Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Stuki/przeskakiwanie w zawieszeniu


rafand76

Rekomendowane odpowiedzi

wewnetrzny przegub do mojego lepszy kosztowal 98zl a tanszy 65 :) czyli niewielkie, robota 4 piwa u znajomego mechanika a normalnie obstawiam ok max50zl bo to chwila roboty jest bez rozbierania zawiasu :)

masakra, koszt przeguba wewnetrznego do audi a4 b7 okolo 1000zl bo podobno wystepuje w calosci z polosia - slowa mechanika

na allegro mozna kupic sam przegub w cenie 275zl, ale czy to napewno to jest przyczyna stukow smiley?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra, koszt przeguba wewnetrznego do audi a4 b7 okolo 1000zl bo podobno wystepuje w calosci z polosia - slowa mechanika

na allegro mozna kupic sam przegub w cenie 275zl, ale czy to napewno to jest przyczyna stukow smiley?

sam przegub wew mozna wymienic na pewno, tak samo zew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko podobno nie mozna kupic w zadnej hurtowni, w zadnym sklepie motoryzacyjnym, jedynie jakis gosc sprzedaje na allegro

Wydaje mi sie, ze jak szukalem przegubu zew to widzialem na allegro przeguby wew do B6.

Moze zapytaj Tom77:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=30793.0

[br]Dopisany: 06 Wrzesień 2011, 11:13_________________________________________________Wczoraj wykluczylem poduszki pod silnikiem i amorki (przednie ponad 75%, tylne 80%). Szukam dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a łożysko na sprężynie?? :mysli:

Raczej nie, bo strzaly slychac z kola, a łozyska byloby slychac "wyzej". Poza tym łozysko podobno slychac jak sie kreci w miejscu kołami, a u mnie nic takiego nie wystepuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz sam nie wiem co robic, bylem u trzech mechnikow i kazdy wykluczyl przegub wewnetrzny ale nie potrafia powiedziec co to jest :(

przy skrecie w lewo stuka z prwaje strony (tak mi sie wydaje) nie ma znaczenie czy jade do przedu czy do tylu

przy gwaltownym ruszaniu tez stuka i przy ostrym hamowaniu tez stuka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz sam nie wiem co robic, bylem u trzech mechnikow i kazdy wykluczyl przegub wewnetrzny ale nie potrafia powiedziec co to jest :(

przy skrecie w lewo stuka z prwaje strony (tak mi sie wydaje) nie ma znaczenie czy jade do przedu czy do tylu

przy gwaltownym ruszaniu tez stuka i przy ostrym hamowaniu tez stuka :(

No tak, ale jak byles u mechaników to nie zlokalizowali na słuch choć w przybliżeniu gdzie stuka? Bo tyle chyba da sie wybadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam to samo w mojej b5. Jezdze juz z tym pol roku. Najbardziej strzela/stuka przy ruszaniu pod górkę skręcając w prawo. Zawias wymieniony komplet, przegub zewnętrzny, wewnętrzny i dalej to samo. Stuk dochodzi jakby z prawej strony. Jak jade puszcze gaz na małych obrotach i dodam gwałtownie to jest stuk. Jako ze mam do roboty maglownice bo cieknie i ma luzy obstawiam ze to to, bo juz 10 razy bylem pod samochodem z brechą w ręku wszystko naciągałem itp i wszystko jest ok. Byłem u mechaników i kazdy rozkłada ręce na początku obstawiałem przegub wew i kilku mechaników także. Wymienilem i lipa. Dam znac jak po regeneracji magla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. u mnie od dluzszego czasu tez zauwazylem lekkie stukanie w kierownicy, najczesciej slysze to jak jade po kostce z dziurami w srodku... bylem sprawdizc zawieszenie i jest ok nie ma luzow... wiec zostaje maglownica albko krzyzak...czesto krzyzaki sie zuzywaja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. u mnie od dluzszego czasu tez zauwazylem lekkie stukanie w kierownicy, najczesciej slysze to jak jade po kostce z dziurami w srodku... bylem sprawdizc zawieszenie i jest ok nie ma luzow... wiec zostaje maglownica albko krzyzak...czesto krzyzaki sie zuzywaja??

Wg mnie to typowe objawy drążków kierowniczych lub końcówek drązków. Jezeli końcówki masz wymienione to stawiam na drażki.

Co do mojego problemu to przegub zewnetrzny wymieniłem i.... nadal to samo ;( Zreszta tak podejrzewalem. Tu pytanie. Czy półoś powinna sie ruszac w poziomie? Bo u mnie sa niewielkie, ale jednak luzy w z poziomie.

Co jeszcze zauwazylem, to metaliczny stuk pojawia sie zawsze przy gwatłownym ruszaniu i hamowaniu. Generalnie chyba odpuszczam problem, bo juz nie mam sily szukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie juz nie stuka :> wszystko bylo spowodowane tuleja w zwrtonicy wahacza dolnego-tylnego. tuleja poprostu sie wyrobila i obkrecala sie co dawalo taki denerwujacy metaliczny stuka.

mowisz o tulei w zwrotnicy, do której jest przykręcony dolny tylny wahacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz o tulei w zwrotnicy, do której jest przykręcony dolny tylny wahacz?

dokladnie :)

jestes w stanie pokazac ktory to element ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz o tulei w zwrotnicy, do której jest przykręcony dolny tylny wahacz?

dokladnie :)

A gdzie mozna dostac sama tuleje? Bo szukalem, ale nie znalazlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes w stanie pokazac ktory to element ?

raczej nie mam takiej mozliwosci bo wszytsko mam juz skrecona :([br]Dopisany: 20 Wrzesień 2011, 00:22_________________________________________________

A gdzie mozna dostac sama tuleje? Bo szukalem, ale nie znalazlem.

z tego co sie orietuje podobno samej tulejki nie mozna kupic, moze jedynie w aso, ja miale szczescie ze mechanik ktory wybadal ten problem mial taka a4 rozbita na czesci i z niej wyciagna tuleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bylem u kolejnego mechanika i swterdzil, ze moje objawy to przegub wew. Wspomnial, ze niedawno robil passata i mial dokladnie te same objawy. Po wymianie przegubu wew jak reka odjal. Tak sobie przypomnialem, ze po wyjeciu polosi wew mial lekki luz.

Co myslicie? Z tego co czytam w necie, objawy z reguły sa inne dla padnietego przegubu wew, ale znalazlem rowniez podobne do moich?

W drugiej strony ten problem mam juz ponad pol roku i nie widze zeby cos sie pogarszalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...