Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Drgania samochodu przy 130hm/h i huczenie w kole


biellun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacznę może od tego że samochód został kupiony bity i miał zwichrowaną jedną felgę, a dowiedziałem się o tej feldze po tej zimie gdy wymieniałem koła na letnie. Jeszcze rok temu ta zwichrowana fela była z przodu (o zwichrowaniu nie wiedziałem jeszcze w tedy) , a w tym roku wrzuciłem ją na tył . Po paru miesiącach zaczęło coś huczeć w samochodzie więc wybrałem się na prostowanie felg i okazało się , że dwie z tyłu trzeba było wyprostować , sądziłem że huczenie ustanie ale tak się nie stało. Huczenie dobiega ( tak mi się wydaje ) z prawego przodu a tam felgi są proste , uważam że będzie to łożysko ale samochód ma przejechane 53 tyś więc tak szybko nie mogło sie zużyć samo z siebie chyba że własnie była zwichrowana felga i od niej te łożysko się zużyło, mam rację?.

\

Wczoraj zaobserwowałem też przy 120hm/h i do 130 km/h drganie , drgać zaczyna kierownica, pedały, i wajcha od biegów ogółem jakby cały drgał. Po przekroczeniu 130/140 ustaje albo nie ustaje tylko jest taka prędkość , że wibracje przechodzą na inne elementy oO ? Co to wszystko może być ? źle wyważone przednie koła albo odklejone odważniki? Mam prawie, prawie łyse opony czy to może być powodem tych wibracji ? Jak hamuję przy 130 to nie ma bicia. Przy mniejszych prędkościach tylko dokucza huczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam źle wyważone koła i mimo wszystko sprawdziłbym czy aby na pewno wszystkie felgi proste,

ps dlaczego sądzisz, że w aucie z przebiegiem 53tyś nie mogło pójść łożysko zwłaszcza, że auto jak piszesz jest po dzwonie ? choć jeśli chodzi o samo łożysko to po pewnym czasie już byś nie wytrzymał tego hałasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może opona wyząbkowana przejedź po niej ręką czy jest równa jak poczujesz jakieś pofałdowania to do wymiany :kox: zazwyczaj robi sie tak od zuzytych amorków ale jak miała jakąs przygodę z dziurą na naszych prostych drogach to siatka sie uszkodziała, różnie to bywa :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzekaldaj koła przód z tyłem albo prawa z lewą (jeżeli nie masz kierunkowych) i moze to cos da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...