Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1.8] Sprzęgło

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Czy jeśli chodzi o zakup tarczy sprzęgła do B5 1.8 to tylko SACHS ?

Czy jakieś tanie tarcze np. 4MAX godne są uwagi ? Czy wytrzymają ze 100 000 km ?

Można prosić o jakieś przykładowe ceny ?

Pozdrawiam

Opublikowano

tylko SACHS lub LUK ewentualnie VALEO

4MAX to kupa made in InterCars

Opublikowano
  • Autor

Widziałem ze mowiecie cos o kole dwumasowym. Jak poznac czy to sprzeglo sie konczy czy to kolo ?

A wogole to ja mam takie kolo ? B5 1.8 20V ADR '95 sedan

Sprzeglo zawsze bralo mi u samej gory ale teraz tak troche nagle jakis dziwny jest pedal no i trzeba dawac wiecej gazu przy ruszaniu bo delikatnie szarpie .

Co to moze byc ?

Czy kupowac od razu caly komplet ?

Ile srednio kosztuje wymiana sprzegla ?

przebieg 194 000

Pozdrawiam

Opublikowano

Raczej dwumasa u ciebie niet

Opublikowano

tak jak pisze bratpit, raczej dwumas

u mnie jest podobnie

w przyszlym tygodniu jestem ummowiny z mechanikiem i wywala mi skrzynie

tak wiec dam znac co i jak :cool:

Opublikowano
Widziałem ze mowiecie cos o kole dwumasowym. Jak poznac czy to sprzeglo sie konczy czy to kolo ?

A wogole to ja mam takie kolo ? B5 1.8 20V ADR '95 sedan

Sprzeglo zawsze bralo mi u samej gory ale teraz tak troche nagle jakis dziwny jest pedal no i trzeba dawac wiecej gazu przy ruszaniu bo delikatnie szarpie .

Co to moze byc ?

Czy kupowac od razu caly komplet ?

Ile srednio kosztuje wymiana sprzegla ?

przebieg 194 000

Pozdrawiam

W benzynce nie ma koła dwumasowego.

Opublikowano
W benzynce nie ma koła dwumasowego.

jestes w błędzie

jest koło dwumasowe

ogolnie nie ma w 1.6 (chociaż tez były i w niektórych 1.6)

Opublikowano
W benzynce nie ma koła dwumasowego.

jestes w błędzie

jest koło dwumasowe

ogolnie nie ma w 1.6 (chociaż tez były i w niektórych 1.6)

O f..., rzeczywiście. Czasem człowiek coś palnie, a nie sprawdzi. :oops:

Opublikowano

Ja tak sie doczepie do pytania jak sprzeglo lapie na samej gorze to jest zle ? (jestem zielony w tych sprawach)

Opublikowano

włącz trzeci bieg, dodaj gazu i sprobuj ruszyc

jak zgasnie to jeszcze dobre

jak ruszysz to sie konczy :mrgreen:

Opublikowano

Wymieniłem u siebie ostatnio cały komplet-tarcza, docisk, łożysko (LUK). Razem z robocizną kosztowało mnie to 1200zł. Widziałem takie zestawy na allegro dużo tańsze, ale jakoś nie mam zaufania i towar kupiony był w sklepie. Jednak wg mnie ori SACHS jakoś lepiej chodził, szkoda, że się skończył.

Opublikowano

tzn dodawac gaz czy tylko puscic sprzeglo

Opublikowano
tzn dodawac gaz czy tylko puscic sprzeglo

dawaj gazu :mrgreen:

Wymieniłem u siebie ostatnio cały komplet-tarcza, docisk, łożysko (LUK). Razem z robocizną kosztowało mnie to 1200zł. Widziałem takie zestawy na allegro dużo tańsze, ale jakoś nie mam zaufania i towar kupiony był w sklepie. Jednak wg mnie ori SACHS jakoś lepiej chodził, szkoda, że się skończył.

LUK czy SACHS nie ma róznicy

dosc sporo , masz moze nr tego kompletu luka :?:

Opublikowano

kurcze u mnie też szarpie przy ruszaniu, trzeba go trochę przygazować i wolno puszczać, wysoko bierze. Poza tym rusza (ledwo bo ledwo) na czwartym biegu. Jednym słowem sprzęgło do roboty, tak?

[ Dodano: 2006-09-29, 00:13 ]

acha, czy jeśli narazie nie będę robił sprzęgła to coś będzie się działo negatywnego (poza objawami konczącego się sprzęgła)? Nie wiem... może mogę doprowadzić do jakieś dużej awarii?

Opublikowano
włącz trzeci bieg, dodaj gazu i sprobuj ruszyc

jak zgasnie to jeszcze dobre

jak ruszysz to sie konczy :mrgreen:

Właśnie go przetestowałem i jedzie na 3 ;/

Opublikowano

skoro rusza juz z trzeciego biegu to sprzęgiełko szykuj do wymiany

Opublikowano

a czy taka wymiana jest pilana czy nie musze sie spieszyc bo jak bede tak jezdzil to czy cos gorszego niewyskoczy i jaki jest koszt wymiany ?

Opublikowano

musowo trzeba wyminic gdy nie będziesz mogł już ruszyć bo sie bedzie slizgało

a na razie śmigaj

Opublikowano

to dobrze ze jeszcze nie jest tak zle bo kasy nie mam zawiele a musze opony zmienic i to letnie i zimowe do tego przeglad i tlumiki eh zeby tak ze 3k zarabiac ;/ mysle ze wytrzyma do nowego roku malo smigam samochodem bo tylko 500 km miesiecznie

Opublikowano

Główną przyczyną szarpania autem przy ruszaniu jest zużyte słoneczko , a przy okazji wymienia się wszystko ponieważ za dużo roboty aby wymieniać elementy sprzęgła na raty :cool:

[ Komentarz dodany przez: zdeniu: 2006-09-29, 08:12 ]

witam Cię kolego i zapraszam do działu Newbie oraz do zaponania się z regulaminem forum, w przeciwnym razie posty będą usuwane

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.