Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Jaki wydech do zderzaka S4 ?


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki koszt zatem jeśli decyzja pada na trójnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki koszt zatem jeśli decyzja pada na trójnik?

2 tlumiki koncowe po max 100 zl (wiecej bym nie dal)

1 wieszak na prawa strone z guma ok 30 zl

Wykonanie trojnika,spawanie i poskladanie w calosc powinno kosztowc nie wiecej niz 100 zl

calosc ok 300 zl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, koszty w sam raz. A teraz jakiś dobry tłumikarz w okolicach Poznania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm za Swoje mody w Kraku płaciłem :

dwa tłumiki końcowe ULTER z sciętymi końcówkami 70 mm 440 zł

wieszak na drugą stronę 40 zł

robocizna i dodatkowa rura ok 300 zł

czas pracy 2,5 godziny :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, zapomnieliśmy o końcówkach :) A też chcę ultery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm za Swoje mody w Kraku płaciłem :

dwa tłumiki końcowe ULTER z sciętymi końcówkami 70 mm 440 zł

wieszak na drugą stronę 40 zł

robocizna i dodatkowa rura ok 300 zł

czas pracy 2,5 godziny :cool1:

nie bylo mowy o zadnym ulteru tylko o ori tlumikach uzywanych :)

po co w dieslu tlumiki ultera ? do tego nowe ?

a co do robociny to nie wiem gdzie to robiles i jaki material zostal uzyty do spawania ale jestem niemalo zaskoczony

Znajomy tlumikarz podal mi taka wlasnie cene kiedy rozrysowalem mu co i jak -wiem jak robi i nie odwalilby fuszerki

Dajmy na to ze za wszystko co napisalem wyjdzie bardzo realna cena -400 zł to dalej o wiele taniej niz u Ciebie.

Zapomnialem dodac ze wydales razem na wszystko ponad 700 zl

Za 500 zl masz caly uklad wydechowy Quattro lub FWD w bardzo dobrym stanie i do tego wszystko ori

Co kto woli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 500 zl masz caly uklad wydechowy Quattro lub FWD w bardzo dobrym stanie i do tego wszystko ori

Co kto woli

ale i tak musisz do zderzaka S4 zmieniac końcówki czyli kolejny wydatek :gwizdanie:

Ja nie szukalem ORI tłumików bo i po co ? skoro robiony był wspaw za środkowym :wink4: a byly już z końcówkami takimi jakie chcialem ściete 70 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licząc koszty mod'a, i patrząc na allegro i ostatnie wariacje, czyli cena za końcowy tłumik 250pln/1 szt, to Cubrowy nie wyszedł wcale tak drogo :> a końcóweczki dołożyć wypada, bo wygląda co najmniej nieciekawie.[br]Dopisany: 26 Maj 2009, 10:19_________________________________________________A czy ktoś może się z was orientuje, jaka jest średnica rury wychodzącej ze środkowego w 1.9 tdi, 2.5 tdi, a 1.8T ? Czy jest jakaś różnica,czy nie ma problemu, żeby przekładać zamiennie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu...

beztytuugqt.png

Idąc wcześniejszą drogą - chciałem kupić wydech z tłumikiem środkowym 3/3A. Przewaliłem etkę i okazało się że ten wariant (tłumik ułozony wzdłuż wydechu) występuje tylko w benzynach. Pozostałe instalacje mimo że stosowane także w dieslach odpadają (nie pasują do mojej podłogi i baku). Ze względu na potencjalnie głośniejszą pracę tłumika benzyniaka podpiętego w dieslu daję sobie spokój z taką przekładką.

Środkowy tłumik (8E0 253 409) ułożony prostopadle do wydechu występuje w benzyniakach 1.6/2.0 (końcówki AQ, BH i BB) oraz w dieslach AVF, BKE, AWX (BN) i AVB (BA):

wydech19.jpg

Niestety nie znalazłem tutaj wariantu dla podwójnego wydechu (nie wiem czym tak naprawdę różnią się od siebie wersje BN i BA ale szanse na to aby było to podwójne wyjście z tłumika środkowego są raczej nikłe...) - w tej sytuacji nie pozostaje mi nic innego jak po prostu wyrezać trójnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam opcje 3A i jest to wydech od 2.5TDI FWD (nie ma szans aby to byl wydech od benzyny, bo kupilem w calosci, nie spawany, tlumiki koncowe byly takie jak w 2.5TDI, numery sie zgadzaly itp itd). Nie wiem czemu w etce nie jest napisane, ze taka opcja wystepowala w 2.5TDI (ja sie troche po kupnie zdenerwowalem) ale 3A pasuje bez zadnych wiekszych akcji (tylko 10cm rurki brakuje).

ps. nie jest glosno, jest MEGA cicho, zastanawiam sie wlasnie nad wywaleniem katalizatora, bo mnie troche wkurza idealna cisza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego maciejski a jak wcześniej wyglądała Twoja instalka wydechu? Miałeś tak samo jak u mnie - tłumik środkowy ustawiony jak (1) na zdjęciu nr 2? Jeśli tak to czy nie miałeś problemu z mocowaniem tłumika "wzdłużnego"? Nie idzie to za blisko baku (bo właśnie o to się boję)... Może dałbyś radę zrobić fotkę swojej nowej instalacji?

BTW jest cisza bo to tłumik od diesla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie srodkowy byl tak jak w kazdym AWX/AVF czy 1.6/2.0 benzyna czyli 1. Ja sie balem, ze sie nie zmiesci to ale wiekszosc podwozia jest zakryta plastikami, wszystko miesci sie elegancko, sa nawet nawiercone otwory na sruby, zeby w innym miejscu przywiesic ten 3A. Zdjecia nie mam i nie moge zrobic, bo nie znam w Gdansku zadnej rampy na ktora moglbym wjechac (a te co znam to hacze przodem/tylem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjedz w koncu na spota to Fazy podniesie i sie pstryknie fotke :evil: :evil: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie srodkowy byl tak jak w kazdym AWX/AVF czy 1.6/2.0 benzyna czyli 1. Ja sie balem, ze sie nie zmiesci to ale wiekszosc podwozia jest zakryta plastikami, wszystko miesci sie elegancko, sa nawet nawiercone otwory na sruby, zeby w innym miejscu przywiesic ten 3A. Zdjecia nie mam i nie moge zrobic, bo nie znam w Gdansku zadnej rampy na ktora moglbym wjechac (a te co znam to hacze przodem/tylem).

Czy to jest to co kupiłeś? Na allegro znalazłem wystawione jako wydech kompletny od 2.5 '04, tylko 950zł to chyba "trochę" za dużo...

25tdifwd-04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem za swój w idealnym stanie, zero rdzy, do tego 4 wieszaki, czyli idealnie kompletny - 250pln. Ale szczerze powiedziawszy szukałem chyba 3 miechy i trafiło się. Normalnie walą straszne ceny, bo na hasło Audi już jest z 20% zwyżki :> Normalnie na allegro trzeba dać 500pln + wysyłka (+jakieś 100pln) i to w stanie wskazującym... :naughty:

Jak będę miał chwilkę, to zapodam foty, jak to wszystko wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem za swój w idealnym stanie, zero rdzy, do tego 4 wieszaki, czyli idealnie kompletny - 250pln. Ale szczerze powiedziawszy szukałem chyba 3 miechy i trafiło się. Normalnie walą straszne ceny, bo na hasło Audi już jest z 20% zwyżki :> Normalnie na allegro trzeba dać 500pln + wysyłka (+jakieś 100pln) i to w stanie wskazującym... :naughty:

Jak będę miał chwilkę, to zapodam foty, jak to wszystko wygląda.

ale ogolnie potrzeba nam 1 wieszak na prawa strone jesli zakladamy wydech od 2.5 tdi fwd tak ? czy o jakims nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny jest kompletny wydech od 2.5 FWD - inaczej biegnie tłumik środkowy. Jeśli nie ta opcja to zostaje trójnik - a wtedy tylko dobrać rurę i tłumik na prawą stronę (+ wieszaki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny jest kompletny wydech od 2.5 FWD - inaczej biegnie tłumik środkowy. Jeśli nie ta opcja to zostaje trójnik - a wtedy tylko dobrać rurę i tłumik na prawą stronę (+ wieszaki).

przeczytaj prosze raz jeszcze co napisalem

wiem ze trzeba wydech od 2.5 fwd lub 1.8 2.4 3.0 ale ja pytam czy trzeba tylko wieszak na prawy tlumik czy moze do srodkowego tlumika wieszak ma np inna konstrukcje niz do tlumika srodkowego 1.9 i trzeba go tez zmienic ?

a tak pozatym ja bym chyba nie zostawial ori tlumika lewego 1.9 bo on ma dwie rurki na koncu-cos mi sie zdaje ze zadna z nich nie bedzie pasowac do wyciec w dokladce

ps.dzis odebralem z poczty dokladke na 2 wydechy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak pozatym ja bym chyba nie zostawial ori tlumika lewego 1.9 bo on ma dwie rurki na koncu-cos mi sie zdaje ze zadna z nich nie bedzie pasowac do wyciec w dokladce

ps.dzis odebralem z poczty dokladke na 2 wydechy :)

ori tłumik może zostać, jest mały problem gdyż ma on dwa kanały osobno do każdej końcówki. Zrobiłem tak, że oba są drożne, choć wydaje mi się, że można by jeden zaślepić. Kupiłem tylko prawy tłumik od 2,5 wraz z odcinkiem rury do środkowego. Połączyłem go w miejscu gdzie rura od lewego ma kształt kolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...