Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Nie działa sterowanie kiery multi po wymianie ze zwykłej


wookash

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie:

Po wymianie kierownicy zwykłej na multifunkcyjną okazało sie że że nie działa lewe kółko przewijania (to koło przycisku "mode")

Prawe kółko przewijania (funkcja głosności) działa bez zarzutu.

Mam Navi PLus rns-d (to z dwoma pokrętłami)

Podświetlenie wszystkich przycisków kiery i klakson - działa bez zarzutu

Koledzy pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie:

Po wymianie kierownicy zwykłej na multifunkcyjną okazało sie że że nie działa lewe kółko przewijania (to koło przycisku "mode")

Prawe kółko przewijania (funkcja głosności) działa bez zarzutu.

Mam Navi PLus rns-d (to z dwoma pokrętłami)

Podświetlenie wszystkich przycisków kiery i klakson - działa bez zarzutu

Koledzy pomóżcie

To jest normalne montując kierownicę z B7 do B6 zawsze jest problem z lewą rolką. Jedynym rozwiązaniem jest zmiana radia na wersję z B7. Zbieraj kase na RNS-e i do zestawu dorzuć od razu BT to będzie Ci przycisk mode działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po zakupie kiery z MF od B7 i montując w B6 i przy radiu Concert II rolka lewa nie będzie działała w ogóle??? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po zakupie kiery z MF od B7 i montując w B6 i przy radiu Concert II rolka lewa nie będzie działała w ogóle??? :mysli:

Z tego co mi wiadomo w 1/100 działa. A tak trzeba zmieniać radio - można na concerta II tylko musi być z B7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo kogo słuchać.

Kolega co mi zakładał kiere z MF z B7 twierdził że nie spotkał sie z sytuacją żeby kiera MF nie komunikowała sie z radiem.

Niestety mnie sie to przydarzyło :(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety na razie sobie odpuszczę tego moda ;( - choć pożytecznego w rzeczy samej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie znaki na niebie wskazują, że nie :thumbdown:

też się zmartwiłem bo szykowałem się na małe zakupy, a tu lipa :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał dominikt1 - sprzęt grający musi być z B7 ponieważ w B6 nie było kiery z MF a tym samym radio nie "gadało" z kierą. W przypadku założenia kiery MF z B7 do B6 sprzęt grający ma problemy z komunikacją a tym samym nie wszystkie przyciski na kierownicy działają z radiem. (znany problem nie działającej rolki głośności)

Problem analogicznie jest z RNS-D. Może aktualizacja softu rozwiązałaby problem... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał dominikt1 - sprzęt grający musi być z B7 ponieważ w B6 nie było kiery z MF a tym samym radio nie "gadało" z kierą. W przypadku założenia kiery MF z B7 do B6 sprzęt grający ma problemy z komunikacją a tym samym nie wszystkie przyciski na kierownicy działają z radiem. (znany problem nie działającej rolki głośności)

Problem analogicznie jest z RNS-D. Może aktualizacja softu rozwiązałaby problem... :gwizdanie:

Racja sprzęt musi być z B7 żeby kiera z B7 działała po zamontowaniu w B6. W B6 były jednak kierownice multifunkcyjne 4 ramienne z 6 przyciskami - widocznie radio odbiera inny sygnał z przycisków niż rolek. Rolka głośności działa oczywiście bez problemu bo jest to rolka prawa, nie działa rolka lewa która służy do zmiany stacji radiowych. Ale wiem że już np. kierownica multfunkcyjna z radiem z B7 np. concert 3 działa bez problemu to samo tyczy się bluetootha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy aktualizacja softu w radiu może spowodować że ta lewa rolka zadziała??

Prosze sie nie śmiać bo sie na tym nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj softu najnowszego do rns-d powinien być na chomikach :) ale moim zdaniem na 99% nic to nie da.

...też tak myśle że to nic nieda , moim zdaniem problem leży po stronie modułu kierownicy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj softu najnowszego do rns-d powinien być na chomikach :) ale moim zdaniem na 99% nic to nie da.

...też tak myśle że to nic nieda , moim zdaniem problem leży po stronie modułu kierownicy :mysli:

Jest to baardzo prawdopodobne, może to wyglądać tak samo jak ostatnio ktoś opisywał że nie mógł zakodować tempomatu w B7 do której włożył moduł z B6. Ciekawe jakby wyglądała sytuacja gdy do B6 założyć moduł L lub N i wtedy dać kiere mf z b7 z rolkami. Ciekawe ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak by moduł z B7 obsługujący multi założyć do mojej B6 to może by kiera komunikowałaby sie z rns-d ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Dominik zamieszałem troche :kwasny:

Koleś co mi zakładał kiere multi powiedział że mam założony z B7 (czyli albo Q albo R).

Jak wróce z pracy to sprawdzę osobiście

Jako laik w tym temacie próbuje sie dowiedzieć czemu nie działa mi ta cholerna lewa rolka.

Pomyslałem że może zamiana modułów coś pomoże. (np moduł N lub L z B6 + kiera multi z B7)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie kupilem kiere od Wojtek A4 z modelu b7 3-ramienna multi (grzech byłby nie kupić :>), u siebie mam 4-ramienna multi b6 no i rns-d. Czyli u mnie tez nie bedzie działać 1 rolka? pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...