Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kredyt na zakup auta


Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Kredyt Na Auto to Zło!!!

zależy jakie auto chce kupić... jeżeli chce tylko takie auto aby mógł nim się poruszać a nie ma potrzebnej kwoty to OK bo przecież to nie jest niewiadomo jaka kwota :cool1:

No ale jeżeli chcesz wziąć duży kredyt i kupić auto na pokaz to rzeczywiście jest to zły pomysł. Mam nadzieję, że nie należysz do ludzi którzy żyją stwierdzeniem "zastaw się a postaw się" :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś typy, gdzie są najkorzystniejsze warunki?

kiedy potrzebujesz z niego skorzystać ?

jaka kwota ?

na jaki okres ?

na jaką miesięczną ratę Cię stać ?

umowe masz na czas nieokreślony, na określony czy prowadzisz własną działalność ?

lepiej wyjdzie kredyt gotówkowy, gdzie bank nie będzie miał nic wspólnego z Twoim autem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kredyt Na Auto to Zło!!!

No ale jeżeli chcesz wziąć duży kredyt i kupić auto na pokaz to rzeczywiście jest to zły pomysł. Mam nadzieję, że nie należysz do ludzi którzy żyją stwierdzeniem "zastaw się a postaw się" :wink4:

spoko nie grozi :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kredyt na auto to tylko na takie które na siebie zarabia (firma, działalność gospodarcza). Do prywatnego użytku uważam auto za dobro luksusowe więc jeżeli muszę brać kredyt na samochód znaczy to tylko o tym że mnie na niego nie stać narazie i jeżdżę tym co mam.

kredyt=inwestycja (mogąca przynieść korzyści) inwestycja=zysk auto=strata (więc to żadna inwestycja)

Takie już moje rozumowanie ekonomiczne :)

Sorki może ktoś się nie zgadza ale ja mam taką filozofię która komuś może się nie podobać ale myślę że powinna dać do myślenia co niektórym :)

P.S. Wiem że Getin Bank albo volkswagen Bank ma korzystne kredyty na zakup auta tylko chyba nowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie niektóre banki proponują kredyt dla posiadaczy kart kredytowych,

kwota nawet do kilkunastu tysięcy złotych,

realny procent w skali roku od 12 do 19 ( w Citi dawali nawet na 11% - promocja )

bywa, że bez prowizji i ubezpieczenia, na rok-dwa lata spłaty, nie wnikają po co, na co i dlaczego.

Trzeba mieć tylko dobrą historię kredytową, co najmniej kilkuletnią.

Na dodanie na wymarzone auto jak znalazł :decayed:

Większy kredyt, na 5-7 lat, na procent oscylujący w okolicach 20 - szkoda zdrowia i pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy to taki, którego nie trzeba spłacać. W zasadzie dają go w każdym banku.

Tylko pamiętaj, żeby założyć kominiarkę jak będziesz szedł do banku :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kredyt na auto to tylko na takie które na siebie zarabia (firma, działalność gospodarcza). Do prywatnego użytku uważam auto za dobro luksusowe więc jeżeli muszę brać kredyt na samochód znaczy to tylko o tym że mnie na niego nie stać narazie i jeżdżę tym co mam.

kredyt=inwestycja (mogąca przynieść korzyści) inwestycja=zysk auto=strata (więc to żadna inwestycja)

Takie już moje rozumowanie ekonomiczne :)

Sorki może ktoś się nie zgadza ale ja mam taką filozofię która komuś może się nie podobać ale myślę że powinna dać do myślenia co niektórym :)

P.S. Wiem że Getin Bank albo volkswagen Bank ma korzystne kredyty na zakup auta tylko chyba nowego :)

Kolega dobrze prawi jeśli kredyt na auto to tylko na takie które będzie na siebie zarabiać :good: i "spłaci" kredyt za Ciebie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość -makaveli-

ja mam auto w kredycie

2 lata temy brałem w cenie 15.600zł z komisu

do spłacenia było w sumie ponad 28tyś z % na 5 lat kredyt :shocked:

po 2 latach zostało do spłacenia jeszcze 18tyś (13tyś bez %) :wallbash:

rata ponad 300zł miesięcznie

do tego bank wisi w dowodzie rej jak współwłaściciel i nie można tego normalnie sprzedać bo najpierw bank weźmie kase dla siebie

kredyt samochodowy to strzał w kolano :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widze makaveli wkopales sie w kredyt na auto tak jak moj kolega, heh z calkowitym kosztem kredytu a4 b5 z 96r kosztowala go uwaga! prawie 40tys pln! :kox:

w auto swiecie, albo motorze z zeszlego tygodnia bylo cos o kredytach samochodowych, nie wyglada to korzystnie, czasem mozna fajny leasing trafic, ktory wyjdzie sporo taniej niz kredyt.

z zeszlego tygodnia, moja dzieczyna zalozyla dzialalnosc i na gwalt potrzebowala autka, szybki kredyt gotowkowy w pko bp, zalatwiony w 15minut, wziela 8000pln na 6miesiecy, rata okolo 1500pln, takze calkkowity koszt kredytu z ubezpieczeeniem, oprocentowaniem i prowizja wyniosl tysiac zlotych, takze wg mnie tragedii nie ma:)

z drugiej strony tak jak taktus pisal, niektore banki maja fajne opcje z kartami debetowymi itd, warto pokombinowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bralem normalny kredyt w Banku Zachodnim. Na 4 lata. Rata 365zl. Bralem 12,5 tys. Takze tragedii nie ma. Mam rodzine i ciezko bylo by mi odlozyc taka kase na auto. Tak wiem ze musze zaplacic rate i koniec. A jesli mialbym co miesiac odkladac.... ciezko. Zawsze na cos sie kase rozp.... :confused4: Kredyt samochodowy to badziew. Chocby ze wzgledu na zastaw. Wymogi co do zabezpieczen it....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widze makaveli wkopales sie w kredyt na auto tak jak moj kolega, heh z calkowitym kosztem kredytu a4 b5 z 96r kosztowala go uwaga! prawie 40tys pln! :kox:

w auto swiecie, albo motorze z zeszlego tygodnia bylo cos o kredytach samochodowych, nie wyglada to korzystnie, czasem mozna fajny leasing trafic, ktory wyjdzie sporo taniej niz kredyt.

z zeszlego tygodnia, moja dzieczyna zalozyla dzialalnosc i na gwalt potrzebowala autka, szybki kredyt gotowkowy w pko bp, zalatwiony w 15minut, wziela 8000pln na 6miesiecy, rata okolo 1500pln, takze calkkowity koszt kredytu z ubezpieczeeniem, oprocentowaniem i prowizja wyniosl tysiac zlotych, takze wg mnie tragedii nie ma:)

z drugiej strony tak jak taktus pisal, niektore banki maja fajne opcje z kartami debetowymi itd, warto pokombinowac

no ja kilka lat temu też brałem kredyt na dowolny cel w pko bp 25tys na 5 lat, koszt całowity około 5tys więc do przełknięcia.

Musze poszukać najodpowiedniejszej/najtańszej opcji. Może pod hipotekę :mysli: Jeden z użytkowników forum zaoferował swoją pomoc w doradzeniu :good: Na pewno skorzystam :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kredyt brać w swoim banku gdzie ma się już długo rachunek (fajna historia), wtedy można najwięcej wynegocjować % w dół - Sam kiedyś szukałem kredytu

A tak w ogóle to najlepiej pokombinować, trochę kasy odłożyć + pożyczka np. zakładowa (często 0%) + rodzina + ew. bank i ma się fajna kwotę z mały procent :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość -makaveli-

Najlepiej kredyt brać w swoim banku gdzie ma się już długo rachunek (fajna historia), wtedy można najwięcej wynegocjować % w dół - Sam kiedyś szukałem kredytu

jeszcze nie słyszłaem żeby jakiś bank negocjował :mysli:

zawsze narzucają swoje marże itd :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w zeszlym roku bralem kredyt w pko 13 tys na 24 miesiace i rate mam 760zl wiec okolo 5tys wiecej do oddania fakt ze duzo za ubezpieczenie placilem bo 1100zl za caly okres dlatego ze nie mialem umowy na stale ....moi rodzice w banku zachodnim mieli duze lepsze warunki .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...