Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

Nex graty !!! Ford gowno wort ale te nowe dają radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • PABLO

    11320

  • Cuber

    10897

  • KERCZI

    8573

  • Wąski

    6617

Top użytkownicy w tym temacie


Hahahaha

Kercziak dzieki za odwiedziny w pracy [emoji4] juz bedziesz wiedział kiedy mowię o drzwiach na magnes o co chodzi hahahaha [emoji4])



BOSERON ja tez dzięki...

Wódeczka i meczyk na 500" ekranie na komisariacie robi robotę...ciężkie życie... :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kogoś interesuje co kupiłem to obiecane fotki --> Zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zna się ktoś na woskowaniu ? Myślę kupić wosk Mequiar's Black wax i do tego szampon tej samej firmy Mequiar's ultimate wash wax i tu się zastanawiam czy można umyć samochód przed woskowaniem szamponem co sam w sobie zawiera już wosk ? Czy lepiej żeby był normalny szampon ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy bez i po myciu odtlusc lakier IPA, bedzie sie wosk dluzej trzymac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do odtłuszczania polecam Ludwika, lakier lalunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiś sprawdzony szampon ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do mycia uzywam ADBL

http://www.adbl.eu/produkty/adbl-shampoo-pro/

pozniej odtluszczam IPA, nastepnie Prima Amigo a na koniec wosk Soft99 Fusso, na czarnym robi robote (mozesz nawet spytac Wurger'a bo uzywa tego samego cleanera i wosku).

I przy nakladnaniu wosku pamietaj, ze im mniej tym lepiej, ma byc tylko delikatna mgielka, a nie warstwa jakbys szpachla wysmarowal, rob to w miejscu mocniej  oswietlonym to wtedy bedziesz widzial czy lakier jest dobrze 'natluszczony', po nalozeniu delikatnie spoleruj i poloz 2 warstwe wosku, po pierwszej warstwie odczekaj przynajmniej 30min zeby podeschnal.

 

Edytowane przez Radekst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemandero :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć piękny kawalerze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, KERCZI napisał:

Cześć piękny kawalerze :-)

Lubie to! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek a który soft99 fusco? Bo słyszałem że lepszy jest biały (Soft99 FUSSO Wax White) niż  ten czarny że biały będzie lepszy efekt na kazdym kolorze ale trudno się nakłada. A ja u siebie mam kolor perłowy niby czarny ale do słońca wchodzi taka ciemną wiśnie.  Też myślałem o Harly Wax używał ktoś ? A czym Radek myjesz auto szczotką? Czy gąbka? A może rękawica ? Niby pierdoła ale też ważna rzecz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli i tak musisz kupić, to proponuję rękawicę - najwygodniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SharkS napisał:

Radek a który soft99 fusco? Bo słyszałem że lepszy jest biały (Soft99 FUSSO Wax White) niż  ten czarny że biały będzie lepszy efekt na kazdym kolorze ale trudno się nakłada. A ja u siebie mam kolor perłowy niby czarny ale do słońca wchodzi taka ciemną wiśnie.  Też myślałem o Harly Wax używał ktoś ? A czym Radek myjesz auto szczotką? Czy gąbka? A może rękawica ? Niby pierdoła ale też ważna rzecz. 

szczotka? czys Ty zwariowal? :grin:

myje gabka z mikrofibry

http://shiningcar.pl/pl/p/Chemical-Guys-Gabka-do-mycia-z-mikrofibry-BIG-CHUBBY/386

fusso mam czarnego, Dantemu kupowalem bialego i uzywal go na srebrnym lakierze, takze mozesz go zapytac czy sie ciezko naklada, ale watpie zeby byla jakas roznica.

uzywam dokladnie tego wosku:

http://soft99.pl/pl/kosmetyki-samochodowe/14-fusso-coat-12-months-wax-dark-4975760000000.html

a jak nie mozesz sie zdecydowac na wosk to mozesz kupic probke (jesli takowa z danego wosku wystepuje) i sobie sprawdzic czy Ci odpowiada.

ja swoje auto woskowalem juz kilkanascie razy i praktycznie nie widac ubytku wosku z puszki, a w puszcze jest az 200gram, takze predzej mi ruda blache opierdzieli niz wosk sie skonczy. ;)

Edytowane przez Radekst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Radekst napisał:

(...) Dantemu kupowalem bialego i uzywal go na srebrnym lakierze, takze mozesz go zapytac czy sie ciezko naklada, ale watpie zeby byla jakas roznica.

(...)ja swoje auto woskowalem juz kilkanascie razy i praktycznie nie widac ubytku wosku z puszki, a w puszcze jest az 200gram, takze predzej mi ruda blache opierdzieli niz wosk sie skonczy. ;)

Mi jeszcze zostało wosku raptem na jedno woskowanie :co: a użyłem go raptem 4 razy, więc z tą wydajnością drogi Radosławie coś mamy rozbieżności  :-P (może masz jakiś niekończący się egzemplarz?):evil:

Nakłada sie bez większych problemów. Jak nie przetrzymasz za długo to również łatwo się go poleruje. Jasne fusso ma ten minus (nie wiem jak czarne), że na plastikach zostawia jasne ślady, więc trzeba uważać. Po nałożeniu siedzi na lakierze ok 3 miesięcy (widoczne kropelkowanie - producent podaje 12 miesięcy:eusathink:). Jak tego wykończę to kupię coś innego na testy :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za rady, wiem że po glince by był napewno dużo lepszy efekt. W sklepie shining car na plaszowskiej polecili  http://shiningcar.pl/pl/p/Prostaff-„Ore-No-Kuro-Wax-For-Black/2686 oraz szampon http://shiningcar.pl/pl/p/Shiny-Garage-Sleek-Bubbly-Premium-Car-Bath-500ml/1129

Kusi mnie ten Harly wax albo tańszy mequiars Black wax...

Już mam taki mętlik w głowie  : D każdy co innego poleca..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto nie było glinkowane, to polecam je wyglinkować. Glinka jest tania, łatwa w "obsłudze" i jest to szybka robota. A będziesz w szoku ile syfu jeszcze wyciągnie nawet po dokładnym myciu.

Z szukaniem co kto poleca zawsze tak jest. Podjedź sobie na Płaszowską i coś Ci doradzą na miejscu chłopaki do Twojego auta.

Edytowane przez Wurger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, D4NTE napisał:

Mi jeszcze zostało wosku raptem na jedno woskowanie :co: a użyłem go raptem 4 razy, więc z tą wydajnością drogi Radosławie coś mamy rozbieżności  :-P (może masz jakiś niekończący się egzemplarz?):evil:

co Ty wykorzystujesz 40gram na jedno woskowanie?! :wtf:

Tak jak mowie, u mnie ledwo ledwo cos ubylo. Ewidentnie za duzo nakladasz. Poczytaj lub poogladaj filmiki ile sie wosku naklada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...