Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Ori subwoofer by Nokia ?


Rekomendowane odpowiedzi

Powitac,

autko mam kilka tygodni wiec stad moje pytanie:

czyszczac sobie bagaznik w moim avancie zobaczylem plastikowa obudowe po lewej stronie

z napisem w stylu active sound 2x40 by Nokia i jakies cyferki. Autko kupilem z grajkiem JVC

czyli bez ori Concerta.

Pytanie: czy to jest sub czy wzmacniacz i czy to znaczy, ze mam w drzwiach na tyle tez glosniki ?

Pytam bo w sumie gra tylko caly przod, czyli dol 13'' i tweetery. A moze w moim ukochanym nabytku

drzemie wieksza moc :decayed:

Slyszalem o Bose ale Nokia ?

I jeszcze jedno pytanko, na slupkach miedzy drzwiami dokladnie nad pasami sa takie malutkie krateczki,

czy ktos wie co to (tam) jest ?

Z gory dziekuje za odpowiedz

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W avancie masz zapewne suba w lewym boczku, w sumie nie widać go bez ściagania boczka, jesli jest sub to powinny też być głosniki w tylnych drzwiach, wszystko jest napędzanem wzmakiem wbudowanym w sub. Nie myśl że to jakis super sprzęt sub ma raptem 10cm srednicy głosnik :naughty:. Mozesz zdemontować boczek tynych drzwi, 5min roboty i wszystko sie wyjasni. Głosnik masz zamontowany do tapicerki drzwi 16cm. jeśli masz go na miejscu to wyciagaj radio i sprawadzaj czy nie lata gdzieś tam nie podłączona kostka. Bez adaptera jej nie podłączysz. ktos pewnie wyciagnał radio ori i wsadził pierwsze lepsze pod ręką żeby wypełniało dziure

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi87 rozwiales wszystkie moje watpliwosci dziekuje Ci bardzo.

Teraz pytanie czy oplaca sie zakladac adapter, czy tez kupic koncerta z kodem:confused4:

opłaca sie, niefabryczne radio często gra lepiej niz fabryka, no chyba że masz starego gniota z najnizszej półki stworzonego pod dzwieki mono :kox:

W dziale warsztat masz opisane dwie metody: płatna i darmową odpalenia tylnych głośników pod niefabrycznym radiem. jesli nikt nie poucinał kostek to nie powinieneś mieć większych problemów z ogarnięciem tyłu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Pozwolę podpiąć się pod temat audio audi... Otóż pod koniec czerwca zakupiłem AFN-a po lifcie w avancie oczywiście ze zwykłym nagłośnieniem. Radyjko jakie siedziało (i siedzi tu nadal ;) ) to Pioneer DEH-2030R. Po jakimś czasie w lewym schowku w bagażniku znalazłem "jakieś przewody". Myślałem, że być może to od jakieś zmieniarki, ale dołączenie do Waszego forum rozwiało moje wątpliwości - kiedyś był tam subwoofer Nokii. No i teraz mam do Was zapytanie, czy warto ten "gadżet" dokładać i czy będzie to grało z niefabrycznym radiem ? Z tego co wcześniej gdzieś doczytałem, na osprzęcie od Nokii raczej nie podłącze suba Bose? :mysli: Kolejna sprawa to czy warto się pchać w wymianę wszystkich głośników na te z wersji Bose i czy wiela to kosztuje ? :notworthy:

Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi :)

P.S. Jak się zrobi trochę jaśniej i wrócę z pracy to dodam kilka fotek kabli jakie "odkryłem" w bagaju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem NIE OPŁACA SIE :gwizdanie: lepiej kupić cos dobrego i połozyć nową instalke :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kowi za odpowiedź.

A wiesz może jaki jest orientacyjny koszt bose? I co proponowałbyś w zamian ;)? Ogólnie to najbardziej mi chodzi o to, by dobrze grało i woofer był schowany jak fabryka to robiła w ścianie bocznej w bagażniku :) Takie dyskretne audio :przebiegly:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź na spota i zobacz jak gra bose w B5, jeśli bedzie dla ciebir to wystarczajace to mało oczekujesz od dzwięku :wink4: koszt orientacyjny nie wiem jaki będzie poszukaj po wątkach w forumowych aut B5, pare osób to rezało, dla mnie ten system odbiegł w przedbiegach, na seryjnej nokii można uzyskać juz podobny dzwiek zmieniajac radio na cos z wyższej półki :wink4: ale to i tak nie gra :gwizdanie: mozesz w sumie załozyć bose a z przodu dać 16ki moze by coś z tego wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrek :good:

Kuzynki mąż kiedyś miał A6 C5 z bose i pamiętam, że najgorzej to nie grało :) Ogólnie przed A4 miałem Octavie 1U i tam seryjne audio to była totalna kupa... :sick3: Po przesiadce do A4 z seryjnym nagłośnieniem była duża różnica, ale ciągle mało. Ostatnim postem odwiodłeś mnie od bose, dzięki. Za bardzo nie siedzę w temacie audio, a widzę że Ty w swoim pocisku coś tam grzebałeś z nagłośnieniem więc może byłbyś w stanie mi poradzić jakiś dobry komplecik ;)? Jedyny mój warunek to brak suba w bagażniku, bo on w B5 już i tak jest mały i nie chcę go jeszcze sobie "okroić" :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz obecnie fabryczne głośniki tylne to zostaw je w spokoju, na przód daj 16ki wygłusz drzwi, daj je pod wzmacniacz i wymien radio na niefabryczne, w tysiaku sie zmieścisz biorąc uzywane radyjko, a bedzie to lepiej grało niz wspomniane bose. Na radiu ustawiasz balans na przód bardziej żeby tył tylko wypełniał i bedzie malyna. Do A6 nie ma co porównywać tam jest mocniejszy sprzęt :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam kilka spostrzeżeń i pytanie odnośnie zestawu seryjnego (nie bose) avant b5, mam podpięte radio JVC z jakimś urządzeniem i grają mi wszystkie głośniki. Działa to nie najgorzej ale chciałem coś poprawić. Zauważyłem, że jak radiem przestawiam na tył to gra sub i głośniki w tylnych drzwiach z tym, że głośniki nie grają całego pasma. Mają przyczepione jakieś kondensatory i grają bardzo średnio tonowo, wysokich nie potrafią ale głośnik nie mały 16cm z jakimś skokiem a gra średnie za to z przodu gra ładnie całe pasmo i dół, średni i cyki, które są odseparowane. Z 10 cm głośników cisną bas a z 16cm średnie. Tuba ma podobno 10cm BAS. No i pytanie:

Ile promili miał projektant? :mysli:

A tak poważnie to myślałem w tube wsadzić 16cm bas(coś przerobić) w tylne drzwi 2drożne 16cm, z przodu przerobić- dół 16cm+tweter. Tylko, że tam jest coś pokręcone, w tylnych dziwach do głośnika idą 2 pary przewodów ( wchodzą i wychodzą). Może to ktoś wyjaśnić, skąd Tuba bierze dźwięk i gdzie podaje dalej, bo trochę to "inne" jest. Jaką ma moc ten wzmacniacz w tubie? Czy głośniki tylne zasilić z radia? Jak nagłośnić w takim wypadku tubę? Chodzi o to, żeby na oryginalnej instalacji dać zapas mocy na głośnikach. Tuba niby dobrze gra ale jak się wsadzi głowę to kufra ko słychać ja rzęzi, albo nieszczelności w plastikowym pudle tak dmuchają :polew:

Jest ktoś biegły w temacie instalacji audio w tym pojeździe?

Myślałem jeszcze o wstawieniu głośnika w pokrywę tego schowka. Wywalić całą tubę wytłumić to no i głośnik dobrze zamocować. Parę litrów to tam jest. Basik pod mały wzmacniacz max 100W, myślałem o 50W ale takich pewnie nie ma, no i głośniki w4 drzwiach pod radio 4x50W.

Dziękuję za dobre rady, (tanie)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...