Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Audi A4 V6 Avant- Auto detailing >>wet look<<


valokuvaaja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Pelnia lata i tak sobie postanowilem, ze auto musi odzyskac blask taki albo i lepszy jak po wyjechaniu z fabryki. A jak wiadomo z samochodem jak z kobieta....liczy sie tylko wet look wiec musialem sie wziasc ostro do roboty. Chodzilo o to aby usunac wszystkie niedoskonalosci lakieru, rysy, swirle, istniejace hologramy i oksydacje lakieru. Cala korekta trwala okolo 30h, mycie i odswiezenie srodka okolo 6 godzin. Z efektow jestem zadowolony jak najbardziej. Rysy zostaly zlikwidowane na 99.5%. Generalnie lakier na Audi jest twardy jak kamien i prosciej go zrobic rotacja ale DA dal sobie znakomice rade.

Po krotce opisze co i jak (nie mam zdjec z postepu prac ani 50/50 (brak czasu na foty) ale tylko efekt finalny):

Mycie:

Gold Class Megs

Rekawica Megs

myjka cisnieniowa

Glinka:

Megs Clay bar + QD Megs

Korekta lakieru:

DAS-6 DA polisher

Megs 105 + menzerna compuding pad albo 3M zielony (niektore miejsca musialy spotkac sie z welniakiem)

Swirlx/Meguiars 205 + zolty pad 3M

Dodo Juice Lime Prime Lite Cleaner na zoltym padzie 3M

Poorboys Black Hole + niebieski pad 3M

Wosk Victoria Concours 2 warstwy (druga po wypoceniu 1szej, okolo 18 godzin pozniej)

Ultimate Quick Detailer po 24 godzinach od drugiej warstwy wosku

MF okolo 10 sztuk zamowione z Autobrite Direct UK

Felgi zostaly umyte Poorboys APC and degreaser i zostal nalozony na nie Megs no.16 a na opony Gold Class Endurance z tez z Megsa

Srodek wyczyszczony APC (rozcienczony 1:30) i zabezpieczony Poorboys Natural Look

Plastiki zewnetrzne zabezpieczone Exterior Trim Restorer z Megsa, szyby Glass Cleaner z Megsa

Oto co zostalo osiagniete:

def21of1.jpg

def21of7.jpg

def22of7.jpg

def23of7.jpg

def24of7.jpg

def26of7.jpg

def27of7.jpg

def25of7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie ! Avant :good: Silnik :good: kiera, zawias, koło :good:

a mógłbyś wstawić jedno zdjęcie beż zadnych przeróbek ? z ciekawości chciałbym sprawdzić jak wyglada :tongue4:[br]Dopisany: 14 Czerwiec 2011, 23:03_________________________________________________Ps.

mamy prawie identyczne fury poza kilkoma detalami :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie ! Avant :good: Silnik :good: kiera, zawias, koło :good:

a mógłbyś wstawić jedno zdjęcie beż zadnych przeróbek ? z ciekawości chciałbym sprawdzić jak wyglada :tongue4:[br]Dopisany: 14 Czerwiec 2011, 23:03_________________________________________________Ps.

mamy prawie identyczne fury poza kilkoma detalami :decayed:

zdjecia bez przerobek

dscf3811gl7.jpg

dscf3810sc1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:notworthy: :notworthy:

mega efekt, zajaralem sie!

mam ten sam lakier, kiere i skore, takze juz wyobrazam sobie swoja tak wymuskana :slina:

opisz dokladniej etap postepowania i powiedz, bo jestem laikiem w sprawie detailigu jak dlugo taki efekt sie utrzyma?

co jak sie auto zakurzy, spadnie deszcz itp? ile wtedy ponownej pracy do pelnego efektu?

pytam, bo ja to mam tak totalnego pecha, ze zawsze jak wypucuje auto to na drugi dzien pada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kox: :kox: :kox:

Ten lakier :slina: :slina:

Gratulacje :oklaski: :oklaski: :oklaski:

Wypasiona! :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super efekt - nie wiem czy się da w Audi A4 ale spróbuj wyciągnąć jeszcze tylne lampy i wyczyścić je od środka - w każdym aucie w którym da się je rozebrać daje ponad przecietny efekt ;) - do pięknego lakieru te aż się prosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...