Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALL] Problem z dziwnie zachowywującymi sie kierunkowskazami


decrypter

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam dziwny problem,czasami włączając kierunek lewy lub prawy przez pierwsze 1-2 sek na desce pokazuje mi ze mrugają one szybciej(poprostu sygnalizują jakby była któraś żarówka przepalona)a po tym krótkim odstępie czasu zaczynają działać normalnie,jakby przez pierwsze sekundy coś niechciało łączyć a po chwili normalnie działają.

Poczytałem troche i czy może to być np przekaźnik?jeśli tak to gdzie on się znajduje?

Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie. Czasem na zakrętach mignęła się kontrolka spalonego kierunku. Po jakimś czasie lewy przedni kierunek przestał całkiem działać, więc kupiłem nowe żarówki. Po wyjęciu starej i założeniu nowej kierunek działał, ale zdziwiło mnie to, że stara żarówka była dobra. Włożyłem ja z powrotem i chodziło kilka godzin, po czym znowu klapa, kierunek przestał działać. Odkręciłem lampę ruszyłem lekko dekiel do którego jest włożona żarówka i zaczęło działać. Odgiąłem lekko styki żeby lepiej dolegało i niestety znowu dwa dni i nie działa. Więc kolejny już raz rozkręciłem lampę jeszcze ciut więcej odgiąłem styki i przejechałem je papierem ściernym. Jak ręką odjął jeżdżę już jakiś czas i spokój kierunki działają jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najczęściej dzieje się tak jak zaczyna gubić się masa na lampach lub kierunkowskazach

zwracamy też uwagę na styki łączące żarówkę w gnieździe klosza lampy

ewentualnie szukamy zaśniedziałych styków oraz skorodowanych przewodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm

dziwna sprawa, wyczyściłem oba przednie klosze a raczej styki,nic nie pomogło,ale wydaje mi się ze jeśli by były zaśniedziałe to przy włączeniu by nie działały a one zawsze działają tylko o upływie 2 sek.Czy istnieje opcja ze żarówka może być za słaba lub coś w tym stylu?tylnej części nie sprawdzałem iz mam to auto od tygodnia,a te czerwone zawleczki to do wyjmowania lamp sa czy jak?dodam jeszcze ze jak kolega jechał za mną to właśnie na te 2 sek zanim zaskoczy normalnie kierunek to mówił jakby mi się awaryjne włączały tak lekko na sekundę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem ten sam problem ale wyciągnąłem gniazdo z żarówką odgiąłem blaszki i przeczyściłem styki przy okazji i teraz już wszystko gra. Na jednym styku była taka czarna plamka i to prawdo podobnie przez to się tak działo. Tylko nie podginaj tych blaszek co się tam żarówkę wkłada tylko te co są na bokach tej obudowy od żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde już nie mam sił,posprawdzałem wszystkie lampy,tył,przód,boczne wszędzie sucho i nie widać żeby coś zaśniedziało,a kierunki znów mają problem raz od razu za pierwszym razem zaskoczą a nie raz po 2 sek. dopiero,obstawiałbym przekaźnik tylko jakby ktoś mógł napisać mi gdzie się on znajduje.Auto ma tylko 60tys mil przejechane i stało nie jezdżone przez ostatnie czasy. :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:[br]Dopisany: 06 Czerwiec 2011, 18:49_________________________________________________witam

i jak?niema nikt pomysłu?może ktoś mi podpowie gdzie jest ten cały przekaźnik i jak się do niego dobrać,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podepnę się do tematu z kierunkami, miałem kiedyś podobną sytuację, ale okazało się że w lewej przedniej lampie żarówka siedziała dość luźno, nagiąłem styki i było OK.

Teraz zdarza mi się trochę inna rzecz, przy skręcaniu np. w lewo jak tylko lekko cyknę wajchą jest wszystko OK - Mignie sobie 3 razy ale jak wrzucę kierunek na stałe (aż wajcha wskoczy na swoje miejsce) najpierw mignie mi 3 razy kierunek przeciwny (prawy) a dopiero potem stale miga sobie lewy tak jak powinien.

Taka sytuacja jest średnio 2 x w tygodniu, głupie to bo jak skręcam to jadącego za mną robię w ci..

Może już jest taki temat i mnie ktoś nakieruje bo nie umiem tego problemu znaleźć na forum ni hu...

[br]Dopisany: 10 Czerwiec 2011, 18:05_________________________________________________Pomoże ktoś z tymi kierunkami??

Testowałem moduł MCE i pokolei mogę włączać wszystkie światła w tym kierunki i działa wszystko normalnie.

Może w manetce są jakieś styki co się wyrabiają, spotkał się ktoś z tym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...