Jump to content
0
domin30

[ALL B6] Wymiana lampy po stłuczce jedna czy dwie?

Recommended Posts

Witam wszystkich kilka dni temu wracajac wieczorem wyskoczyła mi sarenka z lewej strony i lekko pukłem ja prawa strona (pobiegła dalej). Zgłosiłem to w PZU (wariant ubezpieczeniaOC+AC FULL bez udziału własnego warsztat-serwis; dor-to dor) po oględzinach okazało sie że prawy leflektor ma połamane mocowania a naprawa została wyceniona na ok 290 zł lub warsztat 1800zł. Wstawiłem auto do warsztatu VW bo kto kupi nową lampe za 300zł i dzisiaj odebrałem autko. Po pierwsze leflektor różni sie od drugiego to normalne ale jasnośc swiecenia xenonu jest inna. Wygląd auta nijaki bo widać różnice. I tu moje pytanie czy ubezpieczyciel ma obowiazek wymienic 2 reflektory czy tylko jeden i jak to załatwic. Pan z serwisu sam powiedział ze różnica jest bardzo widoczna juz przy samym ustawianiu świateł.

Prosze o pomoc z góry dziekuje.

Witam wszystkich kilka dni temu wracajac wieczorem wyskoczyła mi sarenka z lewej strony i lekko pukłem ja prawa strona (pobiegła dalej). Zgłosiłem to w PZU (wariant ubezpieczeniaOC+AC FULL bez udziału własnego warsztat-serwis; dor-to dor) po oględzinach okazało sie że prawy leflektor ma połamane mocowania a naprawa została wyceniona na ok 290 zł lub warsztat 1800zł. Wstawiłem auto do warsztatu VW bo kto kupi nową lampe za 300zł i dzisiaj odebrałem autko. Po pierwsze leflektor różni sie od drugiego to normalne ale jasnośc swiecenia xenonu jest inna. Wygląd auta nijaki bo widać różnice. I tu moje pytanie czy ubezpieczyciel ma obowiazek wymienic 2 reflektory czy tylko jeden i jak to załatwic. Pan z serwisu sam powiedział ze różnica jest bardzo widoczna juz przy samym ustawianiu świateł.

Po pierwsze z racji tylko na zbity reflektor szkoda by mi było ruszać AC :) ale to już moje zdanie. Mała szkodliwość i wartość, a zniżki w dół.

Za 300 zł można spokojnie dostać takie lampki tylko używane, a z tym że Ci wstawią nową musiałeś się przecież liczyć. Jasność będzie inna bo odblaśnik nie jest wypalony a i żarówka też zmieni z czasem barwę świecenia. Ubezpieczyciel nie ma obowiązku wymiany oby lamp. To tak jakby wybili Ci szybkę która była oklejona folią a Ty zażądał byś wymiany wszystkich szyb bo folii nie możesz dostać w tym samym kolorze na tą nową. Albo jak by Ci kamień zbił przednią szybę wstawili by Ci nową i byś narzekał że resztę też chcesz do wymiany bo przednia nie jest porysowana a boczne są :). A tak poważnie to teraz musiałbyś udowadniać że lamp nie da się w odpowiedni sposób ustawić z racji tego że jedna jest nowa a druga nie. Możesz też zgłosić że takie ustawienie lamp zagraża innym kierowcom wszystko zależy jak bardzo się uprzesz i jak w sposób prawny podejdziesz do sprawy. Będzie to długa i ciężka droga.

Chodzi mi o to ze jeżeli podczas wypadku zostanie uszkodzony np. jeden amortyzator, jedna tarcza hamulcowa to zawsze wymienia sie je parami a nie wstawia nową sztukę a druga jest stara to jak wymienić klocki z jednej strony zostawiając stare z drugiej. Poza tym kiedyś miałem autko na 4x4 i przebili mi nożem oponę 1 sztukę wymieniono mi wszystkie 4 bo zużycie niepozwalało zęby wymienić tylko 1 sztukę to tak na marginesie. Tyle niewiem właśnie jak to ma sie do reflektorów i czy ktoś spotkał sie juz z takim przypadkiem.

No teraz to podałeś przypadki jakbyś miał kupić jednego buta skoro w starej parze tylko jeden Ci się uszkodził :>

Jeżeli chodzi o lampy to przecież zgodziłeś się na wycenę ubezpieczyciela który wystawił zlecenie na wymianę jednej a nie dwóch lamp? Teraz to możesz wnosić reklamację że lampy zagrażają innym użytkownikom i udowodnić że tak jest.

Co do twoich przykładów z klockami i tarczami, nie da sie kupić 1szt tarczy czy tam klocków na jedna strone, a w przypadku lamp kupujesz na sztuki

Nic nie wskurasz kosztem ubezpieczyciela, pomysł absurdalny :gwizdanie:

A4 B5 Quattro+ AVF/GTD20/HF100/SDI/diff-lock/AVIC980BT

Prawdopodobnie najmocniejsze 1,9TDI w budzie B5 308KM/570NM by Spanky

Co do twoich przykładów z klockami i tarczami, nie da sie kupić 1szt tarczy czy tam klocków na jedna strone, a w przypadku lamp kupujesz na sztuki

Nic nie wskurasz kosztem ubezpieczyciela, pomysł absurdalny :gwizdanie:

1szt. tarczy da się kupić

tylko jedną