Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Nasza granatowa "perełka"


mario-S4

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zaczeło się od filmu... Transporter 2 to wtedy zakochałem się na poważnie w AUDI. Marzyłem o pięknym czarnym A8. Z czasem nieistotne stało się czy to A8, A6 czy A4... marzenia były coraz bliższe realizacji. Wspólnie z narzeczoną po kilku miesiącach odkładania podjęliśmy decyzje "nadszedł czas". Tak to był najwyższy czas. Po długich lekturach w internecie padła decyzja... A4!!! Po długich i dokładnych poszukiwaniach znaleźliśmy!!! Pod samym nosem w rodzinnym mieście znaleźliśmy tą jedyną... Od samego początku byliśmy pewni, ona mówiła "czekam zabierzcie mnie do domciu" i tak się stało już wróciła z nami, brudna, smutna, trochę zapomniana A4. Właściciel zakupił sobie A6 1.8T i przepiękną A4 cisnął w kąt... Po oględzinach w jednym z pobliskich serwisów AUDI stan techniczny okazał się wprost rewelacyjny!!! Wszystko było w jak najlepszym porządku... Z czasem posłuszeństwa odmówił przepływomierz i to wszystko co jak na razie jej dolegało.

A to nasza granatowa perełka:

P6193853.jpgP6193844.jpgP6193846.jpgP6193848.jpgP6193850.jpg

P6193835.jpgP6193840.jpgP6193852.jpgP6193860.jpgP6193871.jpg

Co do modyfikacji, mam pomysł aby nie robić jej w stylu "niebieskie diodki" czy w stylu dla mnie zupełnie idiotycznym JAPAN TUNING (bo co ma kuźwa niemiecka limuzyna wspólnego z japońskim tuningiem :confused4:)

Chciałbym ją wizualnie zrobić na styl A8 takiego rasowego... Możliwe że będzie zmiana lakieru i parę dodatków w stylu A8.

O wszystkich modyfikacjach będziemy informować na bieżąco.

Myślałem o czym takim:

1625_pict1059.jpg1628_pict1049.jpgIMG_0305.jpgIMG_0306.jpgtestsfp.jpg

Pozdrówki :hi:

P6193854.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie zle napisałem... tzn chciałbym ja zrobic w takim stylu jak te które dodałem na końcu... myślałem tez o jakiejś ingerencji w silnik ale narazie nie moge się pochwalić nadzwyczajną wiedzą w tym temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem tez o jakiejś ingerencji w silnik ale narazie nie moge się pochwalić nadzwyczajną wiedzą w tym temacie...

jedyna ingerencja w silnik , która moze przynieść efekt jest jego wymiana na 1.8T :hi:

ładna sztuka , oby służyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wogóle mam pytanie bo jest to wersja przed I liftem i chyba powinna mieć inne klosze z tyłu itp. a z tego co rozmawiałem z poprzednim właścicielem on już taką kupił i nic przy niej nie zmieniał. natomiast jak dorabiałem kluczyk to gościu stwierdził ze rok produkcji może i jest 97 ale modelowo jest to 98 bo podobno te przed I liftem mialy inny kluczyk... wiec teraz juz sam niewiem czy ona jest przed czy po lifcie... słyszałem jeszcze ze może to byc wersja demonstracyjna na rok 98 ale wyprodukowana w 97...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były 2 lifty, pierwszy w końcu roku 97 a drugi od 99. Moje audi jest po pierwszym lifcie a jest z 97 modelowo 98.

U Ciebie masz kierę z przed liftów ale lampy z tyłu to raczej po pierwszym lifcie :mysli: mogę się mylić :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wim to przed liftem lusterka i klamki nie były lakierowane, ja mam juz listwe ochronna na dole drzwi, i drzwi sa wyposarzone w przycisk do ryglowania drzwi którego przed liftem ponoć nie było, ale jest stara kiera i posiadam logo pod kierunkami... pytam bo niechodzi mi o respekt z powodu tego ze jest juz po lifcie tylko sam jestem ciekaw jak to własnie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym to określił mini Liftem tęż mam 1997r dokładnie czerwiec i wersja taka jak twoja... masz boczne poduszki?? :hi:

Są inne lampy z tyłu,plus te nieszczęsne listwy dolne gumowe... :) dodatkowo jaśki w fotelach (Ja akurat mam je) przycisk do ryglowania dzwi koło klamki i uchwyty na Kubki w tunelu środkowym i kluczyk taki bez ząbków :) chyba to wszystko :) taka odświeżona a4

no i 1.8 ADR z zwykłym napinaczem łańcucha wałków rozrządu :) bo po lifcie jak już są nowe zegary inna kiera i te inne to był już elektroniczny który w przypadku awarii szarpie za kieszeń dość mocno :wallbash::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie :) niech dobrze służy jak coś pisz wiem sporo na temat tego modelu z tym silnikiem :) mam w domu 2 a4 w 1.8ADR w 3/4 Liftach hehe :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę stoi jak koza :tongue4: zmień zawieszenie na gwintowane (regulujące) i będzie wyglądał kozacko :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja też bardzo wysoko stoi, ale jeżeli jeździsz po ciężkich drogach, to nawet nie myśl o zmianie na niższe ;) Ja u siebie mam 1BA i pewnie zostanie już takie. Robienie A4 w styl A8 jak najbardziej rozumiem, też podobają mi się próby dodania nieco szyku i elegancji do naszych Audiczek ;) Powodzenia w modzeniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też podobają mi się próby dodania nieco szyku i elegancji do naszych Audiczek

cokolwiek byś nie robił, to bez gleby szyku nie dodasz nawet odrobinki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość -makaveli-

widzę że mamy dokładnie tą samą wersje (3/4 liftu) :tongue4:

jakby to był I polift to nie miałby znaczków "audi" pod bocznymi kierunkami.

ja mam typowego I polifta i nie mam tych znaczków,kiera i gałka biegów też jest inna

tutaj mamy do czynienia z typowym przedliftem,a lampy to mógł byle Kowalski zmienić ,

albo jakiś model przy którym zaczynami grzebać z I liftem (i może zaczynali od tylnych lamp) :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo jakiś model przy którym zaczynami grzebać z I liftem (i może zaczynali od tylnych lamp) :mysli:

a moze po prostu dostała strzał w dópe i ktoś zmienił lampy na poliftowe :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie prawda. :decayed:

U mnie końcówka 97r lampy 1lift, listwy drzwiowe dolne i jeszcze pare drobiazgów z pierwszego liftu a tez mam znaczki pod bocznymi kierunkami.

Podejrzewam że musiało wychodzić troche takich przejściówek które nie koniecznie musiały dostać od razu całe body.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co do dróg to wiadomo jak to jest, ale faktycznie dosc czesto zdarza mi sie jeździć po drogach które przypominają tor offroadowy :tongue4: a co do robienia ją w stylu A8 pewnie nikt z was niewpadł na pomysł zamontowania w desce nawi albo poprostu monitora taki jaki jest w A8.... bo tak jak wczesniej napisał jeden kolega nieda sie zrobic z A4 A8... ale można zastosować pare gadzetów które zostaną zaczerpnięte z A8....[br]Dopisany: 22 Czerwiec 2011, 11:14_________________________________________________koledzy i koleżanki mam pytanie... jako że jestem świeżak chciałbym się dowiedzieć czy jest taka strona www gdzie znajdę oryginalne części. tzn chodzi mi oto iż wpisuje numer katalogowy i dostaję na tacy cenę danej części. a przy okazji powiedzcie mi skąd brac numery katalogowe części??? gdyby ktoś mógł mnie oświecić byłbym bardzo wdzięczny... :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numery części -> ETKA

oryginalne cześci mówisz. Z tym będzie problem przynajmiej ja nie znam. Zawsze możesz pytac kolege TOM77 ma oryginalne czesci i dobre ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...