Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

D4ANTE, było pisać to byś miał tanio wymalowane wszystkie dokładki + co tam chcesz, no chyba że masz równie tanio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • PABLO

    11320

  • Cuber

    10897

  • KERCZI

    8573

  • Wąski

    6617

Top użytkownicy w tym temacie

Montował ktoś może hak holowniczy do A4, ewentualnie orientuje się jaki jest koszt założenia?

zależy jakiego ,sam montaż nie jest trudny możesz sam /instrukcja na forum/ z tego co pamiętam firmy brało od 250-350 zł

Myślę że jedyny sens ma założenie ORI demontowalnego (będzie sprawdzenie świateł oraz auto wyłączenie czujników cofania). Zakładać właśnie myślę sam, podejrzewam że nie ma większej trudności ale chciałem się zorientować jak cenowo wygląda to w jakimś zakładzie, jakie są ceny haków? Czy cena 400 PLN za hak ORI z belką jest ok?

PS

Manuala do B6/B7 nie znalazłem na forum

Ja zakładałem 2 miesiące temu

Belki pasują B6-B7 ale zaczep jest inny w B6 niż w B7 (inny ma profil do zderzaka).Z B7 do B6 może być na odwrót nie bo B6 ma bliżej główkę tzn. założysz ale będzie mało miejsca między zaczepem a zderzakiem. Z tego co pamiętam sterownik jeśli chcesz żeby Ci automat. wył PDC też musisz mieć od B7. W B6 jest w gniazdku taki mikrostyk który to robi (wył. PDC) ale trafić kompletną belkę z ori wtyczką jest raczej ciężko (ona jest 13PIN) . Cena 400zł za kompletny hak tj. belka wzmocnienie i zaczep (z 2 kluczykami) jest OK (ja dałem 350zł) średnio lata to po 500zł. Sterownik kupiłem za 80zł latają tak od 100-150zł (są oszołomy co wołają więcej).Sterownik możesz kupić od VW to jest to samo i te same symbole.

Podłączenie musisz pociągnąć sygnał:

- CAN L i H z pod MCE ( jak masz PDC to go masz w kostce na lewym boczku bagażnika)

- sygnał stacyjki (też go masz na kostce dla PDC)

- z pedału hamulca (nie z pod lamp bo to co innego)

- + z "mocnej" szyny z pod bezpieczników (jeden lub dwa kable w zależności czy robisz na gniazdo 7PIN czy 13PIN)

Sterownik jest mocowany obok wzmacniacza antenowego na lewym boczku bagażnika trzeba mieć do tego podstawkę ASO coś chyba 70zł ja to kupiłem w komplecie jak masz webasto to jest to ta sama podstawka która trzyma odbiornik pilota. Sterownik trzeba zakodować w MCE i zegarach.

Tylnej dokładki nie trzeba wymieniać można dociąć swoją jest od wewnętrznej strony szablon ja tak zrobiłem.

Śruby pod belkę pasują stare mają tą samą twardość 10.9 trzeba tylko kupić nakrętki i powiększone podkładki.

Żeby sprawdzić po podpięciu musisz mieć przyczepę albo profi tester (albo "pełną" wtyczkę żarówek) bo sterownik rusza dopiero wtedy nie daje sygnału na tzw. próbówkę ja tak zmarnowałem cały dzień i już miałem zamawiać nowy ster. pojechał do kumpla co ma przyczepę podpiąłem i wszystko zagrało od kopa na desce wyświetla się taka kontrolka która sygnalizuje podpiętą przyczepę czy daje info że jest spalona żarówka w przyczepie tego nie wiem. Sterownika nie wykrywa VAG mimo że ma CAN miedzy innymi dlatego byłem przekonany że kupiłem uwalony :kwasny: i chciałem już zamawiać nowy

Podaje to tutaj dla ogółu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oklasky:dla Pana Tomasza,jak zawsze pełna wyczerpująca odpowiedz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek za info :thumbup1:, na forum jest mało na ten temat. Trzeba temat jeszcze przemyśleć bo nie jest mi on niezbędny na już a trochę gratów trzeba dokupić (sterownik, podstawka) i jeszcze badanie. A tu tyle różnych innych modów przydałoby się jeszcze zrobić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mógłby ktoś wyczytać z etki jaka średnica rureczki wychodzi od zbiornika spryskiwaczy w moim aucie?? Bo wczoraj pier****a kuna przegryzła mi najprawdopodobniej, gdyż leje się z pod nadkola kiedy nalewam do zbiornika, do tego zgryzła mi wszystkie gąbki na dolnej pokrywie silnika :ranting:

Jutro będę rozbierał nadkole, mam nadzieję że nie trzeba ściągać zderzaka do tego zabiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D4ANTE, było pisać to byś miał tanio wymalowane wszystkie dokładki + co tam chcesz, no chyba że masz równie tanio :)

taką mi cenę moi przyszykowali, że zostawiłem u nich autko i powiem że jestem baaardzo zadowolony z wykonanej roboty:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera przerasta mnie ten nowy SGS3 właśnie go nabyłem, czuje się jak małe dziecko w wielkim sklepie z zabawkami :kox::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dante jechales dzis moze przez borek falecki okolo 17.30??

o 17:30 to jechałem na szmacie pod blokiem przy czarnuchu :decayed: niestety to nie byłem ja:wink:

jutro dopiero będę w tych okolicach:whistling:

---------- Post dopisany at 00:28 ---------- Poprzedni post napisany at 00:27 ----------

Cholera przerasta mnie ten nowy SGS3 właśnie go nabyłem, czuje się jak małe dziecko w wielkim sklepie z zabawkami :kox::grin:

zazdroszczę zakupu :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to widzisz bardzo podobne z tymi samymi ledami i podobnymi felgami przejechalo bardzo szybko :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to widzisz bardzo podobne z tymi samymi ledami i podobnymi felgami przejechalo bardzo szybko :kox:

mam łatwą do zapamiętania rejestrację KR 666..., nie widziałem jeszcze B6 z taką:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazdroszczę zakupu :thumbup1:

Dzięki, warto było czekać bo wyrwałem za 1100zł mniej niż w Media Markt:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś dojście żeby sprawdzić historię serw. (zwłaszcza przebieg) dla BMW ?

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...