Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALG] Prośba o rozszyfrowanie błędów. Co jej jest?


czajek82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Niedawno kupiłem sobie kabelek i dzisiaj zgrałem błędy przez VAG-a 311-2. Dzisiaj robiłem to pierwszy raz więc proszę o pomoc bo nie wiem do czego one nawiązują i co z nimi począć. Trochę dużo ich wyszło :(

Samochód mam dopiero 3 miesiące. Niedawno czyściłem przepustnicę. Jutro miałem wstawić do mechanika na wymianę rozrządu, termostatu, płynu hamulcowego i płynu od wspomagania. Proszę o pomoc może coś jeszcze zrobię przy okazji.

18010 Terminal 30 źródła zasilania (B+) - niskie napięcie

16518 Obwód czujnika O2 - nie wykryto aktywności (bank 1 czujnik 1)

16538 O2 obwód czujnika - nie wykryto aktywności (bank 2 czujnik 1)v

01247 Elektrozawór 1 przewietrzania filtra z węglem aktywnym - N80,

Zawór kanistra regulatora odpowietrzającego EVAP - N115

16486 Masa lub poziom obwodu przepływu powietrza - niskie wejście

Masa lub poziom obwodu przepływu powietrza - wysokie wejście.

Może to być wina niskiego poziomu baterii jeśli występuje

17840 Secondary Air Injection Solenoid Valve (N112): Open Circuit

17924 Intake Manifold Valve (N156): Open Circuit

16497 Intake Air Temperature (IAT) Sensor 1 Circuit (G42): High Input

17978 Engine Start Blocked by Immobilizer

00561 Regulacja składu mieszanki, Kontrola dodawania mieszanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś najpierw wykasować wszystkie błędy ?

Często jest tak, że błędy są w pamięci od kilku nawet lat i nie koniecznie muszą być prawdziwe w danej chwili. Wykasuj je i odczytaj to co się pojawi ponownie. Tylko przejedź się autem po wykasowaniu i wtedy je odczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, wykasowuje sie bardzo prosto. jak polaczysz sie z silnikiem i zczytasz kody po prawej stronie okna masz guzik :clear codes, wlasnie tym sie je kasuje, za jakis czas (kilka dni) znow zczytaj bledy i bedziesz mial bledy ktore sa aktrywne. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczam sie do pytania sam zrobilem analize na 311-2 i wyszly mi takie bledy i ten komunikat:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4124055c9e6575eb.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/017da90aca0295de.html i teraz czy on ma wyskakiwac

(ten komunikat) wiem ze vag jest nieorginalny ale skoro producent zezwala na sciaganie to dlaczego wyswietla sie komunikat,czy poprostu bedzie sie wyswietlal i nieprzejmowac sie.i teraz 2.

575 wiem ze to cisnienie w dolocie za duze

519czujnik map poza zasiegiem g71

553czujnik masy przeplywu powietrza g70 jak mialem przeladowanie to odczepilem wtyczke przeplywki,wiec pewnie ten 3blad ale czy ten 2 mogl sie wziasc z 3 o co chodzi z tym czujnikiem map...i na koncu ze biore w vagu clear zeby wykasowac bledy i nic bledy dalej sa niewiem co robic walcze z tym od wczoraj takze sciagam wersje 409 vaga ale tam wogole nieznajduje portu na ten kabel

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/040f7cc011335469.html poradzcie co zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie kolego musashi sciagalem tego na usb bo mam pod lapka koncowke usb i tym sie sugerowalem sprobuje tak jak mowisz tego 2 dzieki,chyba ze kolega jojo32 mi podesle mail priv juz poszedl dzieki

a kabelek do twojego autka podejdzie taki jak wyzej pokazany u mnie w poscie,mozesz kupic na allegro lub na viaken.pl wiekszosc uzytkownikow go poleca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...