Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Proszę o analizę

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Wracam do tematu, bo trochę czasu minęło, a problem ciągle otwarty. Mianowice dorwałem używaną (niby 117 tys.) GT1749V, wsadziłem, bo byłem ciekaw czy w moim przypadku to turbo jest przyczyną tego, że przepływka słabo mierzy, zrobiłem 2 logi i mi się już odechciało :facepalm:

Logi dynamicznie:

Log (0 - 010)

Log (1 - 008)

Opublikowano

Zrob 011, 010, 008 i 003.

Rozbierałes sprezarke przed zalozeniem ?

Opublikowano
  • Autor

Może jutro nabiorę sił , żeby zrobić logi. Oczywiście, że czyściłem VNT.

Robione dziś rano na zimnym silniku:

Log (0 - 011)

Log (1 - 008)

---------- Post dopisany 08-09-2012 at 13:12 ---------- Poprzedni post napisany 07-09-2012 at 20:39 ----------

Jak się silnik zagrzał to zrobiłem jeszcze:

Log (0 - 003)

Log (0 - 011)

---------- Post dopisany 10-09-2012 at 20:06 ---------- Poprzedni post napisany 08-09-2012 at 13:12 ----------

Czy na podstawie tych logów można ocenić stan nowo założonej sprężarki?

Opublikowano
Może jutro nabiorę sił , żeby zrobić logi. Oczywiście, że czyściłem VNT.

Robione dziś rano na zimnym silniku:

Log (0 - 011)

Log (1 - 008)

---------- Post dopisany 08-09-2012 at 13:12 ---------- Poprzedni post napisany 07-09-2012 at 20:39 ----------

Jak się silnik zagrzał to zrobiłem jeszcze:

Log (0 - 003)

Log (0 - 011)

---------- Post dopisany 10-09-2012 at 20:06 ---------- Poprzedni post napisany 08-09-2012 at 13:12 ----------

Czy na podstawie tych logów można ocenić stan nowo założonej sprężarki?

kiepsko wstaje na nizszych obrotach , ale widac ze to bardziej problem z paliwem niz sprezarka ...

Opublikowano
  • Autor

a ja dalej eksperymentuje i szukam, dzisiaj w wolnej chwili, wymieniłem węże podciśnienia i zamieniłem N75 z N18, żeby zobaczyć co się będzie działo

Log (0 - 003)

Log (1 - 011)

Log (2 - 010)

Log (3 - 008)

jedyny minus to, że N75, który teraz jest jako N18 "skrzeczy" przy każdym puszczeniu gazu

EGR mam zaślepiony, wężyki od gruszki EGR zaślepione śrubą i wężyk od N18 do gruszki też zaślepiony śrubką.

Ciekawy jest log grupy 003 gdzie MAF(actual) osiąga 850mg przy 1900 i spada, potem znowu 850 przy 2260 i spada, 845 przy 2730 i spadek, 850 przy 2940 spadek.. wcześniej tego nie było

Opublikowano

wygląda że jest lepiej ale jak byś zrobił logi od 1000obr do 4000obr było by wydać co ważne a tak to można sobie pogdybać

cały układ sterowania egr wywal jak go nie chcesz

jak zaworek skrzeczy to zepsuje się nie długo, możesz rozebrać i wyczyścić, pomiary w 003 stabilne

Opublikowano
  • Autor

Jak wywalić cały układ sterowania egr? trzeba coś dodatkowo zaślepiać?

Opublikowano

z grodzi ma wychodzić tylko podciśnienie na sterowanie turbo

Opublikowano
  • Autor

Tak tez jest zrobione, już zawór "nie jęczy":wink:

---------- Post dopisany 21-09-2012 at 20:23 ---------- Poprzedni post napisany 19-09-2012 at 19:22 ----------

Słuchajcie czy dawka paliwa nie jest za duża? dla AFN standardowo powinna mieścić się w przedziale 4-5, dobrze mówię? u mnie jest 2.6-2.8. Generalnie autko lubi sobie "puścić dymka" i to z rana jak i przy przyspieszaniu.

Jak wygląda u mnie sprawa z korekcjami, jest OK?

Statycznie:

Log (1 - 001)

Log (2 - 013)

W trybie BS:

Log (0 - 000)

Opublikowano

Kolego w logu 13 nie masz odczytu z 4 cylindra, może coś z wtryskiwaczem nie tak...

Opublikowano
  • Autor
Kolego w logu 13 nie masz odczytu z 4 cylindra, może coś z wtryskiwaczem nie tak...

u Ciebie jest odczyt z 4, bo masz nowszy sterownik, chyba, ale mogę się mylić..

---------- Post dopisany 25-09-2012 at 18:18 ---------- Poprzedni post napisany 21-09-2012 at 22:50 ----------

Ale miazga, zrobiłem logi z odpiętym wydechem za turbo i dalej to samo, nic się nie zmieniło.

Log (0 - 008)

Log (1 - 010)

Log (2 - 011)

Log (3 - 003)

---------- Post dopisany at 23:38 ---------- Poprzedni post napisany at 18:18 ----------

Po "workaround" logi wyglądają tak:

Log (2 - 008)

Log (3 - 010)

Log (1 - 003)

Log (0 - 008)

Myślę, że po ponad roku temat jest do zamknięcia:grin:

Opublikowano

opisz ten "workaround"

Opublikowano
  • Autor

Zrobiłem dokładnie to samo co kolega dante z tego wątku:

http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/b5-afn-pro-ba-analizy-log-dynamicznych-199224/index2.html

jemu też na zimnym dobrze mierzyła, a gdy tylko się silnik nagrzał to d...

Wywierciłem otwór po przeciwnej stronie wlotu powietrza w przepływomierzu, najpierw wiertłem fi1,5, dało to trochę lepszy efekt, ale w dalszym razie "cieło" dawkę. Poprawiłem wiertłem fi4, bo takie miałem i mierzy tak jak na logach. Mogłem zrobić to wcześniej, ale trochę się czaiłem, bo nowa przepływka i już widziałem jak coś sp.. i kolejny wydatek, ale udało się i teraz mniej dymu za mną:grin:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.