Skocz do zawartości
IGNOROWANY

system namierzania samochodu - jaki dodatkowe zabezpieczenie


!Tommy

Rekomendowane odpowiedzi

Jedynie czego się boję to podłączenie telefonu na stałe pod ładowarke, pateria się nie wysypie? Albo w najgorszym wypadku powiedzmy po miesiącu nie pójdzie to z dymem...? Teraz pytanie do osoby obcykanej w telefonach, czyli jaka jest najtańsza komórka z gpsem :tongue4:

se c702

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie czego się boję to podłączenie telefonu na stałe pod ładowarke, pateria się nie wysypie? Albo w najgorszym wypadku powiedzmy po miesiącu nie pójdzie to z dymem...? Teraz pytanie do osoby obcykanej w telefonach, czyli jaka jest najtańsza komórka z gpsem :tongue4:

nie, telefon jak sie nałąduje to sam przerywa ładowanie, a ładowarka ma w sobie bezpiecznik[br]Dopisany: 06 Lipiec 2011, 10:20_________________________________________________se c702 kupisz juz za okolo 100-120 zł

nokia 6210 navigator - od 150 zł

nokia n95 - od 150 zł w kiepskim stanie - tego jednak nie polecałbym

NOKIA 2710 NAVI - 150 zł

Samsung Avila z GPS - 150 zł

oczywiscie wszystkie używki, bo nówka do lezenia w desce rozdzielczej potrzebna nie jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komorka z wbudowanym modulem GPS zawsze korzysta z transferu danych poprzez internet ? Mam c702 i korzystam czasem z programy TrekBuddy, mam wgrane mapy na fona i podczas korzystania nie nalicza mi zadnej oplaty za korzystanie z GPS. A wiec transfer danych poprzez internet u Ciebie w systemie polega na komunikacji z google maps, tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie czego się boję to podłączenie telefonu na stałe pod ładowarke, pateria się nie wysypie? Albo w najgorszym wypadku powiedzmy po miesiącu nie pójdzie to z dymem...? Teraz pytanie do osoby obcykanej w telefonach, czyli jaka jest najtańsza komórka z gpsem :tongue4:

nie, telefon jak sie nałąduje to sam przerywa ładowanie, a ładowarka ma w sobie bezpiecznik

Sęk w tym, że bezsensu byloby rozlaczacz telefon po kazdym naladowaniu. A sytuacja tutaj jest taka, ze telefon jest schowany pod deska i podlaczony pod ladowanie na stale i w tym czasie bateria nie jest w stanie sie rozladowac nawet o 4%... Wiec na pewno po jakims czasie (3-4 miesiace) bateria by sie zepsula i komorka sie wylaczy. Nie mam racji?

Znam to z uzytkowania laptopow (bylem sprzedawca :) ) ludzie, nie wyjmuja baterii z laptopa, gdy maja podlaczone zasilanie. Bateria w ciagu 6 miesiecy w ten sposob sie psuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jest z bateriami. Jednak na postoju typu : 2-3 dni bez jazdy bateria będzie przydatna. A jak ktoś dużo jeździ to cały czas będzie doładowywana.

Nie wiem czy byłby sens obejścia baterii i podłączenia bezpośrednio pod zasilanie, ale wtedy na dłuższych postojach będzie pobór prądu, nie wiem czy nie powodowałby rozładowania aku. Może to mały pobór ale różnie to bywa. Mój kolega dawno dawno temu w polonezie, niedomknął klapy bagażnika i świeciła mu lampka i przez weekend rozładował sie aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ladowarka bierze 1w, wiem bo mierzylem, wiec aku raczej nie padnie, zaroweczka w poldku pewnie miala z 12w wiec... :)

A bateria padnie pewnie, ale to nic , bo telefon ciagle bedzie dzialal, jedynie jak go pozniej bysmy chcieli uzytkowac to bedzie problem z trzymaniem baterii, tak to nic sie nie stanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komorka z wbudowanym modulem GPS zawsze korzysta z transferu danych poprzez internet ? Mam c702 i korzystam czasem z programy TrekBuddy, mam wgrane mapy na fona i podczas korzystania nie nalicza mi zadnej oplaty za korzystanie z GPS. A wiec transfer danych poprzez internet u Ciebie w systemie polega na komunikacji z google maps, tak ?

Sygnał GPS jest darmowy, bo urządzenie tylko wyszukuje satelity żeby określić swoje położenie i nie pobiera żadnych danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...