Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.8] Sprzęgło


Andronikus

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem ze mowiecie cos o kole dwumasowym. Jak poznac czy to sprzeglo sie konczy czy to kolo ?

A wogole to ja mam takie kolo ? B5 1.8 20V ADR '95 sedan

Sprzeglo zawsze bralo mi u samej gory ale teraz tak troche nagle jakis dziwny jest pedal no i trzeba dawac wiecej gazu przy ruszaniu bo delikatnie szarpie .

Co to moze byc ?

Czy kupowac od razu caly komplet ?

Ile srednio kosztuje wymiana sprzegla ?

przebieg 194 000

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ze mowiecie cos o kole dwumasowym. Jak poznac czy to sprzeglo sie konczy czy to kolo ?

A wogole to ja mam takie kolo ? B5 1.8 20V ADR '95 sedan

Sprzeglo zawsze bralo mi u samej gory ale teraz tak troche nagle jakis dziwny jest pedal no i trzeba dawac wiecej gazu przy ruszaniu bo delikatnie szarpie .

Co to moze byc ?

Czy kupowac od razu caly komplet ?

Ile srednio kosztuje wymiana sprzegla ?

przebieg 194 000

Pozdrawiam

W benzynce nie ma koła dwumasowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W benzynce nie ma koła dwumasowego.

jestes w błędzie

jest koło dwumasowe

ogolnie nie ma w 1.6 (chociaż tez były i w niektórych 1.6)

O f..., rzeczywiście. Czasem człowiek coś palnie, a nie sprawdzi. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem u siebie ostatnio cały komplet-tarcza, docisk, łożysko (LUK). Razem z robocizną kosztowało mnie to 1200zł. Widziałem takie zestawy na allegro dużo tańsze, ale jakoś nie mam zaufania i towar kupiony był w sklepie. Jednak wg mnie ori SACHS jakoś lepiej chodził, szkoda, że się skończył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn dodawac gaz czy tylko puscic sprzeglo

dawaj gazu :mrgreen:

Wymieniłem u siebie ostatnio cały komplet-tarcza, docisk, łożysko (LUK). Razem z robocizną kosztowało mnie to 1200zł. Widziałem takie zestawy na allegro dużo tańsze, ale jakoś nie mam zaufania i towar kupiony był w sklepie. Jednak wg mnie ori SACHS jakoś lepiej chodził, szkoda, że się skończył.

LUK czy SACHS nie ma róznicy

dosc sporo , masz moze nr tego kompletu luka :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

kurcze u mnie też szarpie przy ruszaniu, trzeba go trochę przygazować i wolno puszczać, wysoko bierze. Poza tym rusza (ledwo bo ledwo) na czwartym biegu. Jednym słowem sprzęgło do roboty, tak?

[ Dodano: 2006-09-29, 00:13 ]

acha, czy jeśli narazie nie będę robił sprzęgła to coś będzie się działo negatywnego (poza objawami konczącego się sprzęgła)? Nie wiem... może mogę doprowadzić do jakieś dużej awarii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobrze ze jeszcze nie jest tak zle bo kasy nie mam zawiele a musze opony zmienic i to letnie i zimowe do tego przeglad i tlumiki eh zeby tak ze 3k zarabiac ;/ mysle ze wytrzyma do nowego roku malo smigam samochodem bo tylko 500 km miesiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główną przyczyną szarpania autem przy ruszaniu jest zużyte słoneczko , a przy okazji wymienia się wszystko ponieważ za dużo roboty aby wymieniać elementy sprzęgła na raty :cool:

[ Komentarz dodany przez: zdeniu: 2006-09-29, 08:12 ]

witam Cię kolego i zapraszam do działu Newbie oraz do zaponania się z regulaminem forum, w przeciwnym razie posty będą usuwane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...