Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie tak chodzą opinie aby polerowanych felg nie myć środkami chemicznymi itp tylko samą wodą, a ja przed chwilą popadłem w szok, myłem auto i przy okazji postanowiłem umyć fele płynem do garnków rozmieszanym w wodzie, następnie od razu płukanko i wycieranie do sucha, teraz to jest dopiero kurfa lustro :kox::kox:, odkąd je wypolerowałem myłem codziennie po jeździe ale samą wodą.

---------- Post dopisany at 18:09 ---------- Poprzedni post napisany at 18:08 ----------

Daje radę chyba u Ciebie na podwórku pod domem :decayed:

kurfa a pokazać Ci filmik z kamerki?? :grin:

---------- Post dopisany at 18:10 ---------- Poprzedni post napisany at 18:09 ----------

Gokarty POWER-MAX Kraków - Najdłuższy halowy tor kartingow w Krakowie i małopolsce! - Witamy

20:00

fantomasie tetryku

---------- Post dopisany at 15:53 ---------- Poprzedni post napisany at 15:52 ----------

:/

A coś więcej w temacie? Jakby się ktoś wybierał z Huty to może dać znać ?

a Ty czasem nie jesteś poza Polską?? kilka postów wyżej pisałeś że w Pl będziesz za 1.5 miesiąca :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • PABLO

    11320

  • Cuber

    10897

  • KERCZI

    8573

  • Wąski

    6617

Top użytkownicy w tym temacie

:facepalm:

Panowie ja was nie rozumiem co wy macie za ciśnienie z tymi letnimi oponami żyłka wam w dupciach pęknie jakbyście pojeździli do normalnych warunków kiedy jest naprawdę sens zakładać letnie opony tzn. gdy temp. jest już cały czas pow. 5st.

no chyba że chcecie zawstydzić chłopaków z team-u pit-stopa ferrari w szybkości zmiany opon :grin:

na prawdę nie kumam waszych decyzji

Tomasz młodość kieruje się innymi prawami :wink::grin:

no zgadza się ja stary tetryk tego nie ogarniam :decayed:

moje 18" leżą zakurzone i się nawet na nie , nie oglądam bo nie śpieszy mi się do trzepaczki na nich i rozczarowania

pod dystrybutorem w stylu "co jest kur..a przedtem tyle nie palił" :kwasny: i na starcie z pod świateł " co jest kur...a co się tak zmulił" :kwasny:

Jednym słowem na zimówkach bezpieczniej , wygodniej , taniej i szybciej więc po co się cisnąć :doh:

Jakież to masz rozmiary opon że w lecie na lecie więcej Ci pali i jest słabszy? :wink:

U mnie zdecydowanie gorzej jest na zimówce ale mam tą samą szerokość i wyższy profil, przy czym dzięki temu się nie stresuję że dziury w drodze albo jakieś zaspy :grin:

---------- Post dopisany at 18:23 ---------- Poprzedni post napisany at 18:21 ----------

Fantomas to czemu lata tez nie masz w 16? Przecież są takie gumki letnie :-)

Wysyłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 2

Kerczi miałeś może płytę nr 2 z mapą do navi? Teraz dopiero zauważyłem że ta co mi dałeś z RNS-E to tylko część EU jest :wink: W ogóle muszę kopię zrobić bo coś ostatnio źle ją czyta. Jakieś specjalne kombinacje są przy kopiowaniu wskazane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm:

Panowie ja was nie rozumiem co wy macie za ciśnienie z tymi letnimi oponami żyłka wam w dupciach pęknie jakbyście pojeździli do normalnych warunków kiedy jest naprawdę sens zakładać letnie opony tzn. gdy temp. jest już cały czas pow. 5st.

no chyba że chcecie zawstydzić chłopaków z team-u pit-stopa ferrari w szybkości zmiany opon :grin:

na prawdę nie kumam waszych decyzji

Tomasz młodość kieruje się innymi prawami :wink::grin:

no zgadza się ja stary tetryk tego nie ogarniam :decayed:

moje 18" leżą zakurzone i się nawet na nie , nie oglądam bo nie śpieszy mi się do trzepaczki na nich i rozczarowania

pod dystrybutorem w stylu "co jest kur..a przedtem tyle nie palił" :kwasny: i na starcie z pod świateł " co jest kur...a co się tak zmulił" :kwasny:

Jednym słowem na zimówkach bezpieczniej , wygodniej , taniej i szybciej więc po co się cisnąć :doh:

Jakież to masz rozmiary opon że w lecie na lecie więcej Ci pali i jest słabszy? :wink:

U mnie zdecydowanie gorzej jest na zimówce ale mam tą samą szerokość i wyższy profil, przy czym dzięki temu się nie stresuję że dziury w drodze albo jakieś zaspy :grin:

no jak masz to samo zimą tylko wyższy profil to chyba logiczne że masz większe opory toczenia bo jest większy promień do ukręcenia przez półoś i nie widzisz tak różnicy bo masz tylko różnicę w profilu a nie w wielkości felgi więc różnica jest znikoma.

Ja mam zimę 205/55/16 lato założyłem 225/40/18 (miałem 245 ale mnie tak woziło po koleinach że szkoda gadać) spalanie na lecie jest ok 1,5l większe (miasto bo w trasie jest to dużo mniejsze) waga koła 18" jest na moje oko 1,5 razy tyle co 16" straty w przyśpieszeniu zwłaszcza na starcie b.wyczuwalne jak zakładam zimę po lecie to mam wrażenie jak bym włożył program

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FANTOMAS, to strasznie duża różnica w spalaniu. Ja mam zima 15" a lato 18" i różnica w spalaniu do 0.5L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja też przeskocze z 205/55/16 na 235/40/18 :kwasny:

---------- Post dopisany at 18:58 ---------- Poprzedni post napisany at 18:57 ----------

ale ja mam wypierdalacza mocnego a Fantomas ma to w matizie moze dlatego :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FANTOMAS, to strasznie duża różnica w spalaniu. Ja mam zima 15" a lato 18" i różnica w spalaniu do 0.5L

moja waży 1680kg

ile twój ?

moja Q + automat

twój ośka + manual

moja spalanie miasto 10-11/12-13 (zima/lato) to wychodzi ok 10%

ile to w % w twoim splaniu zima/lato

jakie robisz trasy ile w tym stoisz na światłach ?

Boseron jakbym włożył do tej twojej torpedy Q + hydrokinetyczny automat to byś się z pod świateł nogą odpychał

dlatego właśnie do 2,0TDI nie wkładali Q i takiej skrzyni tylko Q w wersji 170PS i multi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FANTOMAS, to strasznie duża różnica w spalaniu. Ja mam zima 15" a lato 18" i różnica w spalaniu do 0.5L

0,5l??? To ty chyba wypiłeś przed chwilą :decayed:

Ja na 16" 205/55/R16 miałem przy spokojnej jeździe mniejsze spalanie do 2 litrów w stosunku do 235 przód a tył 245/35/R19 które miałem na lato, tak jak Tomek napisał, muł straszny był, to tak jak by mi teraz 4 osoby wsiadły po 80kg, dlatego teraz auto zapitala a nie wlecze się.

Takie fele, ciężar i szerokość opony to tylko do samochodów +300KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam drugiej czesci bo mi byla nie potrzebna.

Ja tez wlasnie musze nowa plyte nagrac bo ta cos dlugo startuje :/

Niestety potrzebna specjalna nagrywarka...

My z Zuzia tez jedziemy na GOKI !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety w pracy siedzę bo też bym przyjechał do Was pośmigać ;)

Inny razem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PABLO, jak bym na zimie miał mieć spalanie do 2L mniejsze niż na lecie to by mi auto musiało palić w zimie 4.5 litra w cyklu mieszanym - nie mówie tu o trasach tylko miasto-wioski, skoro w lecie mam średnie spalanie przykładowo po 2000km 6.3-6.5 realne i takie pokazuje na fisie. FIS daje mi nieoszukane wyniki

---------- Post dopisany at 20:15 ---------- Poprzedni post napisany at 20:11 ----------

Aha, jak by co to:

Zima: 195/65/15

Lato: 225/40/18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:powitać!

Ja to w sumie nigdy spalania nie mierzyłem bo wychodzę z założenia że i tak muszę zalać żeby jezdzić tak że nie czuje potrzeby być bogatszym o taką wiedzę.

---------- Post dopisany at 20:40 ---------- Poprzedni post napisany at 20:33 ----------

Panowie a nie wiecie kto ma ładne używki opony w Krakowie lub okolicach w rozmiarze 235/45/17 w rozsądnej kwocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak chodzą opinie aby polerowanych felg nie myć środkami chemicznymi itp tylko samą wodą, a ja przed chwilą popadłem w szok, myłem auto i przy okazji postanowiłem umyć fele płynem do garnków rozmieszanym w wodzie, następnie od razu płukanko i wycieranie do sucha, teraz to jest dopiero kurfa lustro :kox::kox:

ja o tym dawno temu wiedziałem :wink: a najlepszy płyn do felg to ludwig :wink: święcą się jak psu kokones

załatw mi te ledy do testu :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PABLO, jak bym na zimie miał mieć spalanie do 2L mniejsze niż na lecie to by mi auto musiało palić w zimie 4.5 litra w cyklu mieszanym - nie mówie tu o trasach tylko miasto-wioski, skoro w lecie mam średnie spalanie przykładowo po 2000km 6.3-6.5 realne i takie pokazuje na fisie. FIS daje mi nieoszukane wyniki

---------- Post dopisany at 20:15 ---------- Poprzedni post napisany at 20:11 ----------

Aha, jak by co to:

Zima: 195/65/15

Lato: 225/40/18

no to jak Ci pali ~6,5 to te twoje 0,5l to prawie 10% czyli stosunek jest praktycznie taki jak u mnie tyle że ja jeżdżę tylko miasto NEX ile waży ten twój pasek z ciekawości ?

---------- Post dopisany at 21:07 ---------- Poprzedni post napisany at 21:01 ----------

:hi:powitać!

Ja to w sumie nigdy spalania nie mierzyłem bo wychodzę z założenia że i tak muszę zalać żeby jezdzić tak że nie czuje potrzeby być bogatszym o taką wiedzę.

---------- Post dopisany at 20:40 ---------- Poprzedni post napisany at 20:33 ----------

Panowie a nie wiecie kto ma ładne używki opony w Krakowie lub okolicach w rozmiarze 235/45/17 w rozsądnej kwocie?

jak kiedyś miałem klekota i lałem gnojówe to też miałem takie podejście bo tankowałem dwa trzy razy w miesiącu a teraz zdarzy się że i dwa razy w tygodniu :kwasny:

i uwierz mi że zmienia się punkt widzenia

wystarczy popatrzeć jak grube fury z junkersami (przeważnie ze stanów import) podjeżdżają żeby gaz zalać i nie sądzę żeby im stykało w portfelu od wypłaty do wypłaty tylko po prostu teraz każdy liczy

---------- Post dopisany at 21:13 ---------- Poprzedni post napisany at 21:07 ----------

ale mgła się zrobiła u mnie widać może na 30m miałem jechać na te karty ale jestem zjebany jak koń po łesternie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PABLO, jak bym na zimie miał mieć spalanie do 2L mniejsze niż na lecie to by mi auto musiało palić w zimie 4.5 litra w cyklu mieszanym - nie mówie tu o trasach tylko miasto-wioski, skoro w lecie mam średnie spalanie przykładowo po 2000km 6.3-6.5 realne i takie pokazuje na fisie. FIS daje mi nieoszukane wyniki

---------- Post dopisany at 20:15 ---------- Poprzedni post napisany at 20:11 ----------

Aha, jak by co to:

Zima: 195/65/15

Lato: 225/40/18

no to jak Ci pali ~6,5 to te twoje 0,5l to prawie 10% czyli stosunek jest praktycznie taki jak u mnie tyle że ja jeżdżę tylko miasto NEX ile waży ten twój pasek z ciekawości ?

---------- Post dopisany at 21:07 ---------- Poprzedni post napisany at 21:01 ----------

:hi:powitać!

Ja to w sumie nigdy spalania nie mierzyłem bo wychodzę z założenia że i tak muszę zalać żeby jezdzić tak że nie czuje potrzeby być bogatszym o taką wiedzę.

---------- Post dopisany at 20:40 ---------- Poprzedni post napisany at 20:33 ----------

Panowie a nie wiecie kto ma ładne używki opony w Krakowie lub okolicach w rozmiarze 235/45/17 w rozsądnej kwocie?

jak kiedyś miałem klekota i lałem gnojówe to też miałem takie podejście bo tankowałem dwa trzy razy w miesiącu a teraz zdarzy się że i dwa razy w tygodniu :kwasny:

i uwierz mi że zmienia się punkt widzenia

wystarczy popatrzeć jak grube fury z junkersami (przeważnie ze stanów import) podjeżdżają żeby gaz zalać i nie sądzę żeby im stykało w portfelu od wypłaty do wypłaty tylko po prostu teraz każdy liczy

Jak to mówią zachciało się kalwarii trzeba śpiewać-cóż mogę innego rzec:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać z wieczora.Pablo już wszystko mam zaktualizowane o tym co się ciebie dzisiaj pytałem

Wysłane z mojego GT-S5830i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią zachciało się kalwarii trzeba śpiewać-cóż mogę innego rzec:wink:

tiaaa spodziewałem się takiego komentarza jak była bida to bym pewnie nie pomyślał o benzynie tylko dalej klekotem jeździł ale tu nie chodzi o to że się szczypię bo wiem co mam ale o to że teraz takie rzeczy od razu zauważam bo taka zmiana zima lato to lekko 100km mniej na baku i częstsze odwiedziny na stacji a w dieslu mi to latało koło pióra bo różnice były minimalne ale wolę to zostawić w baku niż u mechaników od TDI :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...