Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Pytanie odnośnie DPFa


radek77

Rekomendowane odpowiedzi

witam

a mianowicie mam problem prawdopodobnie z DPF-em jazda większości po mieście 5-7kilometrów i co jakiś czas mała trasa skrzynia automat a objawia się to co jakiś czas takim dziwnym odgłosem tj.przy delikatnym dodawaniu i ujmowaniu gazu słychać buczenie w środku auta a jak sobie buczy i przegonie furkę na trasie stosując się do procedury wypalania filtra to przez pewien czas jest spokój,ostatnio kolega podłączył kompa jak sobie buczało i pokazało wartości 39% sadzy 75% nie wiemy czego jest ta wartość po przejechaniu się stosując się do procedury wypalania pokazało 10%sadzy 60% drugiej wartości przebieg 125000tys.przybywa troszkę też oleju w silniku

Koledzy jakie wy macie objawy niepoprawnej pracy DPFa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilość odłożonej sadzy sprawdza się w kanale 68 drugie pole chyba jak dobrze kojarzę

a zapełnienie procentowe w 70 albo 75 - wiem, że w jednym pokazuje temperatury ale nie pamiętam czy w 70 czy w 75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

a mianowicie mam problem prawdopodobnie z DPF-em jazda większości po mieście 5-7kilometrów i co jakiś czas mała trasa skrzynia automat a objawia się to co jakiś czas takim dziwnym odgłosem tj.przy delikatnym dodawaniu i ujmowaniu gazu słychać buczenie w środku auta a jak sobie buczy i przegonie furkę na trasie stosując się do procedury wypalania filtra to przez pewien czas jest spokój,ostatnio kolega podłączył kompa jak sobie buczało i pokazało wartości 39% sadzy 75% nie wiemy czego jest ta wartość po przejechaniu się stosując się do procedury wypalania pokazało 10%sadzy 60% drugiej wartości przebieg 125000tys.przybywa troszkę też oleju w silniku

Koledzy jakie wy macie objawy niepoprawnej pracy DPFa?

wywal to dziadostwo bo za chwile wyskoczy problem z silnikiem

paliwo idzie w olej a to sie zle dla niego skonczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal to dziadostwo

Jedyne słuszne rozwiązania. :good: Najlepiej do tego jeszcze wywalić kata i zrobić program i auto nowe życie dostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaległą sądzę można wypalić ale na ile to wystarczy to loteria

no właśnie :cool1:

u mnie nigdy się kontrolka od DPF nie zapaliła ale usunąłem go wczoraj i zadaję sobie pytanie dlaczego nie zorbiłem tego wcześniej :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilość odłożonej sadzy sprawdza się w kanale 68 drugie pole chyba jak dobrze kojarzę

a zapełnienie procentowe w 70 albo 75 - wiem, że w jednym pokazuje temperatury ale nie pamiętam czy w 70 czy w 75

temperatury oraz % wypelnienie filtra - grupa 75. grupa 70 to status wypalania, ilosc podjetych prob oraz czas (nie koniecznie w tej kolejnosci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mam autko 15 miesięcy to na fisie trzy razy się oświeciła kontrolka dpf ale dość dawno tj. jeszcze na jesień.Mam jeszcze pytanko czy jest w momencie wypalania filtra odczuwalny delikatny spadek mocy w czasie jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest, szczególnie w dolnym zakresie obrotów. Słychać rownież bardziej basowy dźwięk silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a da się sadze jakoś wypalić pozbyć się jej chodzi mi o ten skład gramowy gdy przekroczy 60 gram a filtr nie jest uszkodzony mechanicznie ?

I jeszcze jedno pytanko czy da się kupić filtr dpf poza aso ? sprzedaż filtra prosto z fabryki to kwota 1600 zł a zdzieracze z aso wiadomo ile biorą tyle że prosto od producenta jednej sztuki nie da się kupić

Przedchwila znalazłem informację dla tych co sprawdzają stopień zapchania

"If the Particle Filter Load is above 68g the Particle Filter needs to be replaced since the car may burn down when regenerating."

Tak że jest to 68 gram nie 60 jak pisano wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam dobrego i sprawdzonego warsztatu na Śląsku który by usuną DPF i czy przy multitronicu idzie chipować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal to dziadostwo

Jedyne słuszne rozwiązania. :good: Najlepiej do tego jeszcze wywalić kata i zrobić program i auto nowe życie dostanie :)

Pozbądź się go jak najszybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynosoft Katowice is the best.Sam tam wszystko robilem chip + dpf out.

Dzięki za info też tam wytnę jak zaczną się problemy a ile zapłaciłeś za pozbycie się dpf ?

jak ostatnio bylem u Aligator to tez mowil, zeby nie ruszac skoro nie ma problemow wiec na razie u siebie zostawiam DPF'a. auto przynajmniej nie kopci jak stara lokomotywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynosoft Katowice is the best.Sam tam wszystko robilem chip + dpf out.

masz moze wykres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...