Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Barwa żarnika HID, jaka wybrać??


Pawlo 2004

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie przymierzam się do wymiany żarników, kupiłem juz auto na HID-ach ale kolor tych żarników mnie nie powala a do tego chyba słabo świecą.

Tak więc jaką barwę wybrać?? 6000K czy 8000K??

No i pytanie czy takie coś, za te pieniądze warto wkładać do auta?? http://allegro.pl/h1-h3-h7-h11-h9-hb4-d2r-hid-xenon-zarniki-zarowki-i1681339186.html

Czekam na podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4300K miałem przy A6 tam był ori xenon i swieciły typowo na biało. chce aby świeciły delikatnie na niebiesko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś kiedyś 6k i wiecej w deszczu :chytry: nie świecą, według mnie 5k jest najlepszym kompromisem miedzy barwą a widocznoscią, tak naprawde majac 4,3 podczas mijania wydają sie też niebieskie, a 6k są juz typowo niebieskie :gwizdanie: i w moich odczuciach jest na nich ciemno :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6000 to maks, na 8000 świeci niebiesko jak cholera. Chcesz coś widzieć czy świrować niebieskimi światłami? :decayed:[br]Dopisany: 03 Lipiec 2011, 21:27_________________________________________________

Będę musiał odkręcić lampę i obadać temat :)

A po co masz odkręcać lampę do sprawdzenia żarnika? Wyciągasz go z oprawki i zobaczysz czy coś jest napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 4300, miałem wcześniej 6000 i w deszczu była lipa, teraz dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6000 to maks, na 8000 świeci niebiesko jak cholera. Chcesz coś widzieć czy świrować niebieskimi światłami? :decayed:[br]Dopisany: 03 Lipiec 2011, 21:27_________________________________________________

Będę musiał odkręcić lampę i obadać temat :)

A po co masz odkręcać lampę do sprawdzenia żarnika? Wyciągasz go z oprawki i zobaczysz czy coś jest napisane.

Bo przy A4 B6 żeby wyciągnąć żarówkę/żarnik trzeba odkręcić lampę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym osobiście brał 4300 bo na 6000 tak jak inni piszą w deszczu słabo widać, na śniegu jest bomba ale ile dni w roku masz śnieg w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem 8000k, mam 6000k i następnym razem kupie około 5000k :wink4: człowiek na błędach sie uczy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mijał mnie golf IV który miał hidy w lampie bez soczewki i były 6000k w deszczu , nic nie widziałem podczas mijania się zanim. A ile wiary mu błyskało światłami :wallbash: w B6 masz przynajmniej soczewę :) ale 6000K to stanowczo dużo daj sobie 4300 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merc bmw i audi od jakiegoś czasu montuje philipsy ~5000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merc bmw i audi od jakiegoś czasu montuje philipsy ~5000

a jakie są w Land Roverach i Range Roverach?Bo świecą aż na fioletowo i raczej nie wydaje mi się,że kogoś,kogo stać na takie auta,zamontuje hid 8,czy 10K :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merc bmw i audi od jakiegoś czasu montuje philipsy ~5000

a jakie są w Land Roverach i Range Roverach?Bo świecą aż na fioletowo i raczej nie wydaje mi się,że kogoś,kogo stać na takie auta,zamontuje hid 8,czy 10K :mysli:

powyzej 8 napewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś się zastanawiałem,bo gość koło mnie mieszkał i miał takiego range'a-obstawiałem,ze nawet 12K,ale głupio było podejść i zapytać,spryski miał i to na bank był biksenon-więc chyba ori :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobile a macie sprawdzonego sprzedającego z allegro bo sam kupiłem ostatnio 6000K i świecą jak gów....o w przeręblu, jednym słowem porażka na całego jadąc w nocy a nie mówię już o jeździe w deszczu. Pytam o sprawdzonego sprzedawcę bo te co mam to świecą tak jak na foto czyli jak się podjedzie do ściany to widać na niej taką jasną smugę nad polem świecenia lampy. Żarniki były delikatnie wkładane tak że nie powinno się im nic stać w czasie montażu. Myślicie że to wina kiepskiej jakości?

beztytuuytnu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobile a macie sprawdzonego sprzedającego z allegro bo sam kupiłem ostatnio 6000K i świecą jak gów....o w przeręblu, jednym słowem porażka na całego jadąc w nocy a nie mówię już o jeździe w deszczu. Pytam o sprawdzonego sprzedawcę bo te co mam to świecą tak jak na foto czyli jak się podjedzie do ściany to widać na niej taką jasną smugę nad polem świecenia lampy. Żarniki były delikatnie wkładane tak że nie powinno się im nic stać w czasie montażu. Myślicie że to wina kiepskiej jakości?

beztytuuytnu.jpg

ja kupowałem od kolesia z allegro philipsy 86122+ czy jakoś tak w opakowaniu ze znaczkiem merca ~4800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był chyba temat o samych żarówkach które dawały barwę światła podobną do HID-owego żarnika 5000K, czy jest to możliwe na uzyskać taką barwę na zwykłej żarówce. pytam o to bo może by to załatwiło dwa problemy z jakością świecenia w porównaniu z tym co mam + wyeliminuje to zakłócenia na CB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...