Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 121.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • PABLO

    11320

  • Cuber

    10897

  • KERCZI

    8573

  • Wąski

    6617

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie mam pytanko nie chce tematu zakładać a trochę czytałem a nie dowiedziałem się zbytnio nic konkretnego :/ planuje nie długo kupić B6 wersji s-line i czym się różni zawieszenie od seryjnego 1ba? Wiem że amor inny i jakieś elementy wahaczy, ale jakie ? Gdzieś czytałem że drążki inne i wahacze dolne, prawda to ? Jak tak dużo droższe te części od seryjnego zawieszenia? :) Z góry dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie sprężyny i amory inne, reszta zawieszenia taka sama. Auto stoi -20mm w porównaniu do normalnej zawiechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KERCZI napisał:

Jedynie sprężyny i amory inne, reszta zawieszenia taka sama. Auto stoi -20mm w porównaniu do normalnej zawiechy.

Hmm ciekawe bo zawieszenie 1 bv pisze że różnią się niektóre elementy wahaczy i tu na forum to jest podane i właśnie zastanawialem się jakie te elementy..Bo 1be z tego co się dowiedziałem wszystko ma to samo oprócz sprężyn i amor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie s line to zawiecha 1 bv bardziej usztywniona i zastanawiam się jakie elementy wahaczy tam są inne...Wiesz może kerczi ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztywniejsze sprężyny napewno

Podejrzewam ze skok amora tez moze inaczej pracować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzieś pisało w jakimś temacie że dolne wahacze inne i drążki. Normalnie już zgłupiałem :cheesy:  Dobra dzięki panowie. Ale z tego co pamiętam Pablo miał b6 dość fajną tylko nie pamiętam czy s line może on wie coś i by podpowiedział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wg. ponizszego watku:

1ba - zwykle

1be - sportowe

1bv - sline

tu jest do b8, ale chyba w b6 nazewnictwo bedzie takie samo?

Edytowane przez Radekst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1bv jest twardsze od 1be o ile dobrze pamiętam,  inne amory są, jeśli chodzi o wahacze to fakt etka podaje 2 numery osobne dla 1be 1ba 1br oraz 1bv i cena w aso też jest inna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeździł ktoś z was na 1 be i 1 bv ? Bo czytałem że 1 bv już zbytnio komfortu nie ma a planuje kupić B6 tylko wersji s line no ewentualnie pakiet sport ale to ostateczności.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SharkS napisał:

A jeździł ktoś z was na 1 be i 1 bv ? Bo czytałem że 1 bv już zbytnio komfortu nie ma a planuje kupić B6 tylko wersji s line no ewentualnie pakiet sport ale to ostateczności.  

Ja jeździłem na 1bv i 1be i faktycznie 1bv jest trochę twardsze i auto wydaje się bardziej sztywne w zakrętach i niestety na dziurach. Generalnie mimo wszystko jakbym miał wybierać to wolałbym 1bv, jest trochę twardsze ale właściwości jezdne jak dla mnie nieporównywalne :) Tak czy siak na 1be i 1bv jest twardo, zaś 1ba mięciutkie ale w zakrętach to taka wanna że można zapomnieć o szybszym wchodzeniu w zakręty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wahacze górne, dobrze wiedzieć [emoji4] dziękuję wszystkim [emoji4]


Gdzieś w dziale technicznym pisałem o wahaczach do 1bv, jak dobrze pamiętam to górne są inne przez co jest też inna geometria z przodu - większy negatyw. W 1bv są też inne amory niż w 1be

Poleciało z pokładu lotniskowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka all :)

 

Przypominam o zapisach na zlot w Bukowinie Tatrzańskiej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Jeśli jesteśmy już przy temacie B6 to mógłby ktoś doradzić które z silników benzynowych są najlepsze . Bo powoli się rozglądam bo w niedługim czasie chciał bym zmienić wóz 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...