Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Zalanie akumulatora


BROMKALUKASZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie potrzebuję szybkiej odpowiedzi mam następujący problem:

Od 2 dni padał deszcz, samochód był nie ruszany, dziś zapakowaliśmy się całą rodzinką i po ujechaniu kilkuset metrów od strony pasażera pod schowkiem zaczęła wlewać się woda, strumieniami po kostki. Otworzyłem maskę a tam w przegrodzie gdzie jest akumulator pełno wody do połowy zakryty.

Ściągnąłem wodę ale nie wiem gdzie jest przyczyna czy może jakiś odpływ jest zablokowany, a jeśli tak to gdzie go znajdę??

Mam zamiar jutro jechać do mechesa ale może sam bym sobie z tym poradził??

P.S Czy mogę bez obaw jeździć samochodem bo oprócz przegrody z akumulatorem zalała się też przegroda z boku tam chyba jest rozrusznik ale nie wiem nie znam się.

Za pomoc serdecznie dziękuję

Audi a4 2003 1,9 Tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapchane masz odpływy w tej przegrodzie.

Usuń syf, weź jakiś drut i poszukaj dziurek - niestety, w B6 nie wiem gdzie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z drugiej strony to nie rozrusznik tylko silniczek od wycieraczek zrób tak jak kolega podpowiada no i trzeba będzie wymienić filtr kabinowy albo na początek wysuszyć bo przez niego nalało się do środka :hi:[br]Dopisany: 03 Lipiec 2011, 14:15_________________________________________________

to z drugiej strony to nie rozrusznik tylko silniczek od wycieraczek zrób tak jak kolega podpowiada no i trzeba będzie wymienić filtr kabinowy albo na początek wysuszyć bo przez niego nalało się do środka :hi:

a tych otworów szukaj w najniższej części przegrody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść odpływy wymień wkład filtra klimatyzacji i ciesz się jazdą sprawdzaj co jakiś czas odpływ bo lubi się zatykać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przerabialem niedawno ten temat u siebie jeden odpływ masz pod akumulatoem a 2 jest pod serwem aku musisz wyjąc potem jest fajne dojscie jak odetkalem swoje to woda tak ruszyła ze muslałem ze wąz z chłodnicy spadl pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przerabialem niedawno ten temat u siebie jeden odpływ masz pod akumulatoem a 2 jest pod serwem aku musisz wyjąc potem jest fajne dojscie jak odetkalem swoje to woda tak ruszyła ze muslałem ze wąz z chłodnicy spadl pozdro :hi:

Dokładnie tak jak napisał kolega, jeden odpływ jest pod akumulatorem a drugi pod servo. dziury sa dosyc duże ale jest na nich jakaś guma i dlatego sie osadza tam syf. ja przepchałem do palcem a potem nalałem jeszcze wiadro wody w ta komorę aby wymyc cały szlam jaki został.

Nie ma z tym duzo pracy, dosłownie kilka minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...