Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy sprężarka się załączy jesli nie ma cisnienia w układzie ?


Norge10

Rekomendowane odpowiedzi

Zamontowałem używaną sprężarkę bo w mojej starej padło sprzegło.Chciałem sprawdzic czy działa i nie wiem bo po wlączeniu klimy na klimatroniku sprzęgło nie reaguje ale kolega powiedział mi ze nie włączy sie sprężarka dopóki w układzie nie będzie cisnienia - teraz nie ma tam zadnego cisnienia bo wypusciłem cały gaz przed zamontowaniem tej sprężarki. Czy to prawda ?

Dodam ze po właczeniu klimy na klimatroniku "śnieżynka" sie świeci a sprężarka nie reaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie będzie czynnika w układzie sprężarka nie ruszy. Jeżeli wypuściłeś gaz w powietrze to zrobiłeś podwójną głupotę, dla siebie i dla środowiska. Sprawna sprężarka nie powinna hałasować w żadeń sposób i musi dawać odpowiednie ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo wymien dławik i osuszacz

gaz jest bezwonny ale silnie wybuchowy wiec uwazaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz jest bezwonny ale silnie wybuchowy wiec uwazaj

Sam tetrafluoroetan nie jest ani palny, ani jakoś tam wybuchowy, pomijam sytuację gdy ktoś rozgrzeje butlę do wysokiej temperatury. Groźna jest za to praca pod samochodem, w kanale przy klimatyzacji bo w przypadku np. gwałtownego rozszczelnienia można się udusić- r134 jest cięższy od powietrza i wypiera tlen.

To, że jest bezwonny o niczym nie świadczy, niestety ten gaz ma wysoki potencjał tworzenia efektu cieplarniarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jest bezwonny o niczym nie świadczy, niestety ten gaz ma wysoki potencjał tworzenia efektu cieplarniarnego.

zrobiłem to pierwszy i ostatni raz, jest mi wstyd :embarrassed:

dodatkowo wymien dławik i osuszacz

gaz jest bezwonny ale silnie wybuchowy wiec uwazaj

a czy ten osuszacz to koniecznie trzeba wymieniać ? Jak wymieniałem kompresor na dworze było sucho , wymiana trwała chwilę więc może osuszacz jest ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema znaczenia czy sucho czy mokro osuszacz (to taki jak by filter) i dławik profilaktycznie się wymienia koszt około 75zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten gaz mogłeś oddać do punktu gdzie wymieniają taki gaz i dobijają i przy kolejnym nabijaniu nabili ci klimę tym czynnikiem taniej i dobili by resztę nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, to teraz przez Ciebie mamy większą dziurę ozonową :polew:

Przeze mnie też, bo kiedyś przy okazji dzwona uciekł mi cały gaz z układu, chciałem go jeszcze złapać, ale się nie dał :kox:

A tak na serio, to wymień resztę gratów, tak jak Ci radzą koledzy, dla uniknięcia problemów później i daj znać czy zadziałało :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na serio, to wymień resztę gratów, tak jak Ci radzą koledzy, dla uniknięcia problemów później i daj znać czy zadziałało :good:

"Fachowiec" w warsztacie powiedział ze nie trzeba wymieniac osuszacza ani dławika więc nabił mi tylko gazem i wlał olej do sprężarki. WSzystko działa ok, jak wilgoć na zewnątrz to osusza szyba szybko i skutecznie. Tylko wydaje mi sie chyba że wczesniej nawiew był jakiś chłodniejszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a obieg zamykasz?? :decayed:

raczej rzadko zamykam. A co jak zamknę to bedzie zimniejsze leciało ?

I druga sprawa : w tej mojej 1.6 strasznie ubywa mocy jak załączy sie sprężarka, natomiast mój ojciec ma corolle 1.4 z klimą i tam sie nic spadku mocy nie odczuwa z klimą .

Czy u mnie coś nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...