Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Strefa biegaczy, triathlon


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co zrobić z bólem dolnego odcinka pleców podczas biegania? Zakładam, że technika może być nienajlepsza.

Łydki pompuja się już mniej ale ból pleców trochę przeszkadza. Dodam, że na siłowni ćwiczę tą partię mięśni także powinny wytrzymać takie obciążenie.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

nie wiem, ale mnie tak jebły plecy ostatnio, że koniec, dzień przed zawodami leżałem pod autem i mnie przewiało, na zawodach ból był spory, dwa dni już mijają i jeszcze czuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co zrobić z bólem dolnego odcinka pleców podczas biegania? Zakładam, że technika może być nienajlepsza.

technika biegu może mieć małe znaczenie-spróbuj się rozciągać po każdym treningu na siłowni i przed bieganiem-spięte mięśnie powodują ból...

Ja sam pierwszy maraton pobiegłem 5 miesięcy po rozpoczęciu przygody z bieganiem.

I tak naprawdę zdałem sobie sprawę, że to dużo za wcześniej......

... to jeśli chcesz się przygotować do maratonu w parę miesięcy to masz sporą szansę na kontuzje...

myślę podobnie, ale to pojęcie względne, bo ja miałem program na 17 tygodni do maratonu-ale wydaje mi się, ze powinno być tak na spokojnie 20-no cóż-następnym razem będzie lepiej, bo czas nie był priorytetem, tylko ukończenie-myślałem, ze będzie lepiej-nie wyszło, ze względu na pogodę no i niestety dystans, którego przed maratonem-po prostu wcześniej nie przebiegłem-niestety, kto nie przebiegł takiego dystansu-nie będzie wiedział, co to znaczy opadnięcie z sił na 30-35 km :lol1: teraz już wiem, co znaczy Maraton i jak się do niego przygotować:wink4:

co do kontuzji w czasie przygotowań-nie złapiesz kontuzji, jeśli będziesz kontrolował postępy, a jeśli na siłę będziesz chciał wykonać plan, pomimo bólu-no to w gruncie rzeczy-samemu się prosisz o kontuzję-ból-to wynik czegoś , co było zrobione wcześniej źle, bo niektórych rzeczy-nie da się przeskoczyć-warto czasem posłuchać kogoś z boku i po prostu odpuścić trening, czy dwa-forma nie spadnie, choć nam się wydaje, ze tak będzie...

---------- Post dopisany at 21:22 ---------- Poprzedni post napisany at 14:28 ----------

ja dzisiaj miałem przeprawę, nawet z psem nie mam siły już iść:lol1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem w niedziele zawody na 10km - 45 min, czas taki sobie ale może być, bo odpuściłem teraz trochę biegania na rzecz rowerka i pływania.

Plery jeszcze trochę mnie bolą, ale już rowerkiem do pracy śmigam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany pijecie jakies magiczne napoje przed bieganiem np.: izotonik,carbo itp itd czy sama woda ??:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja piję isitoniki po biegu i w czasie długich biegów, carbo używałem na Maratonie i przed, a teraz mieszam zwykły cukier puder z isotonikiem-daje radę:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szykujesz się do TRI?

tak, mam ćwiartke TRI 2.06

---------- Post dopisany at 08:32 ---------- Poprzedni post napisany at 08:30 ----------

ja piję isitoniki po biegu i w czasie długich biegów, carbo używałem na Maratonie i przed, a teraz mieszam zwykły cukier puder z isotonikiem-daje radę:wink4:

carbo i enduro żele w czasie zawodów. Izotoników jakoś nie pijam :)

Kiedyś widziałem jak przed biegiem ktoś pił redbula, :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wróciłem z pierwszego biegu w tej wiosny. Biegam z trackbuddy, który pokzał mi 5,5 km, po wrzuceniu trasy do endomondo, pokazuje 6,13 km. który wynik jest dokładniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biegam tak raz w tygodniu, ale przez 7 lat trenowałem piłkę nożną,

2 tyg temu na 10km miałem 45:32... chciałbym to poprawić o jakieś 5 min :) ale średnio chce mi się biegać co 2 dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym to poprawić o jakieś 5 min :) ale średnio chce mi się biegać co 2 dni...
więc zadaj sobie pytanie, czy chcesz biegać dla sportu, czy dla wyników-bo jeśli dla wyników-to po 7 latach kopania piłki, powinieneś wiedzieć, że nie osiągniesz wyższego poziomu, niż masz teraz- nie podnosząc "poprzeczki":wink4:
Własnie wróciłem z pierwszego biegu w tej wiosny. Biegam z trackbuddy, który pokzał mi 5,5 km, po wrzuceniu trasy do endomondo, pokazuje 6,13 km. który wynik jest dokładniejszy?

przejedź się autem i zobaczysz różnicę:wink:

---------- Post dopisany at 23:45 ---------- Poprzedni post napisany at 18:33 ----------

sprawdź też, czy nie masz ustawione w opcjach, żeby określał położenia za pomocą sieci WI-FI-ja tak miałem i oprócz GPSa-WI-FI mi tak motało, że czasem 100m na km przekłamywał, a wykresy to wychodziły, jakbym zygzakiem biegał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym to poprawić o jakieś 5 min :) ale średnio chce mi się biegać co 2 dni...
więc zadaj sobie pytanie, czy chcesz biegać dla sportu, czy dla wyników-bo jeśli dla wyników-to po 7 latach kopania piłki, powinieneś wiedzieć, że nie osiągniesz wyższego poziomu, niż masz teraz- nie podnosząc "poprzeczki":wink4:
Własnie wróciłem z pierwszego biegu w tej wiosny. Biegam z trackbuddy, który pokzał mi 5,5 km, po wrzuceniu trasy do endomondo, pokazuje 6,13 km. który wynik jest dokładniejszy?

przejedź się autem i zobaczysz różnicę:wink:

---------- Post dopisany at 23:45 ---------- Poprzedni post napisany at 18:33 ----------

sprawdź też, czy nie masz ustawione w opcjach, żeby określał położenia za pomocą sieci WI-FI-ja tak miałem i oprócz GPSa-WI-FI mi tak motało, że czasem 100m na km przekłamywał, a wykresy to wychodziły, jakbym zygzakiem biegał...

Właśnie chyba mam to włączone. Wyłączę i przetestuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pandziora, dawno Ci tu nie było.

Dajcie jakieś opinie i wrażenia o tych papciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pandziora, dawno Ci tu nie było.

Dajcie jakieś opinie i wrażenia o tych papciach

Ja narazie nic nie moge powiedzieć, powiem Ci coś po pierwszym biegu :wink: Ale to dopiero chyba niedziela rano niestety :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie jakieś opinie i wrażenia o tych papciach

NIKE-wygodne, ale trochę twarde-choć nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu:wink: kupiłem ze względu na kolor, bo biegam nocami, lub po zmierzchu-więc kolejna rzecz czyniąca mnie bardziej widocznym-choć wczoraj jakis choojoza mało mnie nie przejechał-zrobił to umyślnie, bo w takich warunkach i widoczności-nie mógł mnie nie widziec...

wcześniej miałem te Nike Air Icarus Plus Mens Running Shoes - SportsDirect.com

bardzo mięciutkie i wygodne, ale po 800km-tył się wytarł od podłoża i stopa krzywo się układa-przebiegłem Maraton w nich-warte uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pandziora, dawno Ci tu nie było.

Dajcie jakieś opinie i wrażenia o tych papciach

Ja narazie nic nie moge powiedzieć, powiem Ci coś po pierwszym biegu :wink: Ale to dopiero chyba niedziela rano niestety :kwasny:

kolego, ja o jednych butach mogłem dopiero coś powiedzieć po 200km, a nie 1 wyjściu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po bieganiu strzelę sobie małą tabatę ( cztery serie 15s na 15s) nie przeforsuję się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po bieganiu strzelę sobie małą tabatę ( cztery serie 15s na 15s) nie przeforsuję się?

jak nie padniesz na pysk i nie będziesz rzygać-będzie OK:grin::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...