Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jak wyczyścić relingi?


Dastin

Rekomendowane odpowiedzi

Tempo to ZLO! :facepalm:

IMG_2580.jpg

IMG_2584.jpg

Wszystko sie da tylko trzeba dobrych srodkow i czasu! Cierpliwosci panowie.

Np: Chemical Guys Metal shine, Autosol Anti Blau, ostrzej juz to normalny Autosol. Dla bardziej wtajemniczonych Megs D151.

Gabkowy pad, mikrofiba rekawy do gory i mozna to i recznie doprowadzic. Maszyna takze ale to juz wymaga innego koloru pasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki srodek zrobil taka robote jak na tych zdjeciach?

Autosol Anti blau i Megsa D151, robota reczna i maszynowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A napisz jeszcze jak długo trzyma się taki stan. Bo mnie też udało się tym pierwszym środkiem prawie usunąć ten dziwny nalot, tylko że jak dobrze wyschło i poświeciło słoneczko było dokładnie to samo!

Poza tym wydaje mi się, że to głównie dzięki robocie maszynowej, a nie ręcznej. Pewnie środków można użyć różnych tylko ręcznie nigdy tego tak nie zrobisz. Ja tez spróbuje przy najbliższej okazji (wolne + słoneczko) użyć polerki i środków które mam zobaczymy jaki to da efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie. powiedzie chlopaki czy jak mam czarne relingi. odkrecil bym je sobie i dalo by rade jakos je spolerowac jak alusy na chrom polysk czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja spróbowałem z najzwylkejszą pastą do chromu Autoland i musze powiedzieć, że trochę wysiłku to kosztuje ale daje radę osiągnąć połysk jak na innych chromach. Jedynie co było też poruszane w tym temacie problem po jakimś czasie powraca:kwasny:. Obawiam się, że takie polerowanie juz zawsze będzie dawało tylko czasowy efekt, bo wydaje mi się, że już ta zewnętrzna warstwa została starta czy zniszczona przez chemię i słońce. Oczywiście jest to moje subiektywne wrażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm poważnie daję radę ten Mothers ?? jak tak to muszę kupić ... ile to kosztuję ? i gdzie można zakupić ?

Wczoraj zgłębiłem temat bardziej i daje radę, ale nie do końca bo te smugi bądź co bądź jeszcze zostają.

Nie wiem czy nie polecę wodnym o wysokiej gradacji i na to pasta polerska.. a jak nie da rady to zdejmowanie reling, filc, twarda pasta i ognia :facepalm:

Co najgorsze ..taki sam osad jest na ramkach wokół szyb :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olek_BB - zgadzam sie z twoja opinia

raz wyczscilem srodkiem do czyszczenia baterii - nazwy nie pamietam, na bank prod. hansgrohe

efekt przy nakladzie pracy prawie 1h w 50% mnie zadowolil - makki pokazal tutaj robote na 100%

minal tydzien, dwa i znow utlenily sie relingi

wiecej tego nie robie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam polerowane felgi - to jest inna bajka

relingi parokrotnie wykonczyly mnie nerwowo i podarowalem je sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypolerowanie tych relingów to jedna sprawa i wydaje mi się, że większość z nas różnymi sposobami/specyfikami to ogarnie. Wydaje mi sie, że większym problemem jest utrwalenie efektu wypolerowania.

Może niech się wypowie ktoś komu udało się zabezpieczyć czymś te chromy żeby nie mieć w kółko głupiej roboty. Np Makki siedzący głęboko w detailingu:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...