Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Hamulce - twardy hamulec


Zygi1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taka sprawke .. od jakiegos czasu zaraz po odpaleniu i krotkiej jezdzie np 5km moj hamulec jest strasznie twardy i ledwo dziala bardzo marnie i podobnie mialem na trasie jadac przez Europke przy duzych predkosciach 170km itp tez byl taki twardy i to dzieje sie czasem niezawsze niewiem gdzie szukac przyczyn. w wakacje 2007 wymienialem tarcze klocki i serwis mowilem o tym problemie ale niespotkali sie z tym sprawdzali niby wszystko graa ale czasem wiecie nieczuje sie bezpiecznie w Mojej Audi!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygłąda na problem z serwem hamulców. albo jest uszkodzony przewód lub pompa podciśnieniowa zasilające pompe wspomagającą hamulce. albo sama pompa wspomagająca.

podłącz VAG i sprawdź błedy w module ABS.

swoją drogą dziwię się, że z tym jeżdzisz. :bicz3:

ja bym się nie ruszył dopóki to by nie zostało naprawione. a jeżeli bym musiał jechacm nie przekraczałbym 50km/h. przecież to zagrożenie dla ciebie i innych uzytkowników dróg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladniej to serwis byl robiony i wlasnie Panowie jezdzacy tym < serwis VW tarnow> stwierdzili ze wszystko gra i okej niema bledow itd i to wlansie n iedzieje sie czesto gesto tylko czasami. Hamules robi sie twardy , hamuje ale trzeba zachowac wieksza ostroznosc i to taki chwilowy moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem jaki serwis byl robiony. napisz prosze co dokladnie miales wykonane.

hamulce maja dzialac prawidlowo, to nie kinder niespodzianka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana tarcz ,klockow ,podpiecie pod kompa i sprawdzenie wszystkiego... <wiadome olej itd ale to niema nic do hamulcow> wiec niewiem co to moze byc mechanicy tez sie z tym niespotkali wczoesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde u mnie też czasem mam wrażenie że hamulce są za twarde. A powinny być takie "miękkie" (nie wiem jak to nazwać ale u taty w pugu 406 to idealnie działa)

Na czasie jadę sprawdzić płyn hamulcowy bo kolega miał taki przypadek właśnie tylko bardziej drastyczny bo w ogóle nie miał hamowania. Pojechał do jakiegoś serwis, panowie bez zaglądania pod maskę stwierdzili że trzeba wymieniać pompę i jakąs tam kwotą rzucili. Kumpel się zastanowił pojechał gdzie indziej mechanik zaczął od sprawdzenia płynu i okazało się że było więcej wody niż płynu. Po wymianie jeździ do dzisiaj i nic takiego się nie powtórzyło.

Zygi1 piszeszz że była wymiana tarcz i klocków a płyn ? Tutaj bym też poszukał.

Dam znać jak u siebie sprawdzę co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez był problem z hamulcem twardy potem dobry ale w ostateczności kiepsko hamował

i winna była gumka z przewodow od pocisnienia

mam zdj. - jesli kogos interesuje przesle z opisem czesci wymienionej

porsze o @

tylko w przewodzie podciśnienia pojawił sie olej - pompa siada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no drogi z tego co słyszałem, kupić orginalne serwo to jakieś 1000zł, a nie wiadomo czy pomoże, najpierw płyn, dokładnie odpowietrzyć układ i jest jeszcze taka gumowa tuleja w ścianie grodziowej za silnikiem przez którą przechodzi przewód od podciśnienia do serwa, czasami ze starości tuleja ta potrafi się zaciskać pod wpływem ciśnienia, wymień kosztuje smieszne pieniądze a może coś pomoże,

sprawdzić działanie tłoczków w zaciskach, wyjąć przesmarować, wyczyścić itd

dopiero potem grubsze koszta

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki muszę się tym zająć bo cosik mi się widzi że ten sam problem mnie czeka.. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...