Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Jak zmienić kolor podświetlenia zegarów?


Janek@4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam pytanie i proszę o rady jak zmienić podświetlenie zegarów na białe w mojej Audi A4 B5 z 1998roku. Czytałem na różnych forach i w różnych artykułach ale każdy pisze co innego. Jedni piszą, że wystarczy wymienić tylko żarówki inni że całe tarcze. Więc jeśli koledzy możecie coś doradzić to z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj gdzieś opisywałem co i jak. Po krótce wymieniasz żaróweczki na diody (choc lepiej zastosowac więcej diod bo bedzie nie równo podświetlone) i wyjmujesz tarcze i papierem ściernym ścierasz tę czerwoną farbę. Po złożeniu poprwnie wszystkiego masz białe zegary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Będę się zabierał w sobotę za zakładanie ringów na zegary to chcę od razu zrobić i to podświetlenie. A kolego jakie żarówki najlepiej zakupić i ile sztuk jeśli możesz podrzucić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tam chyba 12szt żarówek podświetlających tarcze. Jednakże jak zaznaczyłem podświetlenie nie jest równomierne i trzeba będzie jakoś wkomponować więcej diod w celu poprawienia tyle że czasu nie mam żeby to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pytanie. Jaki kolor uzyskamy jak tylko zetrę tą warstwę czerwoną i pozostawię zwykłe lampki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pytanie. Jaki kolor uzyskamy jak tylko zetrę tą warstwę czerwoną i pozostawię zwykłe lampki ?

popatrz na zwykłą żarówkę i będziesz wiedział :wink4: własnie taki żółtawy kolorek przez 2 tyg z takim jeździłem. Nie raziło po oczach ale jednak jak ma być białe to białe :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a może masz fotkę z tego :wink4: wiesz bo za duzo czerwonego w aucie usypia :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12szt. białych Led-ów to w sumie nieduży koszt- a efekt końcowy razem z ringami będzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12szt. białych Led-ów to w sumie nieduży koszt- a efekt końcowy razem z ringami będzie :good:

A no oczywiscie masz rację, reasumując dioda SMD 4zł x 12 ~ 55 z przesyłką. Tylko chciałbym zobaczyć czy opłaca się kupować te diody czy odpowiadać będzie mi ten "żółty" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12szt. białych Led-ów to w sumie nieduży koszt- a efekt końcowy razem z ringami będzie :good:

widać że nie robiłes tego. Przy zastosowaniu tylko 12 diod zamiast żarówek powoduje nierówne świecenie i jest niezbyt. Ja będe dokładał diody ale narazie czasu na to brak.

12szt. białych Led-ów to w sumie nieduży koszt- a efekt końcowy razem z ringami będzie :good:

A no oczywiscie masz rację, reasumując dioda SMD 4zł x 12 ~ 55 z przesyłką. Tylko chciałbym zobaczyć czy opłaca się kupować te diody czy odpowiadać będzie mi ten "żółty" ;)

nie mam zdjęć z okresu kiedy było żółto :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12szt. białych Led-ów to w sumie nieduży koszt- a efekt końcowy razem z ringami będzie :good:

widać że nie robiłes tego. Przy zastosowaniu tylko 12 diod zamiast żarówek powoduje nierówne świecenie i jest niezbyt. Ja będe dokładał diody ale narazie czasu na to brak.

12szt. białych Led-ów to w sumie nieduży koszt- a efekt końcowy razem z ringami będzie :good:

A no oczywiscie masz rację, reasumując dioda SMD 4zł x 12 ~ 55 z przesyłką. Tylko chciałbym zobaczyć czy opłaca się kupować te diody czy odpowiadać będzie mi ten "żółty" ;)

nie mam zdjęć z okresu kiedy było żółto :gwizdanie:

Kolego, a jakie diody masz tam zastosowane ? SMD czy zwykłe LED ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam LED tego typu w takiej oprawce http://moto.allegro.pl/r5-diodowe-zarowki-do-licznika-golf-2-3-astra-fiat-i1650199362.html

nie widziałem nigdzie SMD w takich oprawkach a samemu nie chciało mi się modzić z diod smd. Jak założysz, spradzisz i powiesz że warto to zrobie to ale na razie mi sie nie chce. Mam w planach dołozyć po kilka diod jeszcze na obwodzie skali zegarów zwykłych diod ale czasu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam LED tego typu w takiej oprawce http://moto.allegro.pl/r5-diodowe-zarowki-do-licznika-golf-2-3-astra-fiat-i1650199362.html

nie widziałem nigdzie SMD w takich oprawkach a samemu nie chciało mi się modzić z diod smd. Jak założysz, spradzisz i powiesz że warto to zrobie to ale na razie mi sie nie chce. Mam w planach dołozyć po kilka diod jeszcze na obwodzie skali zegarów zwykłych diod ale czasu brak.

aha aha rozumiem :) Jak się za to zabiorę zrobię to na pewno wkleję :) Ale troszkę ważniejsze są sprawy niż to ;) Dziękuje Ci serdecznie za wypowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam LED tego typu w takiej oprawce http://moto.allegro.pl/r5-diodowe-zarowki-do-licznika-golf-2-3-astra-fiat-i1650199362.html

nie widziałem nigdzie SMD w takich oprawkach a samemu nie chciało mi się modzić z diod smd. Jak założysz, spradzisz i powiesz że warto to zrobie to ale na razie mi sie nie chce. Mam w planach dołozyć po kilka diod jeszcze na obwodzie skali zegarów zwykłych diod ale czasu brak.

aha aha rozumiem :) Jak się za to zabiorę zrobię to na pewno wkleję :) Ale troszkę ważniejsze są sprawy niż to ;) Dziękuje Ci serdecznie za wypowiedź :)

niema problemu :good: czekam na Twoje dzieło :naughty:

Niestety te wazniejsze sprawy sa priorytetem i nie da sie spokojnie pobawic w samochodzie ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zabrałem się za to:

1. Rozbieramy zegar aż będziemy mieć 2 tarcze ;)

SDC10011.jpg

Zdrapujemy czerwony "lakier"

SDC10013.jpg

Efekt

SDC10012.jpgSDC10015.jpgSDC10016.jpg

SDC10017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zabrałem się za to:

1. Rozbieramy zegar aż będziemy mieć 2 tarcze ;)

SDC10011.jpg

Zdrapujemy czerwony "lakier"

SDC10013.jpg

Efekt

SDC10012.jpgSDC10015.jpgSDC10016.jpg

SDC10017.jpg

zwykłe diody czy SMD? Bo jak widac nie jest równo podświetlone jak u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykłe żarówki. Faktycznie masz rację :good: muszą być albo bardzo wydajne SMD albo dodatkowe diody LED :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś również zdrapać lakier przy zegarku, wygląda to teraz jak dla mnie średnio... Czy ktoś orientuje się jaki to lakier, ten który się zdrapuje? Bo gdyby ten czerwony zastąpić takim samym, tylko, że białym efekt byłby chyba pozytywny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś również zdrapać lakier przy zegarku, wygląda to teraz jak dla mnie średnio... Czy ktoś orientuje się jaki to lakier, ten który się zdrapuje? Bo gdyby ten czerwony zastąpić takim samym, tylko, że białym efekt byłby chyba pozytywny...

efekt był by taki że świeciło by dalej na żółto tylko bardziej ciemno.

zwykłe żarówki. Faktycznie masz rację :good: muszą być albo bardzo wydajne SMD albo dodatkowe diody LED :)

co do tego efektu jest jeszcze jedno wyjście. Jeden z kolegów z forum tak robił. Montował mocne diody w ori miejsca żeby było bardzo jasno a w miejscach gdzie dioda jest z tyłu na tarcze od spodu naklejał folię do przyciemniania szyb i prawie mu się to wyrównało. Sam sie nad takim rozwiązaniem zastanawiałem ale jednak sie skłaniam do dorzucenia diod na obwodzie.

Pozatym kolega wyżej ma rację i zdrap równiez z tego zegarka bo psuje efekt. Pozatym jestes na dobrej drodze do dobrego efektu :good::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...