o to co chciałem zapytać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dla Panów Policjantów ma :wink: Muszę do 22 zrobić:decayed:

Do 22-go to jeszcze sporo czasu przecież, zrobisz gdziekolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PABLO zasada jest jedna, jezeli wada/modyfikacja samochodu nie wpływa bezpośrednio na zdarzenie drogowe , czyli na przykład ktos ci wjedzie w dupsko to nie ma takiej opcji żeby nie wypłacili odszkodowania, jezeli auto ma wazny przegląd........

i tu bym polemizował bo w/g. mnie ubezpieczyciel nie będzie dochodził czy wada/modyfikacja miała wpływ na zdrzenie tylko czy ogólny stan techniczny samochodu którego spór sie będzie tyczył na chwilę zdarzenia pozwalał na poruszanie się po drogach publicznych innymi słowy czy odpowiadał pozytywnie na badania techniczne a jeśli miał HID-y to nie miał prawa mieć ważnego przeglądu technicznego i to będzie gwóźdź do trumny i nic nie będzie obchodziło ubezpieczyciela czy samochód był z tyłu OK a z przodu be więc tłumaczenie że skoro przód nie brał bezpośredniego udziału w kolizji to w sumie wszytsko jest cacy jest w/g. mnie błędne. Generalnie w OWU jest mnóstwo zapisów które wykluczją odpowiedzialnośc finansową ubezpieczyciela w przypadku gdy sprawca naruszy warunki OWU. Pablo przytoczył jeden z nich a jest ich dużo więcej m.in np. brak ważnych badań technicznych więc się pytam czy brak pieczątki w dowodzie rejestracyjnym wpływa bezpośrednio na zdarzenie drogowe. Ubezpieczyciela nie będzie obchodziło tłumaczenie że termin badań minął tylko tydzień temu a auto ma np. 3 lata i jest jak igła a komuś termin badań umknął z racji wydłużonych okresów przeglądów technicznych dla nowych aut. Dla ubezpieczyciela takie info to woda na młyn i każdy pretekst jaki mu się "podsunie" dzięki któremu będzie się mógł wypąć na odszkodowanie jest dla nich dobre.

Też nie jest tak do końca, jak piszesz... Otóż brak pieczątki o ważnych badaniach technicznych również nie jest podstawą do odmowy wypłacenia odszkodowania. To ubezpieczyciel musi udowodnić, że pojazd był niesprawny w chwili powstania szkody i dopiero jeśli to udowodni - na tej podstawie może odmówić wypłaty części kwoty odszkodowania.

Poza tym - jeśli już ktoś ma nawet sprawe czystą (tak jak ja kiedyś) to i tak zawsze poszkodowany jest j**any w rogi bo coś sobie wymyślą, żeby płacić jak najmniej. A ubezpieczenie od ochrony prawnej mogłoby wszystkie problemy rozwiązać. Tylko 3% ludzi niezadowolonych z kwoty odszkodowania idzie ze sprawą do sądu i w przeważającej części wygrywają swoje sprawy.

Tak więc PABLO (a także Pabla koledzy, znajomi i sąsiedzi) i inni zainteresowani: polecam ubezpieczenia samochodu, D.A.S.

:hi:

---------- Post dopisany at 20:02 ---------- Poprzedni post napisany at 19:52 ----------

Dzięki wielkie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka:decayed:

jutro będzie ktoś na Spocie??///

Ja się wybieram :naughty:

Będziesz na pewno? Bo w końcu zapytam o to co chciałem zapytać ...

Ale co, nie możesz mi PW napisać z zapytaniem. Nie wiem czy będę na 100%, jak mi coś wyskoczy to nie przyjadę...

Na pewno jestem chętny na sobotnie spotkanie :naughty:

---------- Post dopisany at 20:59 ---------- Poprzedni post napisany at 20:58 ----------

Panowie i Panie, Sobota sie zbliża jakies konkrety są ?

Na pewno chętni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...