Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki alkomat?


SkOs

Rekomendowane odpowiedzi

Byc moze byl juz temat o alkomatach ale jak kazdy wie tego "badziewia" jest coraz wiecej i chce se kupic dlatego prosze uzytkownikow (was:D:D) o jakis konkretny model ktory jest dokladny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mowie o takim 150 zl w tej cenie chce sie zmiescic;p patrze ze jakis za 100 zl kupilo 91 osob na allegro ;o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja chyba też używa alkomatów różnych firm ? ciekaw jestem jak wygląda sprawa kalibracji między nimi. Na gwiazdkę od "mikołaja" dostanę alkomat ;) muszę przyznać, że to przydatna rzecz. Poszukaj na googlu na bank sa gdzieś artykuły z testów alkomatów w porównaniu do tych policyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kiedyś na TVN Turbo byle test alkomatów. Nawet te w granicy tysiąca złotych potrafiły miec spory blad. Także wydaje mi sie ze kupno takiego za 100, 150zl mija sie z celem. Szkoda pieniędzy. Nie warto ufać takim pomiar, bo można sie przejechać :tongue4: pozostanie potem szukanie jakiegoś dobrego rowerka do przemieszczania sie :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj przede wszystkim wśród alkomatów z sensorem elektrochemicznym, takie podobno są dokładniejsze od tych z elektronicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kiedyś na TVN Turbo byle test alkomatów. Nawet te w granicy tysiąca złotych potrafiły miec spory blad. Także wydaje mi sie ze kupno takiego za 100, 150zl mija sie z celem. Szkoda pieniędzy. Nie warto ufać takim pomiar, bo można sie przejechać :tongue4: pozostanie potem szukanie jakiegoś dobrego rowerka do przemieszczania sie :polew: :polew: :polew:

tez czytalem artykul o alkomatach i dlatego napisalem ze jakis sensowny to koszt 2-3tys bo te ktore dysponuje policja kosztuja w granicach 4tys zl wiec taki za 100-150 to strata kasy i prawka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piłeś nie jedź

150 i prawko w kieszeni :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alkomat za 100-150 to pieniądze wyrzucone w błoto... Sensowny zakup to wydatek rzędu 700-800zł... Alkomat oczywiście musi mieć sensor elektrochemiczny i być odpowiednio użytkowany. Mój kuzyn zakupił alkomat za 720 zł z tego jak dobrze pamiętam coś z serii DA. Co 200 pomiarów trzeba odesłać alkomat do firmy na kalibracje i wtedy te odczyty maja jakiś sens i pokazują prawdę. Z tego co mi opowiadał to w okresie gwarancji (2 lata) te kalibracje są za darmo później się płaci jakaś tam kwotę. A rzecz przydatna tylko troszkę kosztowna :/

A z tymi co piszą że "piłeś nie jedź i będziesz miał kasę w kieszeni" się nie zgodzę. I nie dlatego że popieram jazdę po pijaku tylko nie raz człowiek wypił jednego wieczoru z kumplami 5-6 piw o północy poszedł spać a na następny dzień popołudniu kolo 17 się zastanawiałem czy już mogę jechać czy nie. Taki alkomat rozwiąże ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DA 7000 od dobrych 2 lat i polecam. W powyższym teście zajął 3-cie miejsce, a kosztuje 220 zł. Jakość pomiarów 17/20. Myślę że spokojnie wystarcza, no chyba że ktoś siada za kółko jak już ma 0.19 i potrzebuje dokładność 0,01 promila :gwizdanie:

Kupiłem właśnie z tego powodu, że często po imprezce następnego dnia muszę gdzieś jechać, a nie mogę sobie pozwolić na utratę prawka.

I nie dlatego że popieram jazdę po pijaku tylko nie raz człowiek wypił jednego wieczoru z kumplami 5-6 piw o północy poszedł spać a na następny dzień popołudniu kolo 17 się zastanawiałem czy już mogę jechać czy nie. Taki alkomat rozwiąże ten problem.

To zależy oczywiście od człowieka, ale ja np idę do baru na 5-6 piwek, wracam o północy i około 8-9 spokojnie mogę już jechać. Ostatnio po weekendzie majowym po 4 dniach walenia gorzoły do upadłego, w ostatni dzień do 3 rano, mogłem jechać właśnie około godziny 18...

Polecam zakup, bo na prawdę się przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...